Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Tuhanded eestlased näevad täna kurja vaeva, et koristada metsaalused puhtaks enne uue prügi tulekut

Teeme Ära selle prügikoristamise ruttu, et uus saaks peale tulla.
jagamist

Täna toimuvad üle Eesti „Teeme Ära“ koristustalgud, mille eesmärgiks on saada meie metsaalused ja kraavid ruttu prügist puhtaks enne kui uus prügi peale tuleb. Aeg tiksub koristajate kahjuks.

„No kurat, kaua võib oodata nende koristajate järgi,“ on Lasnamäel elav Madis (55) pahane tänaste talguliste peale.

Prügi lihtsalt vedeleb umbses ruumis

„Kena kevad on ju juba ammu käes aga metsaalused meil ikka prahti täis. Mina tegin oma kodus ja keldris suurpuhastuse ära juba mitu nädalat tagasi – korralik koorem rämpsu jälle nüüd ootab metsa alla viimist,“ märkis Madis.

„Mul on seal üks vana suure kineskoobiga telekas, katkine reha, neli kotti purukspestud supipurke, kast vanu patareisid, kaks autoakut, 18 purki vanu värve, kott kasutatud lastemähkmeid, neli karpi halvaks läinud mune, kaksteist terava äärega kassitoidu plekktopsi, 4 talverehvi, 8 liitrit kasutatud mootoriõli, 7 halvaks läinud hoidist, pool tonni vanapaberit, külmkapp, mille uks ei lähe enam kinni ja mõned nipet-näpet asjad veel,“ loetles Madis uhkusega oma ootel prügi üles.

No kuhu sa oma värske prügi paned siia? Täielik sigadus – ei ole ju ruumi!

„Aga mida pole? Puhtaid metsaaluseid pole, vot selles on asi. Minu prügi on praegu ilusti kottidesse pakitud keldris aga seal on ju umbne. Ma ei saa seda metsa alla ära viia, sest vana prügi pole ju veel eest äragi viidud. Kas see on siis normaalne või?“ küsib pahane Madis.

Parimad prügi mahapaneku kohad on juba broneeritud

„Kõik mõtlevad, et see prügi viskamine metsa alla käibki nii lihtsalt, et viskad koorma peale, sõidad linnast välja, leiad ilusa metsaaluse ja viskad sinna. Aga see pole sugugi nii! Meie, prügi mahaviskajate, hulgas on tegelikult palju rivaliteeti ja iga mahapaneku koha nimel peab võitlema. Kehtib reegel, et kes ees see mees,“ selgitab Madis.

„Tavaliselt käib see nii, et minnakse metsa, otsitakse sobiv koht maha ja jäetakse enda poolt mingi prügi maha, et kuulutada see koht enda omaks. Kui keegi teine prügistaja sinna satub ja seda märgistatud prügi seal maas näeb ja lõhna tunneb, siis ta teab, et see konkreetne koht on juba kellegi poolt ära võetud ja sinna enam oma asju viia ei tohi,“ selgitas mees.

„Aga kuhu sa praegu seda prügi viid? Kõik metsaalused koristamata endiselt ja kuhugi pole enam visata. Tuleb võtta ette üha pikemaid reise linnast välja, et leida mingigi enamvähem puhas koht,“ rääkis Madis, kes tavaliselt viib oma prügi kas Laagrisse või kui seal kohta pole, siis Aegviidu metsadesse.

Kuigi siia mahuks uut prügi juurde küll, ei meelita taolised kohad uusi prügistajad, sest nende moto on, et ühte ja samasse kohta prügi ei viida.

Prügistajad ootusärevad

„Eks ma nüüd internetist jälgin pingsalt seda Teeme Ära talgute lehte ja vaatan, kus sel aastal talgud üldse toimuvad ja kust ära koristatakse esimesena. Siis saan autole hääled sisse ajada ja koheselt kas siis täna õhtul või homme varahommikul kohale sõita ja värske kraami värskelt koristatud kohta maha laduda,“ loodab Madis.

„Samamoodi teevad loomulikult ka kõik teised professionaalsed prügistajad. Seetõttu on konkurents tihe. Aga tänapäeva tehnika on ikka suurepärane – kodust välja sõitmata saab juba teada, kuhu prügi kõige parem visata oleks,“ kiidab Madis lõpetuseks tehnoloogia arengut.

Soovime Madisele jõudu ja jaksu ja küsime, et mida prügistajatele üldse tegelikult soovitakse.

“Plekkpurk persse!” kõlab kiire vastus.

Hea lugeja! Kas Sina oled juba andnud oma panuse täna, et prügi kiiremini koristatud saaks ja uus värske kraam peale saaks tulla? Anna sellest märku loo all kommentaarides!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles