Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Uus valitsuskoalitsioon plaanib Moraali- ja Iibeministeeriumi loomist

Just nende koledate ruumide asemele Linnahalli küljes võib kerkida uus ministeerium. (foto: Andres Putting)
jagamist

Keskerakonna, Isamaa ja Konservatiivse Rahvaerakonna poolt välja käidud koalitsioonileping tõotab riigivalitsemisse palju uut. Näiteks alustab loodavas valitsuses tööd uus Moraali- ja Iibeministeerium, mis hakkab tegelema kahaneva rahvaarvu ning riigis lokkavate hälbeliste nähtuste ning kommete piiramisega.

Ministeerium hakkab toimima järelvalveorganina teiste ministeeriumite tegevuses, eelkõige Haridus- ja Teadusministeeriumi, Kultuuriministeeriumi ja Sotsiaalministeeriumi valdkondades.

Sotsio-liberalistliku kultuurisõja vastu

Soov antud ministeeriumi luua tuli eelkõige EKRE poolt. Toimetuse allikas kommenteeris uue ministeeriumi loomist järgnevalt:

„Tegelikult väga paljud EKRE ja ka Isamaa liikmed tõstatasid kõnelustel muret praegusel ajal Euroopast tulevate trendide osas. Rahvastiku vananemisele ja kahanemisele pole senised valitsused piiri peale saanud, seepärast on aeg küps luua vastav ministrikoht ja talle alluv ministeerium, mis sellele probleemile täielikult pühenduda saaks,” märkis allikas.

„Nagu me kõik teame, on probleem väga sügavalt juurdunud mitte ainult Eesti rahva tervislikus ja majanduslikus olukorras, vaid ka vägagi problemaatilises kultuuritegevuses, mis loob viljaka pinnase naistele emarolli hülgamiseks ja noortele kahjulike seksuaalsete harjumustega eksperimenteerimiseks nagu näiteks kondoomi kandmine,” selgitas allikas, kes ütles meile ka oma nime aga me ei kuulnud seda.

Loodav Moraali- ja Iibeministeerium läheb süvitsi nii haridus-, kultuuri- ja ka tervisevaldkonda

„Ministeerium hakkab silma peal hoidma lastele ette antavatel õppematerjalidel, kaovad igasugused Siil Priidikud ja andestav suhtumine hälbelisele tegevusele. Kui nukul on ikka küljes noku, siis paki parem asjad kokku,” sõnas allikas.

„Samuti vaadataks üle, milliseid kultuuriorganisatsioone riik rahastab. Ministeeriumi esindajad hakkavad külastama kontserte, etendusi, filmide esilinastusi ja nn performance’eid ja kui selgub, et tegemist ongi moraalitu mudas püherdamisega, siis rahastus ka kinni keeratakse või tsenseeritakse tegevus täielikult.”

„Sarnaselt ühistranspordi reisisaatjatele hakkame ka meie palkama inimesi, kes siis näiteks teatrietenduse ajal hakkavad liiga paljastavates kohtades seisma mustade papist ruutudega või laskma pasunahäält kohtades, kus on oht suuremaks ropendamiseks,“ selgitas allikas.

Loodav ministeerium otsib kohta, kuhu minna. Ühe variandina on laual praegu kasutuna seisvad Niguliste kiriku keldriruumid. Seal on seintel juba ka olemas vajalikud kinnitusvahendid ja ahelad hälbega teisitimõtlejate jaoks.

Tervisevaldkonnas kõige rohkem võimu

Moraali- ja Iibeministeerium hakkab kõige enam koostööd tegema Sotsiaalministeeriumiga. Eelnevalt koalitsioonikõnelustel lubatud suurem teavitustöö aborditeemal hõlmab ka spetsialistide kaasamist naistearstide töösse.

„Kui naisterahvas soovib teha aborti, saab ta konsultatsiooni nii arstilt, ja me ju teame, mis soovitus sealt tuleb, kui ka ministeeriumi poolt pakutavalt iibekonsultandilt, kes käib üksikasjalikult üle kõik sammud eelseisvas protseduuris ja tuletab talle meelde oma kodanikukohust tuua siia suurepärasesse uude Eestisse uusi ühiskonna liikmeid ja tublisid maksumaksjaid,“ ütles allikas.

Hälbed põranda alla peitu

Samuti pööratakse rohkem tähelepanu hälbeliste elustiilide ravimise osas, propageeritakse looduse poolt määratud soorolle juba lasteaias, korraldatakse laagreid ja pannakse suurt rõhku ka nõustamisele vägivallakogemusega abielupaaridele.

„Tegelikult läheb ministeeriumi töö detailideni välja, kuna kultuurisõja ja hüsteeria vastu muud moodi lihtsalt ei saa. Selle asemel, et halvata praegu välja kujunenud ministeeriumite tööd, on kõige targem luua eraldi ministeerium,”selgitas kõneisik.

„Meie eesmärk on see, et aastaks 2020 saame me lüüa rinna kummi ja kuulutada kogu maailmale – siin riigis mingeid hälbelisi kõrvalekaldeid ei esine!“

On lootust, et uus valitsus alustab tööd lähiajal. Uue Moraali- ja Iibeministeeriumi asukohta veel otsitakse, laual on riigi valduses oleva Niguliste kiriku keldriruumid või Linnahalli hoones asuv endine ööklubi Poseidon. Oma nõusoleku ministrina tööd alustada on andnud EKRE liige Malle Pärn.

Kahtlase allikaga kohtus ja tema mõtted pani kirja staarpüstolkuulipildujaajakirjanik Holger-Hendrik Hang.

1 kommentaar

  • Waffa Margus Meigo

    25. apr. 2019 - 23:07

    Juba hakkab looma, kui asi veeledasi areneb, saame naljast edasi tõepoole.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline uudis šokeeris Sind, hea lugeja, sel suvel enim?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles