Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valesti kiibistatud Tele2 töötaja elab juba kolmandat kuud Paljassaare loomade varjupaigas

jagamist

17.märts 2019

Tallinna linna loomapüüdjad püüdsid kolm kuud tagasi kinni tänaval hulkunud Tele 2 keskastmejuhi Martini (42), kelle kiipi kontrollides selgus, et tema tegelik nimi on Pontu ja et ta võib olla kodust põgenenud hulkuv koer.

Ülemiste Citys asuva ettevõtte Tele 2 töötaja Martin (42) lasi end kiibistada tööandja poolt möödunud aasta sügisel. „Jah, lasin endale naha alla panna spetsiaalse kiibi, et kontoris selle abil mugavalt uksi avada, printida ja näiteks oma elektrijalgratast lukku panna. Väga mugav lahendus,“ rääkis Martin Lugejakirjale läbi puuri.

Mis siis täpselt juhtus?

„Kõik oli hästi seni, kuni ma viisin 3 kuud tagasi hilja õhtul oma koera Pontu jalutama Kalamajas. Pontu rebis lahti rihmast ja jooksis nurga taha. Jooksin talle järgi ja üllatus oli suur, kui nägin seal seismas loomakaitsjate bussi ja Pontu oli nende süles. Nad kontrollisid parajasti tema kiipi mingi seadeldisega. Käis piiks-piiks ja siis vaatasid nad kõik mulle järsku otsa,“ meenutab Martin kohutavat õhtut.

„Järgmisel hetkel olin ma asfaldil maas ja loomakaitsjad kontrollisid minu kiipi. Käis taas piiks-piiks ja enne kui ma midagi öeldagi sain, olin ma kaubikusse puuri lohistatud. Edasi viis sõit meid Paljassaarde, kus mind paigutati pisut suuremasse puuri ja anti ette kauss vee ja koerakrõbuskitega,“ rääkis Martin pisar silmades.

„Püüdsin neile selgitada, et ma olen inimene ja nad ei saa mind puuris hoida aga mitte kedagi ei huvitanud. Kiip näitas, et olen hulkuv koer. Nüüd olengi siin juba kolm kuud elanud ja hakkan vaikselt harjuma,“ sõnas ta.

Kuid mis sai päris-Pontust?

„Sürreaalsel kombel viisid loomakaitsjad veel samal kinnipüüdmise õhtul minu koera Pontu Ülemiste Citysse Tele 2 kontorisse ja andsid ta üle valvurile. Mulle teadaolevalt töötab Pontu minu töökohal nüüd ja juhib Tele 2 erakliendi arendustiimi. Tuleb välja, et edukamalt kui mina seda kunagi tegin,“ on kuulda kurbust Martini häälest.

„Jah, kiipide paigaldamisel läksid ilmselt need kuidagi vahetusse, mina sain Pontu kiibi ja Pontu sai minu kiibi. Olgu see hoiatuseks ja õpetlikuks looks kõigile, kes end kiibistada lasevad tööandja poolt. Pole see midagi ainult lust ja lillepidu, võib ka nii halvasti minna,“ lisas ta.

Lugejakirjale teadaolevalt  said Paljassaare loomade varjupaiga töötajad eksitusest aru umbes kuu aega hiljem, kuid kuna seadused on seadused, siis on kogu paberimajanduse ajamine võtnud juba üle kahe kuu aega.

Martin vabastatakse niipea, kui paberid on korras ja kiip korrektse vastu vahetatud.

„Kui ma kunagi siit peakski välja saama, siis mul pole aimugi, kas mu töökohtki üldse alles on,“ lõpetab Martin intervjuu nukral toonil.

Hea Lugejakirja lugeja – anna teada, kas sina laseksid enda naha alla kiibi panna?

Kommentaarid (20)

 • Kalev

  12. okt. 2018 - 10:47

  Tunduks nagu nali aga ilmselgelt enamus ei taju mida see kiibistamine tegelikult tähendab. Kindlast vabatahtlikult ei lase.

  Vasta
 • Martin

  12. okt. 2018 - 14:23

  Pole mul mingit kiipi

  Vasta
 • HKX

  12. okt. 2018 - 15:02

  Mina ei laseks mitte mingil juhul kiipi endale panna.

  Vasta
 • yo

  12. okt. 2018 - 16:07

  Yo, welcome to da new slavery society
  No, corner fo’ ya privacy
  Shepherd clip yo lambs
  Stay gold and keep off dumbs

  Vasta
 • pipi

  12. okt. 2018 - 17:33

  Mitte mingil juhul EI,EI,EI!

  Vasta
 • A5Anonymous

  12. okt. 2018 - 18:12

  Kiip kiibiks, aga kas inimesed ei tee vahet kahe jalgsel ja karvasel neljajalgsel? Iseenesest selles tobedas riigis võiks selline asi võimalik olla küll, sest ammu teada ju see asi, et loominguliselt ja õiglaselt asju ei aeta. Loeb seadus ja kuna kiip hakkas piiksuma, siis seaduse alusel ja paberite järgi on tegemist hulkuva koeraga. 🙂
  Iseenesest, et mugavalt uksi avada ja liikumata tulesid põlema panna vms… Mina laseks küll kiibi naha alla panna. Pole mingit probleemi. 🙂

  Vasta
 • Anneli

  12. okt. 2018 - 20:28

  Kindlasti mitte,no mida veel välja ei mõelda..

  Vasta
 • Loll

  13. okt. 2018 - 05:46

  Keeraku rulli ja tead kll kuhu. Aga mina seda kiipi ei taha

  Vasta
 • pete

  13. okt. 2018 - 19:46

  ok-räägin siis teile selle Martini loo ära..kutt jäi ülemusele vahele tema naise kasutamises ja tuli tööle -arud käisid kah veel üle pea,-saadki laksu ära-ütles talle ülemus,aga samas ärimehena pakkus variandi välja..kle-meile tulevad siia miskid kiibipromojad ja annan sulle oma eide koini andeks kui lased selle juraka sisse panna..aint nii saan ma sind kontrollida!..kutt oli nõus ja tegi veel head nägu,aga ülemus pistis promosseni eest veel 3 tonni tasku,et leidis lamba…kliente ta kaotada ei kavatse ,sest ärikana teab,et ka sitt reklaam on ikkagi reklaam!

  Vasta
 • Leili

  18. okt. 2018 - 18:24

  Kiibistagu ise endid need suured igasuguste lolluste väljamõtlejad. Ega ma pole mingi idioot ega loom. et kui üks tola midagi väljamõtleb, siis ma peangi kohe jooksma ja seda tegema. Omal peab ka ikka mõistust veidigi peas olema , et mõelda milleks see üldse vajalik on, ja kes sellest kasu lõikab. Niiet, need väljamõtlejad kiibistagu iseennast ja oma suguseltsi aga mitte mind.

  Vasta
 • ABCD

  13. nov. 2018 - 11:22

  paljud inimesed ütlesid, et nemad ei hakka kunagi nutitelefoni ega facebooki kasutama.arvan, et tuleb aeg, kus inimene kiibistab end vabatahtlikult, sest nii on parem/mugavam.

  Vasta
 • Viru Võrukas.

  11. apr. 2019 - 10:11

  Meid kõiki kiibistatakse ilma meie enda teadmata. Nt lähed hambaarsti juurde, tehakse tuimestus ja asetatakse ühtlasi ka kiip, vot tak…

  Vasta
 • Helle

  6. aug. 2019 - 23:05

  Kiibistamine on väga kaval ja vale asi.Juba üle 20 aasta tagasi Soomes elades toimus seal konsiilium,kuhu olid esinema kutsutud mõned kiibi arendajad.Nendelt sain teada peamise põhjuse,mis räägib kiibistamise vastu.Nimelt ei ole avaldatud selle negatiivset poolt–seda,et kiip muudab inimese DNA,võttes seega alateadvuse kontrolli alla.Kuigi inimene ise ei tunne mingit muutust on ta siiski vaba tahte kaotanud.Hiljem tulevad nahale ka mädapaised,mis pole ravitavad… Seda on raske tõena võtta inimestel,kes on harjunud mõtlema,et minu riigi valitsus vastutab minu turvalise hea käekäigu eest.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles