Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Sanna Marin: Soome taastab rände Eestiga, ent reisida võib üksnes jala, ujudes või Helsingi-Tallinna tunneli kaudu

jagamist

Soome pikendas riiki sisenemise piiranguid juuni lõpuni, ent tegi pendelrändele Eestiga siiski erandi. Alates homsest võivad Soomes töötavad eestlased ja vastupidi kahe riigi vahet reisida, ent üksnes jala, ujudes või kasutades Helsingi-Tallinna tunnelit.

Sellega lükkas Soome peaminister Sanna Marin ümber Eestis levima hakanud kuulujutud, nagu võiks homsest Soome vahet liikuda üksnes lennukiga.

Laitis Eesti meediat

“Oli üsna kummaline lugeda Eesti meediaväljaandeid, kes väitsid, et Soome avab küll piirid, kuid sinna saab üksnes lennukiga,” ütles Soome naispeaminister.

“See uudis näitab, kui pinnapealselt Eesti meedia ja tegelikult ka teie Välisministeeriumi ametnikud Soome valitsuse pressiteateid loevad,” kurtis Soome peaminister.

“Või siis loeti küll lõpuni, aga saadi aru ainult sõnast lennuk ja tehti sellest kohe uudis,” hindas Marin.

Tegelikkuses reisimisvariante rohkem

“Tegelikkuses nõustus Soome tegema järgmisest nädalast erandi töörändele Eestiga, mis tähendab, et emmas-kummas riigis tööl käijad ei pea eneseisolatsiooni jääma,” sõnas Soome peaminister.

“Samas aga võivad Soomes töötavad eestlased või Eestis töötavad soomlased reisida alates 7. juunist kahe riigi vahet üksnes kas siis eralennukiga, jala, ujudes või kasutades Helsingi-Tallinna tunnelit,” loetles peaminister reisimisvariante ette.

“Tegemist on Soome valitsuse juures töötava Teadusnõukoja soovitustega, kuidas minimeerida ohtu, et Eesti ja Soome vahet liikuvad inimesed ei tooks riiki uusi koroonaviiruse tüvesid,” selgitas ta.

“Kui näiteks mõni Eesti kalevipoeg nüüd homsest ujub Tallinnast Helsingisse, siis võime me olla 100% kindlad, et see inimene küll koroonahaige olla ei saa,” tõi Marin näite.

“Seega jah – Soome on eestlastele täiesti vaba, taastub absoluutne reisimisvabadus, aga jah, valida tuleb siis nende paljude reisimisviiside vahel, mitte ainult lennuki, nagu Eesti meedia ekslikult väitis,” lisas Soome peaminister Sanna Marin.

SEOTUD LOOD:

SAHINAD: Tallinna-Helsingi tunnelit kutsutakse appi kaevama Mehhiko narkotunnelite ehitajad

FOTO: Helsingi-Tallinna rongi pole veel olemaski aga juba soditi seda grafiti ja vulgaarsustega

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommentaarid (12)

 • timo

  6. juuni 2021 - 12:07

  siin ytles marin vaälja ,mis ta eesti kalevipoegadest arvab.i. niigi peetakse eestlasi vaid selle pärast soomes,et nad teevad ära need tööd,mis soomlastele ei kölba.nyyd hakkab veel mönitama!

  Vasta
  • Peedu

   9. juuni 2021 - 04:18

   Ei ole hullu ju midagi, käitub täpselt nii nagu Kaja

   Vasta
 • Tapeedimuster

  6. juuni 2021 - 14:01

  Vaesed eesti arstid ja õed, kes soomes töötavad. Nad ei teagi, et nad soomlastele tegelikult ei kõlba.

  Vasta
 • lugeja

  6. juuni 2021 - 14:04

  selgelt öeldud .et: mis see minu asi on kas pääsete perede juurde vöi ei. soomes ei köiguta see asi kedagi.varem.kui soomlased eesti pool tööl käisid siis maksti neile päris superpalkka.soome aga eestlastele köige väiksemat. TULGE KOJU TE EESRIMAA POJAD!

  Vasta
 • timo

  6. juuni 2021 - 14:09

  meedias oli liikvel söna “nähvits” kes see on? Vastus: see on selline krants kes silma all liputab saba aga kui kaugemale pääseb ,hakkab klähvima.

  Vasta
 • Tapeedimuster

  6. juuni 2021 - 14:22

  Vähemalt on eestlased oma rahadega soome jaoks med.töötajaid koolitanud. Eestlased on ikka lahke rahvas.

  Vasta
  • timo

   6. juuni 2021 - 14:42

   täpselt nii.ja eesti töömees maksab maksud.vero20-30%.sellest veel :ammatiliiton maksu ,et härradel hea elada! suured härra palk aastas on nt 400000 euro millest maksab vero 50% siis 200000 ja nutab. peale selle saab veel preemia,umbes 1,6 miljonit,aga see on neile maksuvaba! tulud 2000000 -maksab 200000 ära .tema maksuprotsent on ainult 10%.parem oleks ikka eesti kalevipoegadel teha töö eestis ja maksta maksud oma rahva heaoluks! neil härradel siin peaks juba raha jätkyma. teisest kyljest eestis kaob jälle 10 mij.pangast ära kellegi tasku,siin aga vöetakse ja jagatakse omade vahel seaduslikult.

   Vasta
 • lugeja

  6. juuni 2021 - 15:09

  kas ikka Soome peamister peab inimesi hyydnimedega kutsuma. kas Marin teab kuidas soomlasi kutsutakse ja kas see talle meeldib kui temast seda nime kasutatakse? sellestki töusis lärm kui tuli avalikkuse ette ,et on kassas töödanud.

  Vasta
 • Tapeedimuster

  6. juuni 2021 - 15:29

  Rahu, rahu. See on siiski huumori- mitte majandusajakiri.
  Tore, et eestlastel huumorimeel ikka säilinud on vaatamata suurrahvaste soovideli meie peal jalgu pühkida.

  Vasta
 • kaerajaan

  6. juuni 2021 - 17:33

  huvitav,kuidas siis teistest riikidest vöib soome tulla? tuttav tuli inglismaalt oli 2 nädalat ja läks tagasi.kas eestlased on rohkem saastunud kui muud?

  Vasta
 • Soome kodanik

  7. juuni 2021 - 08:17

  Piirangud on kõigile ühemoodi.
  Laevaliiklust pole lõpetatud – kes soovib, käib Helsingi-Tallin-Hesinki – negatiivne test peab olema tagai tulles Helsingi poolele.
  Ainult turist ei saa tulla.

  Vasta
 • OP

  8. juuni 2021 - 09:22

  Midagi nii lolli pole enam rükk awga kuulnud.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles