Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

VIIMANE ÕLEKÕRS? Kriitika alla sattunud asfalditehas hakkab asfaldi sisse Barbarissi komme segama

Lõpuks ometi hakkab Lasnamäed katma mõnus mahus Barbarissi lõhn!
jagamist

Lasnamäelased kurdavad linna külje all Väos asuva asfaltbetoonitehase haisu üle. Tehas arvab nüüd, et on leidnud lahenduse haisule – asfaldi sisse hakatakse segama Barbarissi komme.

Tallinnas käib kibekiire Reidi tee ehitus, mis nõuab palju asfalti. Seda pakub omakorda Lasnamäe külje all asuv asfalditehas, mis paraku tekitab protsessi käigus väga palju haisu, mis häirib kohalikke elanikke.

Genotsiid Lasnamäe elanike kallal

Haisva asfalditehase vastu on esitatud ligi 500 kaebust, aga töö jätkub ikkagi täie hooga. Omaniku sõnul jääb hais normide piiresse.

„Riik, linnaosavalitsus ja inimesed on hädas asfaltbetoonitehasega, mis otseselt ühtegi seadust ei riku, aga mille peale inimesed erakordselt sageli kaebavad. Oleme teinud neile kõiksugu ettekirjutusi ja olen isegi neid seal kohapeal taekwondo võtetega hurjutamas käinud aga hais ikkagi jätkub,“ märkis Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

Eelmisel sügisel kirjutasid Lasnamäe elanikud peaminister Jüri Ratasele murekirja. Kohalikke häiris tehas, kust tuleb nende sõnul ägedat, teravat ja väga tugevat keemiahaisu, mis tungib igale poole ja kahjustab inimeste tervist. Kirjas ei peetud paljuks võrrelda tehast genotsiidiga Lasnamäe inimeste kallal.

Kas Barbariss tõepoolest päästabki päeva? Elame-näeme. (foto: Kalev)

Tehas hädas lahenduse leidmisega

„Me oleme ausõna kõike proovinud juba – vahetanud välja keemilised ained, filtrid ja enam ei jaksa. Panime töölised suurte lehvikutega haisu mujale ajama aga tuul oli tugevam. Siis rentisime isegi suured ventilaatorid, mis puhuksid haisu teisele poole aga ka sellest polnud abi. Nüüd haarame tõepoolest viimasest õlekõrrest – hakkame asfaldi sisse segama Barbarissi komme,“ märkis haisutehase esindaja.

Barbarissikomme saadakse tehasele lähedal asuvast Kalevi kommivabrikust. „Ühel meie veokijuhil, Barbarissi-Borissil, on komme pidevalt Barbarissi komme süüa ja sealt me idee saimegi – tema suust tuleb alati magusat lõhna ja nii oli igati loogiline samm see, et hakata neid komme ka asfaldi sisse segama,“ selgitas esindaja.

Idee autor Barbarissi-Boriss.

Probleemiks võib saada asfalti lakkuda soovivad lapsed ja magusamaiad paksud

„Nii me pöördusimegi Kalevi kommivabriku poole palvega saata kõik need kommid meie tehasesse,“ sõnas esindaja. „Alguses olid nad pisut nõutud küll aga kui nad vaatasid oma Barbarissi laojääki, siis said aru, et see on ka nende jaoks hea diil.“

Tehase esindaja sõnul saab kõige esimesena magusalõhnalise asfaldi just Pirita tee alguses asuv Reidi tee ehitus.

„Seal hakkab lõhnama nagu kommitehases, seda me lubame. Ainuke mure on see, et kuidas nüüd eemale ajada kõik paksud ja lapsed, kes võivad tulla asfalti lakkuma – selle probleemi lahendusega veel tegeleme – võib-olla segame veel hulka natuke ka klaasi,“ lisas esindaja.

“Nii et kui suvel näete Tallinnas ringi liikumas lapsi, kellel keel verine, siis teate, kus ja mida nad lakkumas käinud on,” naeris tehase esindaja, kuid lootis samas, et niikaugele asjad ikkagi ei lähe.

Reidi tee saab Barbarissi maitse ja lõhna alates selle suve lõpust.

SEOTUD LOOD:  Täitsa lolliks läinud? Tallinna linnavalitsus plaanib teisaldada Russalka monumendi

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles