Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tallinna abilinnapea Vladimir Svet: kõnniteede koristamine võiks toimuda laupäevakutel

Vladimir Svet loodab, et linlased ise kraabivad linna lumest puhtaks.
jagamist

Tallinna abilinnapea Vladimir Svet kutsub kõiki linlasi sellel nädalavahetusel ja ka kõigil järgnevatel, kuni lund jätkub, lumekoristamise hoogtööde laupäevakule.

Linna kõnniteedel olukorra parandamiseks võetakse vajadusel kasutusele ka lumekoristuse hoogtöö pühapäevak, märgib Tallinna keskkonna ja kommunaalvaldkonna eest vastutav abilinnapea Vladimir Svet.

Hoogtöö au sisse!

“Tuleb nentida, et praeguse olukorraga ei saa rahul olla, kuna süsteemist lähtuvalt on kõnniteede hooldamine kvaliteetselt ebaühtlane ja halb,” rääkis abilinnapea Svet.

“Laupäevakud võimaldaksid ühelt poolt tagada kõnniteede parema puhastamise, kuna tallinlastel, erinevalt linna poolt palgatud lumekoristajatele, on rohkem valmidust ja vaba aega, mida on vaja kõnniteede hooldamiseks,” rääkis Svet.

“Ning samal ajal võimaldaks see ka linnavalitsuse ressursse säästa ning ei juhtuks enam olukordi, kus linnavalitsusele näpuga näidatakse. Ehk siis kui ise teed, siis oled ise ka vastutav-tüüpi olukord tekiks meil,” loodab ta.

Kõnniteede puhastamiselt säästaks linn umbes 17 miljonit

Küsimusele, et kui palju Tallinna kõnniteede puhastamine sellisel viisil võiks säästa, vastas Svet, et linna arvutuste kohaselt oleks see summa umbes 17 miljonit eurot. “See 17 miljonit võiks minna hoopis linna meediaväljaannete arendamiseks ja väljaandmiseks.”

“Minu ettepanek seisneb selles, et me lihtsalt ei kiru, vaid me hakkame jagama seda vastutust linnavalitsuse ja linnaelanike vahel.”

Selline võiks juba lähitulevikus välja näha Tallinna lumekoristus – linlased koristavad, linnavalitsus annab edusammudest teada erakonna ajalehes.

“Aga muidugi on linn see, kes koordineerib laupäevakute väljakuulutamist, vastavaid lindilõikamisi ning jagab infot koos laupäevakute juhtide elu ja tegemisi puudutatavate trükistega, mis sarnaneksid linnaosa lehtedega, kuid oleksid põhjalikumad ja ilusamate klantspiltidega,” selgitas ta.

Svet rõhutas siiski, et praegu on laupäevakud veel ainult tema seisukoht, mis tal on tekkinud selle kuu jooksul, kui ta on olnud kommunaalvaldkonda eest täiesti teenimatult kriitikat saanud.

“Ma plaanin selle seisukoha tuua Tallinna linnavalitsuse ette ja kui linnavalitsus seda toetab, siis võib-olla ka linnavolikogu ette. Võib-olla nüüd peame mingeid asju ikkagi ka volikogus hääletama, uus olukord sotsidega on meie jaoks segane, sest varem sai linnavalitsuses otsused ise teha, ilma kellegilt nõu või luba küsimata,” sõnas abilinnapea Svet.

“Ootame linlaste rohket osavõttu lumekoristamise laupäevakutelt!” lõpetas Svet oma üleskutse tallinlastele.

Tallinna keskkonna ja kommunaalvaldkonna eest vastutav abilinnapea Vladimis Sveti sõnul võiksid lumekoristamise hoogtöö laupäevakud kesta seni, kuni lund jätkub.

Tallinna linna uue lumekoristustaktikaga käis tutvumas meie toimetuse püstolreporter Lauri Labidas.

Lugu meeldis? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (2)

 • tapeedimuster

  5. jaan. 2022 - 15:52

  Ja ei tule sellest mingi labane laupäevak vaid üks korralik püsihoogtöö kuna lund sajab ju pidevalt.

  Vasta
 • nojah

  5. jaan. 2022 - 21:09

  Linnavalitsus saaks jagada hoogtöö kangelase medaleid. Lausa nostalgia tuleb peale.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles