Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Urmas Viilma: usun, et kirik on tõestanud, et kirikumeeste seks poistega pole loomulik soojätkamine

Urmas Viilma ja veel eostamata kirikupoisid.
jagamist

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku peapiiskop ja Eesti Kirikute Nõukogu esimees Urmas Viilma usub, et kirikud ja meesvaimulikud üle maailma on tõestanud piisavalt, et seks poistega järglasi ei too ja loomulik soojätkamine on osa traditsioonilisest perekonnast.

Traditsioonilise perekonna all mõtleb Urmas Viilma seda, kus naine ja mees abielluvad kirikus ja siis tuleb Püha Vaim, kes naise rasestab ja nii tulevad ka järglased. Urmas Viilma sõnul ei takista see siiski preestreid üle maailma muid variante tõestamast.

Püha Vaim

“Mina leian, et armastama peame me kõik üksteist, absoluutselt ja me võime rääkida eri liiki armastusest. On päris selge, et vanema ja lapse või vanavanema ja lapselapse vaheline armastus on erinev partnerite armastusest,” selgitab Viilma.

“Armastust ei saa kuidagi seada kahtluse alla, aga siin nüüd tulebki ikkagi usu ja maailmavaate pool, et kui pühakirjas on öeldud, et jumal lõi inimese ja ta lõi ta meheks ja naiseks ja ütles, et te olete üks ihu ja te peate ka lapsi ilmale tooma ehk siis peremudel on pärit piiblist, siis see on usuline küsimus,” jätkab kirikupea.

“See muidugi ei takista kirikutes töötavaid mehi sajandeid ja tänaseni proovimast variante, et kui seksida poistega, siis on võimalik saada teistsugune variant ehk samuti järglased.”

“Seni pole see õnnestunud, aga see ei tähenda seda, et me kirikuna ja vaimulikena (kogu maailma kirikud ja vaimulikud, eriti katoliiklik kirik, toim) ei peaks jätkama proovimist,” leiab ta.

Küsimusele, et kas ka samasoolised inimesed võiksid teineteist armastada, vastab Viilma nii:

“Absoluutselt. Loomulikult. Ja kas meie peaksime samasoolisi inimesi või üldse teistsuguseid inimesi, kes on meiega teist meelt, armastama – ikka peame armastama. See on jumala käsk,” ütleb Viilma.

“Aga see ei tähenda, et armastuse nimel peaksime me loobuma kõikidest erinevatest normidest, seadustest, reeglitest või ka eetilistest printsiipidest – nagu näiteks sellest, et esimese järglaste saamise proovimise õigus peaks olema ikkagi meesoost kirikutegelastel noorte poistega,” leiab ta.

“Ehk siis loomulik soojätkamine on osa traditsioonilisest perekonnast ja selle all mõtlen ma seda, kus naine ja mees abielluvad kirikus ja siis tuleb Püha Vaim, kes naise rasestab ja nii tulevad ka järglased.”

Lugejakiri.ee meeldib? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika ilmumist!

Kommentaarid (3)

 • tapeedimuster

  4. mai 2023 - 07:50

  Räägitakse jah, et Püha Vaim on aegajalt Paha Vaim, aga selline “patukene” on juba ette andestatud.

  Vasta
 • Muki

  4. mai 2023 - 07:51

  Armastavaid kirikumehi ei tohi mingil juhul ahistada ega vahistada.

  Vasta
 • Agent

  4. mai 2023 - 08:29

  Ja kõik, mis ei vasta usklike ideaalidele, on saatamast.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles