Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

UUED NÄOD JA TUULED POLIITIKAS: Evelin llves kandideerib Europarlamendi valimistel paljalt

Evelin eevaülikonnas. (foto: ERRi saate kuvatõmmis)
jagamist

Täna õhtul teatab Evelin Ilves ametlikult, et kavatseb eelseisvatel Euroopa Parlamendi valimistel kandideerida Roheliste nimekirjas paljalt, et propageerida vähem tarbimist ja tervislikke eluviise.

Ilves ega Roheliste esindajad seda ametlikult kinnitada veel ei soovinud, kuid kogu see seltskond lubas oma otsuse avalikuks teha täna õhtul saates „Radar“, mis pidi samuti väga paljastav tulema.

Inimestele meeldib roheline mõtteviis. Vist.

Evelin Ilvese poliitikasse siirdumisest on räägitud varemgi. Jutud läksid liikvele peale Vahur Kersna autorisaadet „Nähtus nimega Evelin“, mille lõpukaadrid osutusid eriti populaarseks.

„Ma küll ei saanud aru, miks nii paljud inimesed sellest nii suure numbri tegid, et ma seal saates eevaülikonnas ujumas käisin aga eks see mõte paljalt kandideerida sealt idanema hakkaski,“ meenutab Evelin Ilves ise.

Eesti 200 arvas, et Ilves võiks vähemalt püksid jalga panna

Ka enne riigikogu valimisi tunnistas Ilves ise, et kaalub kandideerimist, kuid loobus sellest. 25. veebruaril ütles Ilves ERRi uudisteportaalile, et on valmis europarlamenti kandideerima, kuid ei soovinud siis veel öelda, millise erakonna ridades. Nüüd on selge, et ta kandideerib Roheliste nimekirjas.

Postimees kirjutas ka Ilvese läbirääkimistest erakonnaga Eesti 200. Erakonna juht Kristina Kallas tunnistas, et kaks kuud tagasi Euroopa Parlamenti kandideerimise soovist teatanud Evelin Ilves pöördus Eesti 200 liikmete poole.

„Ma ei hakka salgama, et ta on tundnud huvi aga meie jaoks oli punaseks jooneks see kui ta ütles, et tahab kandideerida paljalt,“ ütles Kallas. „Ütlesin talle, et jumal küll, püksid ju ikka võiks jalas olla või mingi tekk ümber aga ta jäi endale kindlaks.“

Kas paljas tagumik avab ka Brüsseli uksed? (foto: kuvatõmmis ERRi saatest Nähtus nimega Evelin)

Ilma meedia tähelepanuta oled sa mittekeegi

Evelin Ilves oli täna napisõnaline, kuid tõdes, et ilma valijat šokeerimata ei saavutata midagi. „Kas keegi teist mäletab veel, mida ma rääkisin Vahur Kersnale seal saates? Muidugi ei mäleta. Kas keegi mäletab veel neid saate lõpukaadreid, kui ma järve ujuma läksin? Kõik mäletavad,“ sõnas Ilves.

„Pole midagi teha – tänapäeval tuleb tähelepanu saamiseks teha midagi erakordselt teistsugust. Kuna mulle niikuinii meeldib paljalt olla ja tegeleda talisuplusega, siis oli igati loogiline valik, et kandideerin ka Europarlamenti paljalt,“ märkis Ilves.

„Aga ootame tänase õhtu ära ja siis saate juba rohkem teada,“ ütles ta.

Kersna teeb kogu valimiskampaaniast ka uue saate

Lisaks teatas Evelin Ilves, et telemees Vahur Kersna on lubanud teha ka kogu valimiskampaaniast dokumentaalseriaali: „Omaette nähtus nimega paljas Evelin Brüsseli koridorides“.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 26. mail. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 6. aprill 2019. Erakond Eestimaa Rohelised sai 2014. aasta Euroopa Parlamendi valimisetel 986 valija toetuse ehk 0,3 protsenti kõigist häältest.

Kas paljas Evelin Ilves toob Rohelistele rohkem hääli kui eelmine kord, selgub juba maikuus.

SEOTUD LOOD: Anu Saagim peab Roheliste nimekirjas kandideerimiseks loobuma oma kunsttissidest

Kommentaarid (3)

 • Juta

  27. märts 2019 - 10:55

  Mächtige Frau

  Vasta
 • Reinhold

  16. jaan. 2020 - 19:04

  Kas oli taliujumine ,meri,ei saa aru,, lahe

  Vasta
 • Reinhold

  16. jaan. 2020 - 19:09

  Julge tegu,paljalt ujuma minna,rahvas vaatab

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Sina oled juba selle paki, mida sa ei tellinud, pakiautomaadist ära toonud?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles