Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Transnistria saadab Venemaale delegatsiooni, kes hakkab õpetama, kuidas nõukaajal elati

Transnistria delegatsioon poseerimas, taustal riigi rikkaim linnaosa.
jagamist

Täna hakkas Transnistriast, kus aeg peatus 1989. aastal, liikuma Venemaa poole delegatsioon. Seal hakkavad nad õpetama venelasi, kes on harjunud lääne mugavustega, nagu näiteks värvid või elekter, kuidas hakkama saada nõukaaja tingimustes.

Transnistria (ametlikult Transnistria Moldaavia Vabariik) on väike tunnustamata riik, mis asub Moldova ja Ukraina vahel ning on Venemaa nukuvabariik. Nüüd tõttab see väike riik oma vennasrahvale appi.

Täna Venemaale saabuva Transnistria delegatsiooni kuuluvad täiesti tavalised Transnistria elanikud, kes hakkavad jagama mugava lääne eluga harjunud venelastele näpunäiteid, kuidas elati nõukaajal ja kuidas neis nappides tingimustes ellu jääda.

“Näiteks hakkame me korraldama järjekordades seismise õppusi, mis meil täiesti tavalised ja mis ka nõukaajal elanud inimestele võõras pole. Kahjuks on venelased suutnud selle juba hea elu jooksul ära unustada ja nüüd tuleb neil sellega taas harjuda,” rääkis Transnistria delegatsiooni juht Ljudmila Sarpahhova.

“Kindlasti tuleb venelaste sõnavarasse nüüd tuua tagasi sõna defitsiit ja nälg, sest seda hakkab seal nüüd ilmselt palju olema,” märkis Sarpahhova.

“Meie delegatsiooni noorim liige, 89-aastane Tatiana keskendub näiteks noorte harimisele ja õpetamisele ehk siis näiteks kuidas saada hakkama ilma interneti ja elektrita ning harjuda taas ära juhtmega telefoni ja kineskoobiga televiisoriga,” kommenteeris Sarpahhova.

“Ühe suurima väljakutsena näeme me seda, et kuidas harjutada hea lääne eluga harjunud venelasi sellega, et nende elus pole enam värve, või noh on, must ja palju halle varjundeid. Transnistrias peatus aeg 1989. aastal ja sellest alates pole meil olnud riigis mitte ühtegi värvi peale eelpoolnimetatute, isegi looduses mitte,” kommenteeris Transnistria delegatsiooni juht Ljudmila Sarpahhova.

“Ainuke asi, milles me venelasi tõesti koolitama ei pea, on poliitpropagandaga ja isikuvabadusteta elamine. Selles on nad ise ka väga hästi treenitud,” lisas ta.

Kliki SIIA ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (5)

 • nojah

  4. märts 2022 - 10:48

  Transnistria memmekestel ootab ees pikk reis mööda venemaa liidu riike. Nende abi kõikjal oodatud.

  Vasta
 • Muki

  4. märts 2022 - 10:50

  Aga muidugi võimalus defitsiidi eest kakelda ja võidelda on venelastele alati meeldinud. Siin kellegi õpetust vaja ei lähe.

  Vasta
 • Teadja

  4. märts 2022 - 10:52

  Jana Toomi teadmiste alusel ei häiri need tobedad santsioonid venemaal kedagi, nad harjunud kannatama. Siiski võib mõningat nõutust tekitada kui nende “suure juhi” näolapp hallina paistaks.

  Vasta
 • nojah

  4. märts 2022 - 16:29

  Vene oligarhidel oleks muidugi oluliselt viletsam. Ainukeseks meelelahutuseks jääks kullakangidest legotornide ehitamine.

  Vasta
 • Oioi

  10. märts 2022 - 19:02

  Ja paistab nii, et vastavalt Putini soovile tulebki nõukaaeg tagasi. Ainult venemaal muidugi.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles