Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsus toetab erameediat: tõstetakse kultuuriminister Lukase palka, et ta saaks maksumüüri taguseid artikleid lugeda

Tõnis Lukas on lahke mees - kui ikka võimalik, siis tuleb ta isegi kultuurile appi.
jagamist

Täna õhtul andis kultuuriminister Tõnis Lukas teada, et valitsus erameediat siiski hätta ei jäta. Nimelt tõstetakse Lukase palka, et viimane saaks toetada erameediat otse ja osta kõigi uudisteportaalide maksumüüri taga olevaid artikleid.

Sellise avaldusega tuli kultuuriminister Tõnis Lukas välja tänaõhtuses ERRi saates „Esimene stuudio“.

Lukas oli pettunud

„Ausaltöelda olime väga löödud kui kuulsime, et Lugejakiri.ee keeldus meie miljonieurosest rahasüstist,“ kommenteeris minister Lukas. (Loe lugu siit!)

„Me olime paika pannud ju nii konkreetsed toetusereeglid ja summad ja uskusime, et pärast seda ei köhi enam ükski teatrikülaline ka, aga asjad ei läinud nii. Ja olimegi omadega ummikus,“ meenutab Lukas.

„Aga siis tuli appi õnnelik juhus – nimelt ma tõin, muide sügavalt ohates, valitsuse istungil välja Lugejakiri.ee positiivse poolena selle, et seal pole ükski kvaliteetlugu maksumüüri taga aga igas teises väljaandes suvaline lugu on ja siis läks järsku kõigil pirn peas põlema!“ selgitab Lukas.

“Üle tüki aja selline tõeline heureka-tüüpi moment!”

Järsk palgatõus

Tehtigi valitsuses kiire otsus raha niisama erameedia mutiauku pumpamise asemel panna see sinna, kus sellest kõige rohkem ja otsesema meetmena kasu on – kultuuriminister Tõnis Lukase ajutisse palgatõusu.

„Jah, selline otsus tehtud sai,“ on minister Lukas õnnelik.

„Ma lugesin iga uudise puhul seni ainult pealkirju ja natuke ka sissejuhatust ja tegin oma otsused kõik selle järgi,“ ütles Lukas.

„Aga nüüd tõsteti minu palka oluliselt või noh, selle summa osas, mis maksab iga Eesti meediaväljaande maksumüüri taga olevatele artiklitele ligipääsuõiguse omandamine ehk digitellimus ja sellega ongi nüüd riik erameediat toetanud kõige otsesema ja vähembürokraatlikumana kui üldse võimalik,“ hindab Lukas värske meetme mõju.

Küsisime värskele erameedia toetamise meetmele kommentaari ka nii Postimehe omaniku Margus Linnamäe kui ka Ekspress Meedia omaniku Hans H. Luige käest, kuid kumbki polnud nõus seda andma, sest nad olid mõlemad peale selle uudise kuulmist suutnud riigist juba eralennukis lahkuda, et maanduda eralennuväljal, et võtta sealt erahelikopter, et lennata sealt erasaarele, et maanduda seal eravillas, et tõmmata seal jalga eraujukad ja kaela eraneiu ning hüpata seal erabasseini ja juua seal üks kuradi kallis erakokteil, mille eest maksis, või õigemini öeldes kindlustas neile kultuuriminister Tõnis Lukase värske palgatõus ja aastane digitellimus.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mida ootad algavalt kevadelt kõige rohkem?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles