Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

TV3-s alustab märtsist uus realityshow „Erakond otsib kriminaalkaristuseta liikmeid“

Uus realityshow tõotab tulla tõeliselt põnev ja interaktiivne!
jagamist

Peksjad, vägistajad, tapjad ja petturid – need on Eesti erakondade liikmed täna. Kuid see kõik võib muutuda, sest alates märtsist hakkab TV3-s jooksma uus realityshow, kus kõik Eestis tegutsevad erakonnad hakkavad otsima oma ridadesse uusi, kriminaalkaristuseta liikmeid.

3.märtsil toimuvad Eestis riigikogu valimised ja täna meedias muud ei räägita kui seda, et absoluutselt kõigi Eesti erakondade ridades on rohkelt kriminaalkaristusega liikmeid.

See on erakondade jaoks suur probleem ning selleks, et asi lahendada, on erakonnad pannud seljad kokku ja koostöös TV3-ga tuuakse märtsist eetrisse realitysaade, kus erakonnad hakkavad mööda Eestit otsima taga neid väheseid inimesi, kel pole kriminaalkaristust ja kes võiksid seetõttu erakonda sobida.

Realityshow tuleb tõeliselt pingeline ja põnev

Saate formaat on lihtne – erakonnad peavad valima uute liikmete leidmise ja värbamise strateegia, otsima üles konkreetsed inimesed ning püüdma neid siis telekaamerate ees veenda astuma erakonna liikmeks. Saate teebki põnevaks see, et kaamerad paigaldatakse nii erakonna kontorite koosolekuruumidesse kui ka inimesi jahtivate poliitikute peade külge, et ükski liigutus või sõna ei läheks kaduma.

Keskerakonna esimees Jüri Ratase sõnul keskendub Keskerakond Lasnamäe ja Ida-Virumaa piirkonnale. „Ma olen juba nii elevil sellest saatest. Ausaltöelda ma ei kujuta ette, kust ma selle aja kõik leian, sest tegelikult peaksime me märtsi alguses ilmselt tegelema ka valitsuse moodustamisega aga see on niiiii igav! Aga usun, et leian samuti aega oma erakonnakaaslastega käia mööda Lasnamäe trepikodasid ja uurida inimestelt, et ega nad pätid pole,“ rääkis peaminister Ratas uues saates osalemise plaanidest.

Iga erakond saab võrdse arvu kaelakette, mille nad peavad värvatule kaela riputama. Saate võidab see erakond, kellele on 26.mail ette näidata kõige rohkem uusi liikmeid, kellel selline kett kaelas.

Erakondadel on väga erinevad strateegiad

„Kuna meid tuntakse kui ettevõtjate erakonda, siis meie strateegia on lihtne – hakkame pommitama kõiki Eesti ettevõtteid e-mailide ja telefonikõnedega. Ajame tagajalgadele iga ettevõtja ja pressime neilt välja absoluutselt iga töötaja tausta. Kui peaks selguma, et mõni inimene on süütu, siis saadame kohale neid inimesi üle kuulama oma raskekahurväe – Jürgen Ligi ja Kristen Michali, kes peavad kohapeal selgeks tegema, kas inimesest saab õige inimene ehk reformierakondlane või mitte,“ selgitas Reformierakonna esimees Kaja Kallas oma plaani.

EKRE esimees Mart Helme on samuti uuest saatest vaimustuses: „Mina saadan Madisoni ja oma poja otseteed Soome. Tõenäoliselt juba täna, nö eelluuret tegema. Seal on tugev eestlaste kogukond ja palju meie toetajaid. Jah, enamik neist on tõenäoliselt mingi jamaga hakkama saanud aga ehk leiame sealt ka mõne pärli. Lubame, et ükski graniitkalju ka ei jää ümber pööramata kriminaalkaristuseta eestlase leidmiseks,“ ütles Helme.

Isamaa esimees Helir-Valdor Seederi sõnul on neil teiste erakondade ees väike eelis juba praegu. „Justiitsminister Urmas Reinsalu kammib isiklikult läbi Karistusregistrit oma ministri ligipääsu koodidega – sinna suva mats juba ligi ei saa. Urmas on lubanud mulle, et riigikogu valimised on teisejärgulised ja hetkel on oluline just selles saates osalemine ja võitmine. Kui Urmas tuleb välja nn „puhaste“ inimeste nimekirjaga, siis saadame koheselt ka oma praegused liikmed neid süüta inimesi otsima,“ lubas Seeder.

Kaotama ei lähe keegi

Sotside esimees Jevgeni Ossinovski peab oma tugevaimaks toetajate kantsiks Lõuna- ja Kagu-Eestit ning kogu Läti piiri ala. „Just seal on meie toetajaid kõige rohkem ja sinna me oma patrullid laiali ka saadame. Kindlasti hakkavad sotside patrullid liikuma ringi ka Lätis Alko 1000 poodide ümbruses, et sealt kiirelt ja korralikult uusi sotse värvata,“ rääkis Ossinovski.

Elurikkuse ja Roheliste erakondadel paistab olevat sama strateegia – hipsterid, veganid, soolapuhujad, esoteerikud ja metsas elavad inimesed on nende sihtgrupp. „Kuna meie erakonnal on väga vähe liikmeid, siis meie otsime peamiselt Kalamajast omale uusi, karistuseta liikmeid. Välja meelitame me neid nii, et laseme terve Kalamaja kanepisuitsu täis ehk suitsetame nad toast välja ja siis teeme mööda kalamaja porganditest ja kapsalehtedest raja, mis juhatab ühte suurde puuri, kuhu me siis nad kõik kokku kogume. Puuri paneme kassipojad ja paar peenart – nii hoiame neid kohapeal. Ja siis hakkame neid töötlema ja erakonda värbama,“ selgitas Roheliste strateegiat erakonna esimees Zuzu Izmailova.

„Meie liikmed on enamik maainimesed või pisut metsa poole, seega keskendume vanale heale ukselt uksele ja puu juurest puu juurde-strateegiale. Käime läbi kõik talud, kust korstnast veel suitsu tuleb ja püüame need inimesed oma poolele saada. Kindlasti hakkame varitsema inimesi ka soodes ja rabades,“ märkis Elurikkuse erakonna esimees Mihkel Kangur.

Ka kõige väiksemad ei jää saatest eemale

Eesti 200 ja Vabaerakond on lubanud samuti saatest osa võtta, kuid kumbki erakond ei olnud nõus oma valitud strateegiat veel avaldama. „Kui saade käima läheb, küll siis näete,“ andis napi kommentaari Eesti 200 esimees Kristina Kallas.

Saade kestab 3.märtsist kuni 26.maini ehk Euroopa Parlamendi valimisteni. Saate võitjaerakond ehk kolme kuuga enim kriminaalkaristuseta liikmeid värvanud erakond kuulutatakse välja Europarlamendi valimiste päeval TV3 otseeetris.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles