Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

TÄHELEPANU, PENSIONÄRID! Riik kontrollib sel nädalal teie baretiantennide töökorda!

Need seeniorid ootavad riigilt selgelt signaali, kuhu minna ja mida edasi teha.
jagamist

Valitsus teatas täna, et viib sel nädalal läbi ulatusliku pensionäride baretiantennide vastuvõtusignaali kontrolli. Teste tehakse selleks, et järgmistel vaktsiinitalgutel teha pensionäridele juba otsekommunikatsiooni.

Valitsuse teatel viiakse baretiantennide teste läbi terve nädalavahetuse jooksul ja testimise hetkel baretti kandva pensionäri elu kuidagi otseselt ohus pole.

Kaaluti piitsa ja präänikut

“Tuleb kahjuks tunnistada, et meie esimene massvaktsineerimine või siis nn vaktsiinitalgud ei läinud nii, nagu olime planeerinud, sest kohale tuli häbematult vähe riskigrupis olevaid pensionäre,” nentis terviseminister Tanel Kiik. “Seega tuli midagi muuta ja kardinaalselt.”

Terviseminister Tanel Kiige sõnul oli laual mitmeid lahendusi, kuidas rohkem pensionäre vaktsineerima saada.

“Kaalusime näiteks seda, et võtta pensionit vähemaks neil, kes ei tule. Või siis ühistranspordi tasuliseks muutmist. Aga laual oli näiteks ka pakkuda vaktsineeritutele pikemat Õnne 13 osasid või tasuta Barbarissi komme,” kommenteeris Kiik.

“Ükski neist lahendustest ei tundunud siiski piisavalt efektiivne.”

Signaaliootel seeniorid.

Lihtne tehniline lahendus

“Lõpuks jõudsime ikkagi järeldusele, et kasutusele tuleb võtta seni pikalt jõude seisnud Seeniorite Elektrooniline Mõjutussüsteem (SEM) ning lisada sinna juurde nn präänik, näiteks pakkuda mingit pensionäridele ahvatlevat asja tasuta,” märkis Kiik.

„Seeniorite elektroonilise mõjutussüsteemi tööpõhimõte on tegelikult väga lihtne – Terviseameti peakontorist saadetakse signaal satelliidile, kes põrgatab selle tagasi maa peale. Kõik pensionärid, kes barette kannavad, hakkavad käituma täpselt meie programmi sisestatud käskude järgi,“ selgitas Kiik mõjutussüsteemi tööpõhimõtet.

SEMi ehk Seeniorite Elektroonilise Mõjutamissüsteemi tööpõhimõte.

“Ühtlasi toimivad kõik barettide antennid ka ise nagu väikesed 5G antennid ja annavad signaali edasi ka neile, kes läheduses barette parajasti ei kanna.”

Sel nädalal ainult testimine

“Seeniorite barettidesse saadetav sõnum on väga lihtne – istu kindlal kuupäeval ühistransporti, mine maha punktis A, lase teha väike sutsakas süsti ja saad selle eest tasuta tuubi Corega proteesiliimi või paki Prostamol Unot,” selgitas terviseminister.

„Nii saamegi vaktsiinitalgute päeval anda konkreetse käsu ja aktiveerida oma seeniorite armee ja saata nad vaktsiinikeskuste juurde. Lahendus on geniaalne ka selle poolest, et isegi kui isik ei kanna baretti, näeb ta, et tema sõbrannad kuhugi lähevad ja nii leiavad ka nemad, et peaksid massipsühhoosiga ühinema ja ka kuhugi minema. Täiesti lollikindel süsteem,“ on Kiik kindel.

Terviseminister Tanel Kiige sõnul toimub sel nädalal ainult baretiantennide töökorras oleku kontroll, süsteem pannakse täies mahus tööle alles järgmiste vaktsiinitalgute eel.

SEOTUD LOOD:

Uuring: 97% pensionäridest peab igat vastutulijat või selja taga kõndijat vägistajaks või röövliks

Emor: enamik pensionäre ei tea, et neil pole kohustust hommikuti ühistransporti kasutada

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

1 kommentaar

 • Ester

  6. apr. 2021 - 15:55

  See on üks aprilli nali.
  Vahel tulebki nalja visata.
  Kust nalja saab kui ise ei tee.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles