Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

UURING: ligi pooled eestlased ei mäleta enam, kuidas käib kõndimine

Enamik eestlasi vedeleb praegu kas siis diivanil või voodis.
jagamist

Statistikaameti värske uuringu kohaselt on ligi pooled eestlased unustanud täielikult, kuidas käib kõndimine, rääkimata jooksmisest.

Küsitlus viidi läbi 30 000 eestlase hulgas, kellest pooled ütlesid, et kõndimine tuleb tuttav ette aga enam nad seda ei oska.

Vedeletakse diivanil või voodis

„Küsitlesime tõepoolest 30 000 tuhandet eestlast ja tulemused olid jahmatavad,“ märkis Statistikaameti juhtisspetsialist Kaimar Kaarsoo.

„Pooled vastanutest ütlesid, et kõndimine tuleb küll tuttav ette, kuid teha nad seda ei oska. Teine pool vastas, et nad on viimaste nädalate jooksul pidanud kõndimist siiski proovima, peamiselt selleks, et minna toidukullerile vastu uksele,“ kommenteeris spetsialist.

„Näiteks üks vastaja tõi välja, et tema unustas kõndimise ära juba nädalaid tagasi ja kodus liigub ta ringi ainult roomates või ennast rullides,“ ütles ta.

See Põlva mees on keskmisest eestlasest aktiivsem – ta tõuseb vahel diivanilt ka istukile, et süüa pitsat või võtta väike õllelonks.

 On ka positiivset

„Samas kõik pole ainult negatiivne – näiteks enamik vastajaid ütles, et tänu oma kodus ringiroomamisele või –rullimisele on kodu ootamatult puhas kogu aeg,“ tõi Statistikameti spetsialist välja positiivse poole.

„See on ka meie soovitus inimestele – kui te ikka enam kõndida ei oska ja ainult roomate ringi, siis oleks mõistlik endale kohe hommikul põrandapuhastuse lapid ümber mässida, et antud olukorrast maksimum võtta,“ sõnas Kaarsoo.

Statistikaameti juhtivspetsialisti sõnul tasuks inimestel siiski proovida hakata meenutama, kuidas käimine käib, sest üsna varsti võib kriis olla läbi ja siis tuleb see oskus kasuks.

„Näiteks võiks ette võtta Youtube-i, kust leiab sadu videosid, kus õpetatakse kõndima. Need tasuks nüüd ette võtta ja käimine uuesti ära õppida – selle oskuse saab siis ka CV-sse panna ja kui kriis läbi on, siis võivad mitmed tööandjad seda oskust väga kõrgelt hinnata,“ lisas Statistikaameti juhtivspetsialist Kaarsoo.

Hea lugeja! Kas Sul on meeles, kuidas kõndida? Kui on, siis jaga häid kõndimisnippe ka teistega siin loo all kommentaarides!

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles