Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

SUUR LUGU! Harju tänava kartulipõllu alt leiti sissepääs linnale mittesobivate isikute massihauda

Kohutav leid vanalinnas!
jagamist

Nüüd on selgus majas, miks Tallinn tahab, et Harju tänava ääres oleks korrastatud terviklik haljasala, mitte kartulipõld. Nimelt tuli kaevetööde käigus kartulipõllu alt välja salajane uks, mille tagant avastati koobas, mis on täis inimluid.

Hetkel veel täpsem uurimine käib, kuid juba on alust arvata, et tegemist on linnale mittesobivate ja linna kritiseerinud isikute massihauaga, sest näiteks leiti sealt riismed 2013.aastal linnavalitsuse ette pargitud IRLi valimisreklaamiga järelhaagisest ja selle kõrvalt värsked pealuud ja kondid.

Avastusele komistati kogemata

Salajane luuk linnale mittesobivate isikute massihauda avastati juhuslikult kui möödakäijad märkasid kajakaid midagi nokkimas. Lähemal vaatlusel selgus, et tegemist on ukse käepidemega.

Just sellest kohast avastati luuk õuduste ruumi. Avastajatena lähevad tõenäoliselt kirja anonüümsed kajakad.

Kohale kutsutud muinsuskaitsetöötajad puhastasid luugi ning selle avamisel selgus, et ukse taga on peidus käik maaalusesse koopasse, kust avastatigi verdtarretamapanev ladu pealuudest ja kontidest, millest vähemalt osa tundus olevat ka kaasaegne olevat.

„Sajandi avastus kindlasti,“ kommenteeris üks muinsuskaitse töötaja.

Linnavalitsus kaitses seda ala kiivalt

Tallinn otsustas 2006. aastal, et 1944. aasta märtsipommitamise ajal purustatud Harju tänavat täis ei ehitata ja ostis enamiku eraomandis olevaid kinnistuid ära, nüüd on ka selge, miks neid krunte nii väga linna omandusse taheti. Kuid kõnealune kinnistu jäi aga linna ostunimekirjast mingil põhjusel välja ning probleem on endiselt üleval. Aastal 2007 taastas linn ajaloolise Trepi tänava ja Nõelasilma värava, mis on nimetatud kinnistu kõrval. Et haljasala ei langeks, rajas linn kinnistu serva müüritise. Tõenäoliselt asub seal ka tegelik peasissekäik, kust kaudu öösiti linnale mittesobivad isikud maaalusesse lattu viiakse.

Ruumid on täis pealuid ja muid inimjäänuseid – linnal on aastasadade jooksul olnud palju sisemisi vaenlasi.

Asi läks kohtusse ja kohus otsustas, et nõnda eraomanikust üle sõita ei tohi – müüritis tuleb lammutada või muul viisil olukord lahendada. Tänavu mais otsustas linnavolikogu, et kinnistu müüritise osale seatakse sundvaldus. On selge, et linn kartis väga salajase maaaluse massihaua ilmsikstulekut.

Tõeline uurimine alles algab

Muinsuskaitseamet on ala ümber piiranud ning aktiivsed uuringud on alanud. Esmase ülevaate kohaselt ulatub linnale mittesobivate isikute haud sajandite taha.

„On ilmselge, et Tallinna linnavõim on kasutanud neid maaaluseid salajasi ruume võimu kritiseerivate isikute kõrvaldamiseks ja nende jäänuste ladustamiseks. Osa sellest koopast tundub olevat ikka väga vana aga kahjuks leidsime juba jälgi ka värskematest jäänustest,“ märkis üks muinsuskaitsetöötaja.

Muinsuskaitsetöötajad uurimas linnale mittesobivate ja linna kritiseerinud isikute massihauda.

„Näiteks leidsile sealt riismed, mis tunduvad olevat 2013.aastal linnavalitsuse ette pargitud IRLi valimisreklaamiga järelhaagise omad ja selle kõrvalt värsked pealuud ja kondid. On alust arvata, et ka praeguse aja linnavalitsus on kasutanud samu nippe ja vahendeid linnavõimu kritiseerivatest isikutest lahtisaamiseks,“ arvas muinsuskaitse anonüümsust palunud töötaja.

„Ei taha mõeldagi, kelle jäänused sealt veel välja tulevad,“ lisas muinsuskaitse töötaja õudusega.

Veel kuu aega tagasi oli linn kindel, et kartulipõldu rajades rikkus kinnistu omanik Heino Viik seadust ning teda saab selle eest trahvida. Viik rajas 9. mail oma Harju tänaval asuvale kinnistule kartulipõllu, juhtimaks tähelepanu asjaolule, et ei saa oma kinnistuga vabalt majandada.

Hetkeseisuga pole teada, kas linnavalitsusel oli plaanis sinna matta ka Hollywoodi filmilavastaja Christopher Nolani ja tema meeskonna jäänused kui viimased liiga tüütuks muutuvad.

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles