Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

UUS REALITY ŠÕU! ETV hakkab tegema live ülekandeid skandaalsematest kohtuistungitest

Praegu peetakse kohut kuskil igavas kinnises ruumis - tulevikus see igav pilt kaob. (foto: Argo Ingver)
jagamist

Justiitsministeerium teatas täna, et sügisest hakkab Eesti Televisioon (ETV) reaalajas kandma üle skandaalseimaid kohtuistungeid, mis peaks muutma kohtusüsteemi läbipaistvamaks ja arusaadavamaks ka tavalisele inimesele.

Värske justiitsministri Raivo Aegi sõnul toob uus realityshow kohtusüsteemi ja kohtumõistmise rahvale lähemale.

Idee tuli Ameerikast

„Ega see idee iseenesest ju midagi uut pole – Ameerikas on aastaid jooksnud selline sari nagu „Kohtunik Judy“, mis on osutunud rahva seas ülipopulaarseks. Sealt me selle idee ka saime,“ märkis Aeg.

„Taolist uut lahendust oli väga vaja, sest kohus areneb kooskõlas ühiskonna arenguga. Noored kasutavad palju sotsiaalmeediat ja nii peame ka meie sinna minema. Näiteks ei hakka kohtu sekretärid enam kirjutama stenogramme kuhugi faili, vaid otse Twitterisse,“ märkis minister.

„Nii et ka kohus on tõepoolest teel tehniliste võimaluste avarama kasutamise poole. Mõtleme pidevalt sellele, kuidas tööd ajakohastada.“

Ameerikas on väga populaarne teles üles kantav kohtuistungite seriaal “Kohtunik Judy”.

Mõned kandidaadid on juba laual

„Praegu on meil käes kibekiired ajad, sest peame meie auväärsete kohtunike hulgast valima välja need kõige atraktiivsemad – telesse ei saa ju panna mingit vana nässi või läbipõlenud luuda. Kui oleme sobivad kandidaadid välja valinud, siis läbivad nad pika telekoolituse ja lisaks tehakse neile ka korralik makeover, mis tähendab siis nii solaariumipäevitust kui ka muid välimust atraktiivsemaks muutvaid aksessuaare nagu näiteks ilus suur läikiv haamer,“ märkis Aeg.

„Eks meile on mõned kohtunikud juba ka silma jäänud, kes varemgi on meedias palju figureerinud – nagu näiteks Merle Parts. Tema kannaks selle rolli tõenäoliselt suurepäraselt välja – „Kohtunik Merle“  kõlab saate nimena ju väga hästi,“ tõi Aeg ühe näite, kes võiks värskes reality šõus kohtunik olla.

Kohtuniku haamer valmib käsitööna

Aegi sõnul saab üheks show võtmeelemendiks olema ka kohtuniku haamer, mida ta kasutab siis, kui otsus on tehtud. „Me ei saa võtta telesse lihtsalt suvalist haamrit – see peab lisaks kõva paugu tegemisele ka hea välja nägema,“ sõnas ta.

Kohtuniku haamer peab hea välja nägema.

„Seepärast olemegi nüüd tellimuse sisse andnud ja haamrid valmivad Saaremaa käsitöömeistrite käes. Kes teab, ehk tuleb mõni haamer isegi Muhu mustritega,“ avaldas Aeg pisikese saladuse.

Küsimusele, et kas oma tõuke kohtuistungitest live-ülekannete tegemiseks andis ka Savisaare protsessist tehtud film, vastas Aeg nii: „Eks sellel oma mõju kindlasti oli – nägime ju, kui populaarne see seriaal oli. Aga kõik ju nägid ka, et kui lollidena näidati seal kohtunikku ja prokuröri – tahame selle müüdi oma saatega nüüd murda,“ lisas justiitsminister.

Esimene saade läheb eetrisse sügise alguses ja tõenäoliselt saab esimeseks ülekantavaks kohtuistungiks Tallinna Sadama juhtum. Saate täpne nimi selgub suve jooksul.

SEOTUD LOOD: Tallinna uus kohtumaja saab Kuuuurija-nimelise kohtusaali

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles