Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Urmas Paet peaks saama kirbuvabaks hiljemalt järgmise nädala esmaspäevaks

Tuleb välja, et Urmas Paet on varjanud 15 aastat juba fakti, et tal on kirbud. (foto: riigikantselei)
jagamist

Sel nädalal raputas Eestit ülestunnistus, kus Urmas Paet kinnitas, et ta on kaks korda saanud kultuuriasutustest kirbud. Nüüd on riik astumas vastusamme – Urmas Paedale tehakse igaks juhuks kirbutõrje.

Enne Jaanipäeva avaldas süvauurivajakirjandusväljaanne Kroonika loo Paeda ülestunnistusest, kus mees kinnitas, et tal on mitu korda olnud kirbud.

Kirbud hankis mees erinevatest kultuuriasutustest

Hiljuti toimunud Kultuurkapitali taasloomise 25. aastapäeva konverentsil meenutas Eesti Reformierakonna aseesimees Urmas Paet (45) enda kultuuriministri ametiaega – seal selgus, et ministriamet tõi talle kirbud.

“Käies ringi igasugustes kultuuriasutustes, sain ma kaks korda kirbud,” mainis Paet. “Ma ei ütle, mis asutused need olid, aga see vastab tõele.”

Kas Paet on nüüd tõepoolest 15 aastat järjest kirpe endal kandnud, selgitab välja uurimine.

“Keegi ronib nüüd mul mööda jalga või siis selga – kas oleks okei kui ma kratsiks end korralikult keset koosolekut või mitte?”

Asutused tehti korda, Paet toona unustati

Paet selgitas, et viieteistkümne aasta eest sai tehtud korda hulk kultuuriasutusi, kus olid väga kehvad tingimused. “Need pidi korda tegema ja renoveerima, et seal sõna otseses mõttes midagi kokku ei kukuks,” sõnab Paet.

Kummalisel kombel tehti toona asutused küll korda, kuid Paedal endal unustati kirbutõrje teha. Nüüd on riik otsustanud, et kui Paet tahab veel oma jalga astuda üle mõne riigiasutuse, näiteks Riigikogu, peab ta igaks juhuks läbima korraliku küürimise ja kirbutõrje.

„Riigikogust öeldi mulle, et see asi võis ju juhtuda 15 aastat tagasi aga kirbud on ju väga vastupidavad elukad. Nemad ei saavat riskida sellega, et ma olen endiselt emasorganism neile ja kannan kirpe mööda riigiasutusi laiali,“ vahendas Paet Riigikogust saadud infot oma kirbutõrje kohta.

Paet peab läbima desifintseerimisvanni ja samuti põletatakse kõik tema riided. Reformierakonna aseesimees Paet peaks kirbuvabaks saama hiljemalt järgmise nädala esmaspäevaks.

„See kõik tundub ülereageerimisena aga ju siis vajalik,“ lisas mees.

SEOTUD LOOD: FOTOD! Kadrioru Pardiralli võitis poliitik Urmas Paet. Kas tegemist võis olla sohiga?

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles