Eurosaadik Yana Toomi seiklused internetis jätkuvad – pärast autorikaitse direktiivi vastast kampaaniat on paljud Euroopa Parlamendi saadikud mõistnud, et valijate püüdmiseks peavad nad võtma kasutusele ekstreemsemaid meetmeid.
Yana Toom planeerib sel puhul oma Youtube’i kanalil striimida ja mängida populaarset online lahingumängu Fortnite. Antud mängu näol on tegemist ühe praeguse aja tuntuima meelelahutusega, tõmmates globaalselt oma manu üle 125 miljoni mängija.
Lisaks on videoplatvormidel vägagi populaarne vaadata inimesi seda ka mängimas, ehk oma mängutegevust videosilla kaudu striimimas. Selle kavala tee on nüüd valinud ka Yana Toom.
Kohtumine valijatega
„Ma pole küll mingi OG (original gangster, toim.), aga ma arvan, et olen päris pädev juba selles väga põnevas mängus. Mulle tegelikult meeldib ehitada valmis omale varjend ja siis oodata seal inimesi, rääkida Discordis noortega pisut internetivabadusest ja majandussanktsioonidest, enne kui ma nad maha laserdan,” rääkis Toom oma kogemustest.
„Nad muidu poleks pidanud ballereid nerfima, ma pole üldse õnnelik selle muudatuse üle. Mulle väga meeldis palliga teistest üle sõita.”
Yana Toom varitsemas Fortnite mängus järjekordset noort ohvrit, kellega europarlamendi tegemistest rääkida.
Kuid kas Fortnite’i mängimisel on ka teine põhjus?
„Tegelikult on see väga suur probleem – kuidas noori valijaid panna huvituma päevakajalistest teemadest, eriti Euroopa Liidu tasandil. See suur jama autorikaitsega tegi vähemalt ühe hea asja – see tõi paljud noored meelt avaldama ja mitte ainult Eestis.”
Siiani pole Toom veel oma mängimist striiminud, nagu paljud populaarsed mängijad teevad, aga see muutub varsti. Praegu on tal veel tegemist normaalse mänguriarvuti set-upi loomisega ja sobiva aja leidmisega, aga lähinädalatel on see tal kindlalt plaanis.
Direktiiv ohustab ka striimijaid
„Ma kavatsen striimida ühel ajal nii Twitchis kui Youtube’is. Kas teadsite, et mõlema platvormi juhid kritiseerisid teravalt autorikaitse direktiivi? Muidugi võtab direktiivi realiseerimine pikalt aega, aga ma isegi ei kujuta ette, mis mõne aasta pärast saada võib,” hoiatas Toom.
„Striimimine on noorema põlvkonna meelelahutus ja meie valikud praegu mõjutavad kõige enam just noori. Seepärast mina kavatsengi just kõneleda noorematega, eriti valimiste eel. Me peame seisma hea selle eest, et olukord hullemaks ei läheks!“
Euroopa Parlamendi valimised toimuvad 26. mail, enne seda on oodata kõigi Eesti elanike rõõmuks taas suurt valimiskampaaniat.
„Hoidke kindlasti silma peal minu sotsiaalmeedial, info striimikuupäeva ja -kellaaja kohta tuleb varsti!” lubab Yana Toom.
Yana Toomiga kohtus ja tema uue valimisplatvormiga tutvus Lugejakirja püstolreporter Holger-Hendrik Hang.
Kommenteeri