Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Šokk Taaralinnas Tartus: kohalik mees ostis kasti õlut Eestist nagu oleks tal rahast täiesti suva

Kahjuks ei saa me teie enda turvalisuse huvides näidata antud loo kõiki detaile ehk siis Andrese nägu ega ka suurt šokki põhjustanud õllekohvrit!
jagamist

Eile õhtul juhtus Tartu Anne Selveris midagi sellist, milleks poe töötajad olid küll kaua treeninud, kuid ometigi tuli see neile ootamatult.

Selle asemel, et minna Lätti ja muretseda alkohol omale sealt nagu kõik teised muidu seadusekuulekad eestlased, otsustas Tartu kohalik mees Andres (37) oma naiivsuses erineda teistest ja ostis kohvri(sic!) õlut 24×0,33L siitsamast Eesti poest!

Ootamatu käitumine maksis mehele kurvalt kätte

Samal ajal poes viibinud Peetri (40) sõnul tundus mees talle kohe kahtlane.

“Ma sain kohe aru, et ega see mees küll normaalne pole! Ei vaadanud ta poes olevaid sooduka kollaseid silte ega käperdanud ta puu- või juurvilju – oo ei, tema marssis otsejoones alkoholiosakonda. Seal haaras ta euroaluselt kõige pealmise õllekohvri ja tahtis sellega kassasse minna aga õnneks poe turvameeskond reageeris koheselt,“ meenutas vahejuhtumit šokis pealtnägija Peeter, keda pidi kohalesaabunud kiirabibrigaad uuesti elule turgutama.

Kõige kiiremini reageeris intsidendile turvamees Vasja, kes jälgis Peetrit kogu selle aja turvakaameratest ja nägi seega kõike pealt.

Mehe esimene reaktsioon oli pursata kokakoola monitoriekraanidele, misjärel tormas ta alkoholiosakonda olukorda lahendama – Andres tõmmati põrandale pikali. Teine turva, Anti, püüdis samal ajal telefoni teel peamaja kätte saada ja otsis paaniliselt riiulilt juhendit, kuidas sellistel puhkudel üldse käituda tuleks.

Poe personal käitus vaatamata šokile professionaalselt

Ka poe personal jooksis sündmuskohale, sest mitte keegi neist polnud näinud juba aastaid, et mõni eestlane kohalikust poest õlut ostab ja veel nii suures koguses.

„Kui meie kohale jõudsime, siis oli ka ostja ise kogu sellest kärast üsna ehmunud ja pika pinnimise peale ütles ka oma nime, Andres. Perekonnanime keeldus ta aga kategooriliselt ütlemast, sest kartis, et ta naine võib teada saada, et ta õlut ostab,“ selgitas peamiselt laos kastide ringitõstmisega tegelev poetöötaja Tarmo.

„Meile ütles ta selgituseks oma kummalisele käitumisele, et tal sai kodus õlu otsa ja otsustas lihtsalt uued osta. Eestist. Nagu psühhopaat! Kas nii käitub mõistlik inimene?“ küsis Tarmo, nutuvõre ümber suu.

Poe töötajad peavad läbima uue koolituse

„Vaatamata kõigele ei olnud meil mingit erilist seaduslikku alust ostjat kinni pidada, kuigi me seda väga tahtsime. Ikka teiste poekülastajate turvalisuse pärast. Lõpuks asi laheneski kokkuleppel, et lubasime Andresel oma õllekohvri meie valvsa pilgu all ära osta. Omalt poolt lubas Andres, et edaspidi käitub ta teadlikumalt ja ostab oma alkokogused vaid Lätist ja seega politseid me seekord kohapeale kutsuma ei pidanudki,“ sõnas Tarmo.

Poe personalile tehakse sel teemal veel täiendav koolituspäev, kus korratakse üle, kuidas taolistes olukordades adekvaatselt käituda.

Ainsana sai vahejuhtumis kannatada vistrikulise müüjapraktikant Meelise eneseuhkus. Poiss oli pahane, sest tema kaks kuud tagasi õllekohvritest ilusti üles laotud euroalus oli nüüd ühe kohvri võrra väiksem ja oli juba ette teada, et keegi hiljem ei usu, et see puuduolev kohver ära osteti.

„Ühe kasti äravõtmisega muutus ju kogu aluse struktuur ja olemus – ühes kohas polnud ju enam paksu tolmukihti ja see nägi ikka väga veider välja seetõttu. Aga kes selle eest pähe nüüd saab? Ikka see, kes selle ehitas ehk mina,“ lisas Meelis kurvalt.

Kohvritäie õlut ostnud Andres ütles pärast ostu ainult järgnevat:“ Lõpp hea, kõik hea. Enam ma sama reha otsa ei kavatse astuda – hea, et 15 päeva ei saanud. Aga mõnikord on ühiskonna hukkamõist isegi kõige parem rohi ja mina olen oma õppetunni nüüd saanud,“ lisas mees.

Juhtunut kajastas Tartus kohapeal reporter A.R. (jah, täpselt selline Dallase seebika stiilis nimi ongi tal).

Kommentaarid (4)

 • Aare Tesaar

  4. mai 2019 - 19:11

  Pean üles tunnistama, et ma olen näinud ,kusjuures korduvalt! , kuidas inimesed ostavad Eestis poodidest!!! isegi viina!
  Kas peaksin teatama kuritegudest miilitsale?

  Vasta
 • Objektiivne Kommentaator

  5. mai 2019 - 20:15

  Eestist ostavad alkoholi kahtlased joodikud, kes ei taju ümbritsevast ei ööd ega mütsi. Ma isegi ei imesta, kui nad ise arvavad Lätis olevat.

  Vasta
 • Mats

  6. mai 2019 - 18:41

  Jah! Mis siin pattu salata: Said hiljuti Lätist toodud joogid otsa ning ostsin kohalikust poest 2 liitrit Hundijalavett. Vähe sellest: järgmel päeval tõin veel pool liitrit ning 2 sixpakki. ..Häbi taob jalaga p….e

  Vasta
 • Tähe Närija

  6. mai 2019 - 19:07

  Suutsin lugeda esimese õigekirjaveani.

  Õnnitlen – Postimehe tase on saavutatud!

  Jätkates suudate juba ka Inna-Katrin Heina nimelisele väärkeeleauhinnale kandideerida.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

SUUR EESTLASTE PAHEDE UURING: millise käes vaevled/millist naudid Sina?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles