Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tartu Vangla loodab atraktiivse näitusega püüda kinni vähemalt 100 seni jooksus pätti

Tartu Vangla kolib üheks päevaks Tartu Lõunakeskusesse. Pätid, tulge julgelt! (foto: Lõunakeskuse fb, Tartu vangla)
jagamist

Pühapäeval, 27.jaanuaril tähistab Vanglateenistus oma 100. sünnipäeva.  Selle puhul avatakse Lõunakeskuses Ühapäevavangla, millega loodetakse kinni püüda vähemalt 100 pätti, kes siiani karistust kandma pole tulnud.

„Astu vanglatöötaja kingadesse  ja piilu elu teisel pool müüri!“, kõlab salakavala ürituse üleskutse.

Vanglateenistus loodab, et atraktiivse vanglaelu puudutava näitusega tulevad kohale ka sellised uudistajad, kellel hingel mitmed patud ning pole oma karistust veel kandma ilmunud.

Pätid meelitatakse pahaimamatult lõksu

„Meil on pidev probleem nende kurjategijatega, kes saavad kohtust kätte küll oma karistuse aga ei ilmu vanglasse seda kandma. Nad lihtsalt vilistavad sellele kohustusele. Niisiis saigi välja mõeldud koostöös Lõunakeskuse ja Lõuna politseiprefektuuriga põnev ja kaasahaarav näitus, kus me tutvustame vanglate tööd ja kui hästi läheb, püüame seal kinni ka mõne uudishimuliku päti, kes pahaaimamatult kohale uudistama tuleb,“ rääkis Tartu Vangla direktor Raini Jõks.

Üritusele on praeguse seisuga pannud end kindla tulijana kirja juba üle 200 jooksus päti. Ca 1300 vanglast kõrvale hoidvat pätti on ürituse Facebooki lehel märkinud, et nad on asjast huvitatud. (foto: ürituse Facebooki leht)

„Ega me ju teame, et needsamad praegused ja ka tulevased pätid hängivad kaubanduskeskustes niikuinii. Aga neid sinna püüdma minna, see on juba omaette ooper. Lihtsam ongi korraldada taoline üritus, et nemad ise võrku kinni jookseksid. Tartus ei toimu ju niikuinii mitte midagi ja taoline üritus peaks igasugust kontingenti kohale meelitama,“ arvas vangla direktor.

Üritus kannab vägagi süütut nime: ÜHEPÄEVAVANGLA LÕUNAKESKUSES

Ürituse raames on kõik tehtud selleks, et võimalik karistusest eemalhoidev pätt saaks tuvastatud ja kiiresti ka kinni püütud. „Me oleme valmis mõelnud geniaalse plaani, kuidas need pätid tuvastada ja koheselt ka puuri pista. Näiteks saab meie ürituse raames tutvuda vanglate relvastuse, erivahendite ja sõidukitega. Nii tekitame me neist huvi,“ selgitas direktor.

„Seejärel saavad inimesed jäädvustada oma sõrmejäljed ja arreteerimisfoto. Nii saame koheselt oma andmebaasidest järele kontrollida, kas antud isik on meile huvipakkuv või mitte. Edasi saavad näituse külastajad osaleda enesekaitsetreeningul, kus me saame koheselt teha kindlaks, kas kahtlusaluse jaoks on vaja kutsuda juurde lisajõude ning lõpuks pakume osalejatele võimalust astuda sisse näidiskambrisse. Kui hästi läheb, siis mõned sealt ilmselt tagasi ei tule ja saavad tasuta sõidu otse linna teise otsa päris kambrisse,“ naeris vangla direktor Jõks.

Üritusele kutsub jooksus pätte ka Lõuna politseiprefektuur. (kuvatõmmis prefektuuri Facebooki lehelt)

Põnevaid tegevusi toimub veelgi

„Eks see üritus on pisut ka preventiivse iseloomuga. Tahame neile kaubanduskeskuses jõlkuvatele tiinekatele näidata seda elu, mis neid ootamas on kui nad oma pättusi jätkavad. Näiteks saavad nad proovida meie juures, kuidas sobib jalavõru kokku nende kõrvarõngaste ja teiste ehetega, mis neil küljes ripuvad,“ märkis direktor.

„Aga tavalistel inimestel ei tasu nüüd ära ehmuda ja arvata, et see ongi üks suur politsei ja vangla operatsioon, sugugi mitte. Tegemist on ikkagi toreda päevaga tervele perele ja tegemist jätkub kõigile vanusegruppidele. Näiteks saab vaadata seda, kuidas teenistuskoerad oma oskusi demonstreerivad ja kui meil veab ja tabame mõne päris päti, kes püüab ära joosta, siis üheskoos saame politseil aidata tabada ka põgenenud vangi,“ loetles vangla direktor põnevaid tegevusi.

„Tulge aga julgelt pühapäeval kohale ja avastage vanglatöö kõige põnevamad küljed! Eriti oodatud on muidugi need, kellel midagi musta hingel!“ lisas direktor.

Üritus on kõigile TASUTA. Vaata rohkem infot siit!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles