Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

SKANDAAL VIIMSIS! Siim Kallas kulutas oma vallavanema kabineti remondile 2 miljonit eurot!

Endisest koristajaruumist sai esinduslik töökabinet, kus vallavaeseid vastu võtta nii, et viimased tunneksid end samuti tähtsalt.
jagamist

Ainult aasta Viimsi vallavanema ametit pidanud Siim Kallas lasi oma kabinetis teha röögatu summa eest remondi. Nüüd on vallaametnikud nõutud, mida eriti pompöösse, lausa 2 miljonit eurot maksma läinud kabinetiga peale hakata.

Lugu sai alguse pisut üle aasta tagasi kui Siim Kallas Viimsi vallavanema ametisse määrati. Anonüümseks jääda sooviva vallaametniku sõnul oli Kallas olnud šokis kui ta oma kabinetti juhatati.

„Ta röökis nagu ratta peal ja peksis jalaga uksi ja seinu – mitte miski ei sobivat talle seal kabinetis ja ta sõimas oma ametiruume korduvalt koristajaruumiks. Aga seal olid ju kõik eelmised vallavanemad töötanud ja keegi ei nurisenud!” rääkis vallaametnik.

Sellised tööruumid anti Kallasele Viimsis kätte tema enda sõnutsi. Tegelikult eksis mees lihtsalt uksega ja keeldus hiljem uskumast, et see pole tema kabinet. Siit ruumist said alguse ka 2 miljonit eurot maksma läinud remonditööd.

Kallas hakkas koheselt remonti nõudma

„Esimese otsuse, mille ta värske vallavanemana tegi, oli oma kabineti remont. Kulusid me ei vaata ja sente me ei veereta, oli pidev mantra, mida ta omale vuntsi pomises,“ meenutab ametnik.

„Kui me pakkusime, et värvime seinad üle ja vahetame välja laua ja tooli, hakkasid Kallase vuntsid nii hullusti vihast värisema, et sellest tekkinud vibratsiooni tõttu tekkisid vallamaja konstruktsioonidesse suured mõrad. Valla haldusküsimustega tegelev ametnik oleks peaaegu sealsamas kokku kukkunud kui meie, teised, poleks teda nn sõjatsoonist välja tõmmanud!“ meenutab vallaametnik, kes endiselt palub anonüümsust.

Pärast seda jätsid vallaametnikud Kallase rahule ning lasid tal toimetada kabinetis omasoodu. Arved aga hakkasid koheselt raamatupidamisse kuhjuma ja summad läksid täiesti pööraseks. Keegi ametnikest vahele astuda siiski ei julgenud.

Vaade Kallase isiklikesse ruumidesse, mis paiknesid töökabinetist edasi. Kui kabinetti pääsesid ka vallavaesed, siis nendesse ruumidesse ainult väga valitud vallaelanikud.

Kallas ise mäletab remonti pisut teistmoodi

„Teate, see on juba nii vana ja unustatud teema (kabinet sai valmis detsembri lõpus 2018, toim.), et ega ma kõiki detaile enam ei mäletagi. Aga selgelt mäletan seda, et nad tahtsid mind panna valda valitsema mingisse koristaja vanadesse ruumidesse, kus ei saanud ennast ümbergi pöörata! Mu tütar saab kohe peaministriks ja mina varsti Eesti presidendiks ja nemad tahtsid mind mingisse kanakuuti suruda! Ennekuulmatu!“ meenutas Siim Kallas.

Pidulik külaliste vastuvõturuum, kuhu pääsevad asju vallavanemaga arutama ainult kõige rikkamad vallaelanikud.

„Mul oli häbi mõeldagi, et Eesti rikkaima valla vanem peab kohalikke rikkureid vastu võtma ruumides, kuhu ma oma kolimiskastegi ei paneks. Niisiis sai jah ise ohjad võetud enda kätte ja tehtud Viimsi vallavanema vääriline kabinet,“ selgitas Kallas.

Küsimusele, et kui palju kabineti remont maksma läks, ei soovinud Kallas selget vastust anda. „See on raamatupidamise asi, mina nii täpselt neid detaile ei tea ega mäleta,“ vastas mees. Kui ütleme Kallasele, et hinnaks kujunes 2 miljonit eurot ja pisut pealegi, tõusevad Kallase kulmud pisut kõrgemale. „Kas tõesti selline summa? Nojah, võibolla tõesti aga inimväärne töökeskkond on rahast ikkagi tähtsam, onju.“

35-ruutmeetrisest kabinetist sai 400-ruutmeetrine penthouse

Senisest 35-ruutmeetrisest kabinetist lasi Kallas ehitada pisut suurema, tegelikult lausa üle 10 korra suurema luksuskabineti, kust ei puudu vallavanema tööruumid, puhkeruumid, ametlike vastuvõttude ruum, jõusaal ning ka luksuslik vannituba koos sauna ja kullast vanniga.

Kallase enda sõnul tundis ta end kullast vannis poole nooremana.

Viimsi vallaametnik mäletab kabineti avamisüritust väga hästi: „Kui kabinet valmis sai, kutsus Kallas kõik seda kohe ka imetlema. Me ei saanud alguses sinna sissegi astuda, sest kullasära pimestas meid. Kui silmad ära harjusid sellega, siis vallasekretär oli esimene, kes kohapeal ära minestas. Seni, kuni teda turgutati, tegi Kallas teistele tuuri oma uutes ruumides – istus demonstratiivselt vanni ja oli üldse väga lõbusas ja ülevas meeleolus. Ülejäänud ametnikud ei saanud sõnagi suust,“ meenutab vallaametnik avapidustusi.

„Teate, see, et väheke sai kulda ja karda siia sinna üles riputatud, ei tähenda kohe, et see oleks mingi naftašeigi kodu. Minu eesmärk oli luua selline töökeskkond, et kohalikud rikkurid tunneksid end minu vastuvõtul hästi. Ja muidugi ka see, et kui mingid vallavaesed tulevad siia minult midagi nõudma, siis võtaksid nad jube uksel oma mütsilotu näppu ja siseneksid alandlikult ruumidesse nagu õigele vallakodanikule kombeks,“ märkis Kallas.

„It`s all about presence,“ ütles Kallas, mis tõlkes tähendab midagi sellist, et imege näppu, vaesed.

Kullaga kaetud luksuslik vannituba, kus samuti sab tähtsaid asju arutada.

Kabineti saab nüüd endale järgmine reformikas – Laine Randjärv

Samal päeval, kui Kallas tutvustas oma uusi, värskeltremonditud ruume, teatas Kallas ka pidulikult sellest, et paneb vallajuhi ameti maha. „Minu suur ja raske töö siin on nüüd tehtud ja on aeg edasi liikuda,“ oli Kallas öelnud kui ta raamatupidajalt lahkumishüvitise kohta uuris.

Kallase sõnul kabinet niisama seisma ei jää ja saab väärika uue elaniku. „Ma ei tea, mida need vallaametnikud pabistavad seal – ega midagi raisku ju ei lähe ja midagi niisama seisma ei jää. Meie enda tubli Laine Randjärv võtab Viimsi valla juhtimise üle ja tema saab seda kabinetti nüüd ka nautida. Luksus jääb nö peresse ikka,“ lisas Kallas.

Kui uurisime, et kas Kallasel on plaanis ka riigikogus oma kabinetiga midagi sarnast teha, jäi Kallas siiski napisõnaliseks:

„Elame-näeme, kui seal samasugust peldikut pakutakse, siis tuleb asi loomulikult käsile võtta!“

Hea lugeja! Mida arvad Sina Siim Kallase Viimsi vallajuhi kabinetist – kas tegemist on ikka inimväärika töökeskkonnaga või oleksid pidanud vallaametnikud suhtuma Kallase plaanidesse pisut inimlikumalt ja aitama rohkem kaasa remonditööle? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

Kommentaarid (18)

 • Pille Koort

  1. veebr. 2019 - 14:15

  No mismõttes? See kabinet peaks jääma muuseumiks: Siin töötas Siim Kallas. See peaks kullast tähtedega plaatinast tahvlile kirja panema kabineti uksele. Kaunistuseks teemantid ja rubiinid. Laine Randjärv mingu mingisse teise kabinetti ja remondi tehku oma maitse järgi, kas Viimsi vallamajas siis vähe ruume on, et Laine peab Siimu vana kasutama? Piinlik ju, rikas vald ja nii mõttetu kokkuhoid. Paistab, nagu üritaksid lausa koonerdada. Häbi, Viimsi vald!

  Vasta
  • ott

   1. veebr. 2019 - 15:17

   …meie Eesti- oma Janukovitš

   Vasta
  • Sirje

   2. veebr. 2019 - 12:39

   See lugu on vist naljajutt,mina küll julge uskuda,et see on tösijutt.Ehk see oli hoopis Kallase , kes oli Erdoganil külas

   Vasta
  • raulfin

   22. mai 2019 - 00:14

   Kulda ja plaatinat ei tohi sinna panna, sest Siim nihverdaks selle tahvli kohe ära. Aitab papitükist küll ja võib ju kollase pliiatsiga kirjutada!

   Vasta
 • mare

  1. veebr. 2019 - 17:45

  püha taevas….kus nüüd on riigi kapo või olid kõik valla osalised kes nägid pealt seda lasid sündida kallase hüpnoosi all

  Vasta
 • Kiisu

  2. veebr. 2019 - 03:20

  Meie Kiisul kriimud silmad…

  Vasta
  • Veera

   2. veebr. 2019 - 09:45

   Kusjuures ongi 1. aprill! Uskumatu kokkusattumus!

   Vasta
 • Maie Tikki

  2. veebr. 2019 - 10:34

  Püha müristus inimesed, kas teil mõistust ka peas on et sellist möla usute, need nagu Ermitaazist võetud fotod. Remont läks maksma pea 26ooo eurot. Tehakse ikka kõik et seda inimest enne valimisi kompromiteerida ja mõni usubki.

  Vasta
 • Eha

  2. veebr. 2019 - 10:56

  Hea nali!!!! Päriselt käib sinna vanni ikka palju tuntum mees.

  Vasta
 • Helmut

  2. veebr. 2019 - 12:31

  No vaadake meie riigi eelarvet. See kaks milli seal on nagu kopikas.
  Eile just kinkisin lapsele rubiinidest ratta. Läks ka sinna 2 kuni 18 milli vahele. Täpselt ei mäleta. Täna pidid pangast tüübid tulema ja kummid sulakulda täis pumpama. Läheb ehk tiba hinnale juurde.
  Nìiet jätke oma pesemata ja lôhnastamata käpad siimust eemale. Mõnel maksab vetsupaber ka rohkem kui see kasimata kontoriurgas, kus suurkuju lambakarja peab kantseldama.
  Piis!

  Vasta
 • Riina

  3. veebr. 2019 - 15:49

  Jube môelda küll elab hästi ja meil nii palju vaeiseid häbi peaks olema ei ole see tütar ka targem

  Vasta
  • appi

   6. veebr. 2019 - 17:32

   apppi inimesed see on libaartikkel no kuidas saab nii tohlakas olla

   Vasta
 • Marve

  3. veebr. 2019 - 18:07

  Viimsi vald võiks minu vanaemale kuulunud vara tagastada(ok kompenseerige) 40 ha maad ja maja(endine Kirovi kalurikolhoosi hoone) mis riigistati ja vanaema lastega küüditati. Aga vald ja eesti riik ei jäksa ju !?

  Vasta
 • Kats

  3. veebr. 2019 - 23:02

  Mage nali, kellegi kehale oskamatult Siimu pea otsa kleebitud, väga mage…. Aga jaaa, kabinet on väga uhke, kus iganes see siis ka on. Mul suur tuba veidi sarnane sellele.

  Vasta
 • Baba Jaga

  4. veebr. 2019 - 19:27

  Tõsi, tõsi! Sulatõsi. Ise näinud

  Vasta
 • Solomon

  23. mai 2019 - 13:42

  Liiga palju head on lihtsalt suurepärane aga Liberacega võrreldes on Ta vallavaene.

  Vasta
 • Aasa Kaldmets

  23. mai 2019 - 17:30

  See on häbematu vale, mis võtab juba sellised mõõtmed, et paras kohtusse kaevata. Klopsite kokku Ukraina oligarhi Janukovitši palee pildid, mis olid siin FB nähtaval ja pistsite Siim Kallase nende keskele. Olete vanglat väärt, kes te selliseid asju siin sepitsete.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles