Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Täna Tallinnas toimuvat naiste marssi juhib mees

Naisterahvas karjumas midagi kurja ruuporisse.
jagamist

Tallinnas toimub täna Viru väravate juures alguse saav naiste marss, mis liigub läbi vanalinna Telliskivi linnakusse. Naised marsivad selle nimel, et naistel lastaks jälle olla naised. Marssi juhib siiski mees ning korda rivis aitavad hoida kaks belgia lambakoera.

Viimasel kümnendil on toimunud palju sugudevahelises konkurentsis – üha rohkem on naised võrdsemad meestega aga mitte igas valdkonnas, näiteks on suureks probleemiks palgalõhe. Kuid võrdsuse saabumisega on tekkinud uus ja hulga suurem probleem – mehed võtavad naistelt ära nende ametid.

Tänane marss kannab sõnumit: „Naised võtavad köögi tagasi!“

„Mehed on võtnud naistelt ära mitmeid ameteid, mida me nüüd tagasi tahame. Kes on täna naiste moemaailmas tegijad? Mehed. Kes on maailma parimad kokad? Mehed. Kes trügivad üha rohkem lastekasvatamisse? Mehed. Selline olukord ei saanud kaua enam jätkuda ja selle vastu me täna marsimegi,“ selgitas naiste marsi üks korraldajatest Anu Kaarme.

Marsi korraldajad teevad seda kõike parema tuleviku nimel – et naised otsiksid ja leiaksid taas üles oma naiselikkuse ja koha elus ning kutsuvad marssima kõiki, kes jagavad seda unistust.

“Andke meile meie köök tagasi, mehed!” põrutab korraldaja.

Miks juhib naiste marssi mees?

„Uskuge meid, see otsus ei tulnud sugugi kergelt. Me tegime oma põrandaaluse kudumisklubiga mitmeid proovimarsse, et leida sobivaim viis, kuidas seda marssi juhtida aga kõik katsed lõppesid katastroofiga. Kui panime meie marssi juhtima ühe naise meie seast, siis said teised kadedaks, et miks just tema on ürituse tähtsaim nägu ja mindi korralikult kisklema omavahel,“ selgitas Anu Kaarme, naiste marsi üks eestvedajatest.

„Kui tegime otsuse, et mitte keegi ei juhi marssi, siis juba 100 meetri pärast oli kogu marss lagunenud, sest naised jooksid nagu peata kanad igasse suunda laiali. Kelle leidsime lähedalasuvast toidupoest, kelle riidepoe proovikabiinist, kelle lihtsalt südantlõhestavalt nutmas lumehanges – täielik läbikukkumine. Siis saigi tehtud raske otsus – nii nagu elus, peab ka meie marssi tulema juhtima ikkagi mees, sest tegemist on juhtiva kohaga, mis nõuab teatud omadusi, mida naistel paraku jääb vajaka,“ märkis ürituse korraldaja.

Lisaks on naiste marssi juhtival mehel abiks kaks belgia lambakoera, kes kogu seda karja aktiivselt koos hoiavad ning edasi liikuma sunnivad. Koerad on treenitud küll ajama lambakarja aga korraldajad arvavad, et nad peaksid ilusti hakkama saama ka naiste kooshoidmisega.

Tänast suurt liikuvat naistemassi aitavad karjatada kaks kõrgelt treenitud belgia lambakoera. (foto: sannse, wikipedia)

Marssima oodatakse osalejaid omavalmistatud kudumites

Tallinna naiste marssi korraldavad erineva taustaga naised, kes oma huvist naiste õiguste vastu leidsid end koondumast põrandaalusesse käsitööringi. Seepärast on marsil osalejad oodatud kandma isetehtud käsitööd – mütse, salle, käpikuid või sokke – mis oleksid punased, roosad, lillad või kõike neid korraga.

Samal päeval marsivad naised mujal maailmas ka – Tallinna marss on osa üle maailma toimuvatest aktsioonidest, mida peetakse nime all „Women’s Wave is Coming to Take Kitchen Back“. Rohkem infot saab siit!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles