Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tallinna kommunaalamet: kevadel naerame me kõik koos selle praeguse lumeuputuse üle

Selline pilt avanes täna hommikul Vabaduse väljakult Tallinna linnavalitsuse poole vaadates. Õnneks said linnavalitsuse töötajad ikka ilusti tööle.
jagamist

Olukord peatänavail on paranev ja kohati hea, kõrvaltänavatel raskem, iseloomustab Tallinna kommunaalameti juhataja Ain Valdmann Tallinna lumetõrje hetkeseisu. Ametil on siiski olemas ka lahendus: küll kevadel ära sulab kõik.

“Eilne päev mõningate lumesadudega oli oluliselt lihtsam kui üleeilne, mil sula vaheldus külmumise ja sadudega,” selgitas Valdmann. „Jah, mõnes linnaosas on lumi kolmanda korruste akendeni aga milleks hädaldada, asi oleks ju hullem kui oleks neljanda korruseni lumi,“ ütles Valdmann.

“Inimesed peaksid üldse tegelikult õnnelikud praegu olema – jaanuarikuu on olnud muinasjutuliselt kaunite ja arvukate lumesadudega,” sõnas ta.

Lund on nii et tapab

Vadlmanni sõnul kaasasid Tallinna tänavahoolduse lepingupartnerid lepingus ettenähtud tasemest suuremaid lisajõude. Kokku oli eile hommikust tänase hommikuni Tallinna tänavail töös 79 ühikut tehnikat ja 73 inimest käsitööbrigaadides.

“No on jah lund palju aga see on juba nii igav teema – kas te mu uut kõrvarõngast märkasite juba?” küsis Ain Valdmann. (foto: Liis Treimann)

“Ega siis ainult mujal linnas pole lumega häda, vaadake, mis meil täna linnavalitsuse ees toimus – hanged oli katuseni. Aga näete, ikka saime tee rajatud ja inimesed said tööle tulla. Mitte keegi ei vingunud!” uhkustas Valdmann.

Tänaval parkijad saavad omamoodi karistatud

Valdmann manitses, et inimesed pargiksid võimaluse korral autod hoovidesse, et need ei jääks lumekoristusmasinatele ette. “Kui oma parkimiskohta hoovis pole ja pargid auto lumesahkadele ette, siis küll hooldemasinad teevad korraliku kingituse ka neile inimestele – nimelt sahavärvi kriimud auto külgedele,” naeris mees.

Sel nädalal veeti Tallinnast ära 1910 kuupmeetrit lund ja teehooldajad puistasid tänavaile libeduse tõrjeks 19,5 tonni sõelmeid. Lisaks puistasid teehooldajad tänavaile 285 tonni kloriide.

„Praegu on asi hull aga kevadeks sulab see niikuinii kõik ära ju ja siis me naerame koos selle lumeuputuse üle, kas pole nii?“ lisas Valdmann naerdes.

Küsimusele, et kas see pole mitte Kommunaalameti igatalvine vastus, et küll kevadeks lumi ära sulab, vastas Valdmann napilt: “No aga sulab ju, või ma eksin?”

Hea lugeja! Mida arvad sina sellest, et talvel lund on? Uskumatu meie laiuskraadidel? Enneolematu? Solvav? Anna oma arvamusest meile märku loo all kommentaarides.

1 kommentaar

  • Allar

    31. jaan. 2019 - 17:38

    Ei tea jah, mis uputused siis hakkavad kevadel olema, kui juba preagu nii suured hanged üleval. 🙂

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles