Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

ŠOKK! Tallinna kesklinnast leiti jõhkrate vägivallatunnustega vaip

Ka paljunäinud politseinikud olid sündmuskohal avanenud vaatepildist häiritud.
jagamist

Eile kella 19 paiku leiti Tallinna kesklinnas Juhkentali tänava majade vahelt vägivallatunnustega vanem vaip. Politsei ei välista hetkel, et tegemist võis olla ka vihakuriteoga.

Prokuratuur on algatanud kriminaaluurimise, et selgitada välja juhtumi täpsemad asjaolud.

Esialgu teada vähe fakte

Kolmapäeva, 4.septembri õhtul kella 19 paiku leiti Juhkentali tänava majade vahelt rippumas jõhkrate vägivallatunnustega vaip. Vaiba leidis juhuslik möödakäija, politsei sõnul oli vaipa kõvasti pekstud.

„Häirekeskus sai kõne kella 19 paiku eile õhtul, politsei reageeris suurte jõududega, sest taoline väljakutse on alati prioriteet ning alati on õhkõrn võimalus, et kurjategija on veel läheduses,“ märkis esimesena sündmuskohale jõudnud patrullpolitseinik Tauno Kasemaa.

Ohver ja sündmuskohalt leitud tapariist.

„Vaatepilt sündumuskohal oli kohutav – vaip oli tõstetud mingisugusele metallkonstruktsioonile rippuma ning tõenäoliselt oli teda just seal ka kõvasti pekstud,“ kommenteeris patrullpolitseinik.

Kriminalistika eksperdid uurivad juhtunut

„Kutsusime kohale ka kriminalistika eksperdid, kelle esmane hinnang just palju lootust ei andnud – vaipa olevat nii kõvasti pekstud, et see olevat täiesti puhas. Ekspertide hinnangul võis taoline jõhker peksmine toimuda ainult tõendide hävitamise eesmärgil,“ sõnas politseinik.

Politsei hinnangul võidi kuriteo sooritamiseks kasutada just seda riistapuud.

„Päris lootusetu juhtum siiski meie hinnangul pole, sest leidsime sündmuskohalt ka tõenäolise tapariista – klopitsa. Meil on veel ka üle kuulamata mitu pealtnägijat, kes väidavad, et nägid vähemalt osaliselt juhtunut pealt,“ märkis politseinik.

„Igal juhul karm asi – vaipa oli pekstud tõenäoliselt pikka aega. Uurimine näitab, kas vaip oli puhas juba enne õue üles riputamist või toimus peksmine kuskil mujal,“ märkis politseinik.

Algatati kriminaalasi

Juhtunu selgitamiseks on alustatud kriminaalmenetlust kriminaalseadustiku raske tervisekahjustuse tekitamise paragrahvi alusel.

Põhja Ringkonnaprokuratuuri esindaja sõnul tegeleb ekspertiis hetkel vaibale tekitatud kahjustuste detailide välja selgitamisega ning kahtlustatavana ei ole kedagi kinni peetud.

Kriminalistika ekspertide sõnul võis peksmine toimuda sarnasel viisil.

 

„Me ei ole välistanud ka vihakuritegu, sest need, kes selle kuritööga hakkama said, pidid olema ühed väga vihased inimesed – vaipa oli pekstud korduvalt ja väga suure jõuga,“ märkis prokuratuuri esindaja.

Politsei palub kõigil, kes eile õhtul Juhkentali tänava kandis midagi kuulsid või nägid anda sellest politseile teada. Samuti oodatakse vihjeid neilt inimestelt, kes nägid eile õhtul kahtlasi tegelasi samas piirkonnas ringi kandmas suurt vaipa.

SEOTUD LOOD:

Politsei pidas kinni kahtlaselt korrektselt liigelnud mehe. Selgus, et tal oli nutitelefon koju ununenud

Kas tunned enda omad ära? Politsei otsib taga kadunud jalanõude omanikke

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles