Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Telekanalite heategevussaated koguvad sel aastal raha erakondade valimiskampaaniate toetamiseks

"Jõulutunneli" ja "Inglite aja" annetustelefonid on juba avatud - toeta sinagi Eesti poliitikuid!
jagamist

Eesti telekanalite heategevussaated tulevad sel aastal eelnevatest pisut erinevad – enam ei koguta raha tõeliselt hädasolijate jaoks, vaid kogu annetatud rahaga toetatakse Eesti erakondade valmistumist märtsivalimisteks.

Valimiskampaaniad löövad väga tugevalt erakondade rahakoti pihta – on erakondi, kes on siiamaani võlgu aastatetaguste valimiskampaaniate ja -reklaamide eest ja on erakondi, kes veeretavad igat senti, et Facebookis reklaami teha.

On äärmiselt kurb ja traagiline näha, et meie vaesed erakonnad peavad täna hakkama saama selle vähesega, mida riik neile eraldab või mida erakonnad ise suudavad oma liikmetelt ja sponsoritelt kokku kraapida. Seda ei ole palju, me teame.

Kes erakondadele appi tulevad?

Sel aastal tulevad meie tublidele erakondadele appi ETV heategevussaade „Jõulutunnel“ ning TV3 heategevussaade „Inglite aeg“, kes mõlemad näevad terve detsembrikuu vaeva, et koguda erakondade toetamiseks kokku võimalikult suur summa.

ETV heategevussaade „Jõulutunnel“

Esimesel jõulupühal on taas eetris heategevusprogramm “Jõulutunnel, mis on ETV ekraanil olnud juba 18 aastat. Selle aja jooksul on Jõulutunnel kogunud ligi kolm miljonit eurot ning aidanud tuhandeid abivajajaid. Tänavu ootame annetusi erakondade toetuseks.

Jõulutunneli saatejuhid 2017. Vaino ei olnud nõus sel aastal osalema, sest ta arvas ülbelt, et poliitikud ei vaja toetust. (foto: ERR).

Saatejuhid Anna ja Kristjan Pihl ootavad stuudiosse toredaid külalisi, teemakohased videolood on “Jõulutunneli” jaoks salvestanud Christel Karits, Siiri Ottender-Paasma, Marit Valk, Silvia Karro, Aivi Parijõgi, Mai Palling, Hannes Hermaküla, Kaidor Kahar, Jüri Nikolajev. Musitseerivad Trad.Attack!, Traffik, Maarja koos Noorkuuga, Ott Lepland ja Jennifer, Rasmus Rändvee, Kadri Voorand jt.

Annetustelefonid avati 1. detsembril ja need jäid avatuks 31. detsembri südaööni.

„Jõulutunneli“ slogan selleks aastaks on: „Tee oma heategu erakondade toetuseks juba täna!“.

TV3 heategevussaade “Inglite aeg”

TV3e heategevussaade „Inglite aeg“ tuleb taas ja seda juba viiendat korda. „Oleme tänu Eesti rahva abile suurte summadega toetanud inimesi ja perekondi, kelle eluteele on saatus veeretanud raskusi, millest ainult oma jõududega on väga keeruline välja tulla. „Inglite aeg“ on ainus heategevussaade, milles kogutud summa läheb jagamisele saates osalenud poliitikute vahel ja nii teavad inimesed täpselt, kelleni nende annetusraha jõuab,“ märkis TV3 esindaja.

Aastal 2017 osutus „Inglite aeg“ Eesti telekanalite kõige edukamaks heategevussaateks. Viie abivajaja jaoks koguti rekordiliselt 321 190 eurot. Erakondade jaoks loodab saade veelgi rohkem raha koguda.

“Inglite aeg” 2017. Saatejuht Keili Sükijainenil pole mingit moraalset dilemmat ka sel aastal saadet juhtida.

„TV3 palub märgata Sul abivajajat erakonda või poliitikut– kui oled ise hädas või tead kedagi, siis anna abivajajast märku juba nüüd. Ükskõik, kui väike või suur üks mure võib tunduda – kirjuta meile aadressil aita@tv3.ee. Aitame ja märkame meie tublisid poliitikuid, sest üksteist peab hoidma,“ märkis TV3 esindaja.

„Inglite aja“ sloganiks on sellel aastal: „Märka hädas olevat poliitikut ja anna meile temast teada!“

Mõlemad telesaated loodavad, et olenemata annetussumma suurusest, suudavad poliitikud detsembri lõpus teha nägu, et nad on saadud annetusest hingepõhjani liigutatud, võib-olla poetada sümboolse pisaragi.

Hea lugeja! Ole sinagi sel aastal helde ja hea – anneta raha, et meie poliitikud ei peaks virelema ega tegema kehvasid valimiskampaaniaid. Helista ja toeta kohe, annetusnumbrid on avatud!

Kommentaarid (12)

 • Saima

  14. dets. 2018 - 12:57

  Milline jõhker sigadus! Samal ajal kui lihtinimesed peavad ostma 3€ kohvi ja 5,5€ võileiba kutsutakse üles annetama poliitikutele. Ja kas nüüd on siis nii, et kõik erakonnad saavad võrdselt või EKRE saab natuke vähem, et kõik oleks sotsialistlik?

  Vasta
  • Jevgeeni O.

   14. dets. 2018 - 14:54

   Lgp. SAIMA….Jõulud on eelkõige just andmise aeg. Just sellises alatoonis on korraldatud ka selleaastased üritused erakondade toetuseks..Loe Piiblit,seal jagas ju Jeesus Joosepi poeg Kristus kõikitele poliitikutele kala ja veini. Rohkem sallivust, võiksime olla helded ja tähelepanelikud aastaringselt just meie kõikide erakondade poliitikute suhtes, ja eriliselt muutuvad ju meie südamed soojemaks just tegelikult sotsidele annetades..a .Kui võileiba tahad siis astu läbi kirjatsura Ahto poolt,ta on väga salliv ja teeb sulle suure tassi koorega kohvi ja kaks juustuga saia ,tasuta .Mis aga EKREsse puutub, siis see on üks väga vana ja tundmatu erakond,neile pole midagi vaja,Lõpetuseks,,,,Lihtinimesena ära ole enam nii ihne ja kriitiline erakondade valimiskampaaniate toetamises. Häid jõule.Jevgeeni O.

   Vasta
   • Leili

    16. dets. 2018 - 12:15

    Teie erakond keeldus tõstmast raske ja sügava puuetega laste toetusraha ja teie, kes te hääletasite Marachtsi lepingu poolt ja nüüd tulete eesti rahvalt kerjama valimistoetuseks raha. Annakas Jumal, teile sama, mida te sooite väetitele lastele. Kõigepealt öelge, mida te olete Eesti riigi ja rahva heaks teinud. Sinult s..ta olete kokku keeranud. Paistab, et teie ja teie erakonnaliilmed on juba täielikult kaotanud oma südametunnistuse ning häbi tunde. No jah, aga seda on näha, et Sotsidel pole seda kunagi olnudki, sest teil selleasemel on ainult rahakott ja teie nahhaalsusel ei ole kunagi piire olnud, käib ainult inimestele üks vale ja pettus. Eks minge ja küsige Lätist te ju investeerite eesti rahva rahad kõik sinna.

 • alari

  16. dets. 2018 - 13:53

  tere. kas pole mitte häbi väärne selliseid asju korraldada, ise saate tunduvalt suuremat palka ja siis veel tahate et annetatakse. teie kes olete rahvale selja pööranud, nende muresid eiranud, maksud kõrgeks ajanud, ei hooli sügavapuudega lastest, võtate rahva seljataga vastu otsuseid jne. aga ärge unustage et ükskord hakkate rahva käest ka kolakat saama. MAKSKE OMAST TASKUST SITAKEERAJAD.

  Vasta
 • kratt

  16. dets. 2018 - 17:28

  Mina annaks neile poliitikutele korraliku keretäie, kes üldse julgevad koguda annetusi. Täitsa pekkis see ühiskond eestis ( meelega ei kirjuta suure algustähega ).

  Vasta
 • Jevgeeni.O

  16. dets. 2018 - 19:52

  Okey ,KOHE KAAGUTAMA. Lõpp asi,, noh aga ärge annetage siis ju . Mul vanal pappi sitaks…… aa . davai ma ei viitsi rohkem seletada ,teine kord räägime ok.. tsau siis. J.O.

  Vasta
 • Martin

  16. dets. 2018 - 23:16

  See on järjekordne ehe näide kuidas rahvaga manipuleeritakse, ilmselgelt ei saa Ekre sealt sentigi. See on sotside kinni makstud provokatsioon meie suunal, aga eks tibusid loetakse kevadel. NB härra Jevgeni, minu isal on ka pappu

  Vasta
 • Jevgeeni O.

  17. dets. 2018 - 18:40

  Oi Martin, Martin. Lõpeta oma demoraliseeruvad jutud.Tead Sa,….kirjatark ma ei ole, paljugi mis Sa õppinud oled on mulle udu,… aga Martin… sinu jutt ajab mulle, kui sotsile une peale, no kus teil on ikka sõnad ..,,Ekre, konservatiivsed vaated ,piirid kinni, neeger…,mina kuulan, päike paistab,ja silm vajub kinni.,,aga meie erakond kuulab ikkagi ja mõistab,et, kui meil sotsidel kõik nii vilets on ja vale on, miks siis Ekre juba valitsuses ei hõiska.Selge on ka see,et meid te oma hõiskamiste ja sõnadega valimistel ei võida , peab ju ikka erakonda ka olema, olgu meie püksitagumikud siis nii punased kui tahes. Ja nüüd Martin, paned Sa oma pudrumulgu kenasti kinni, sest sinu tekst, närib,,,, juba minu punast hinge kah. Tea,et valimistulemuste saatuse,….. otsustavad ….tugvnevad sotsialismi faktorid Euroopa liidus ,Ekre poliitika aga päev päevalt nõrgeneb. MA ootan iga tund meie otsustavat võitu märtsi valimistel, sest sm .Angela Merkel , sm, Emmanuel Macron, sm George Soros ja sm Jean-Claude Juncker on usaldanud meile relva ehk siis sotsiaaldemokraatia ,mille abil me muudame Eesti tolereerivaks, pagulaste sõbralikuks sotsialismimaaks, et siis päikene me päevadesse paista saaks,et siis jälle huugaks, tehas, vili, nurmel voogaks,
  sirp, lõikaks, alasile, haamer, lööks!
  Euroopa elu, tuksuks võimsa hooga,
  tooks õnne pagulastele , me tubli töö!
  Me Liidu rahvaste ja riike seas
  sa, Eesti, sammu esimeste kindlas reas!

  Sa kõrgel Euroopa lippu kannad
  ja julgelt sotsialismi rada käid.
  Partei me sammudele suuna annab
  ja võidult võitudele viib ta meid.
  Euroopa juhtimisel kasva sa
  ja tugevaks ning kauniks saa, me uus pagulasi täis kodumaa……tervitades J.O.

  Vasta
 • at

  17. dets. 2018 - 23:40

  kas aru pole saada et see on jura ,, keegi teeb lolli nalja

  Vasta
 • Лавренти Б.

  18. dets. 2018 - 22:23

  A вот нафига са Евгени O. есинэд? Кэскэраконд валида пеаб, сааб пенсиооне, палю палю палка, кыйк дотация сааб.

  Vasta
  • Jevgeeni O.

   18. dets. 2018 - 23:10

   Лавренти Б., нифига эи есинэ. не надо Кескераконд валида.Сеал он кыик варгад.Вали икка меид. Меид валидес саад хеа елу.Помнис.как ахуительно было в ссср. Так и тееме меие.Вапи сиис меид икка Лаврентий Павлович.

   Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles