Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Viru vanglas moodustati palvegrupp, kes hakkab palvetama, et riigil ei jätkuks enam vanglatele raha

Vangid hakkavad palvetama riigieelarvestrateegia teemal.
jagamist

Täna kogunes Vabariigi Valitsus Vihula mõisa, et arutada kaks päeva riigieelarve strateegia üle. Samal hommikul moodustati Viru vanglas palvegrupp, kes hakkab iga päev tunnikese palvetama selle nimel, et riigil ei jätkuks vanglate ülalpidamiseks enam raha ning vanglad suletakse.

Vangid, kellel pole ei hääletamisõigust valimistel ega ka muid võimalusi valitsuse eelarvestrateegia mõjutamiseks, leidsid, et parim vahend riigi otsuste mõjutamiseks on pöörduda otse jumala poole.

Tund palvet päevas on piisav

„Oleme oma riigis äärmiselt pettunud,“ kommenteeris palvegrupi algataja, eluaegset karistust kandev kinnipeetav nr 320M, tsiviilelus tuntud ka kui Romeo Kalda.

„Riik ei suuda kuidagi aidata 100 000 igapäevases näljas last aga kuskilt ikkagi leitakse miljoneid eurosid, et vanglaid järjest põgenemiskindlamaks muuta. Riigi teed lagunevad, haiglad kerjavad inimestelt avalikult raha eluks vajalike seadmete jaoks ja samal ajal kahanevad meie võimalused siit põgeneda järjest väiksemaks, sest jälle leitakse kuskilt raha, et ehitada müür pisut kõrgemaks või panna juurde rida okastraati,“ kurtis kinnipeetav.

„Siis tulimegi me mõttele, et algatada palvegrupp, kes hakkaks iga päev tunnike õhtul ja tunnike hommikul palvetama selle nimel, et riik ei leiaks oma eelarvesse enam raha vanglate ülalpidamiseks,“ sõnas ta.

Vangile ei paista trellid meeldivat.

Vangile tõepoolest ei meeldi trellid

„Kui jumal olemas on ja meie palveid kuulda võtab, siis ehk kahaneb vanglate eelarve ühel päeval nii väikeseks, et need pannakse lausa kinni ära,“ loodab teine palvegrupi liige, kinnipeetav 119R, kes oma pärisnime avaldada ei soovinud.

„Me ei oleks seda palvegruppi moodustanudki kui me ei näeks uue valitsuse retoorikas valguskiirt – üha rohkem on tunda, et valitsuse jaoks muutuvad kriminaalid ja kriminaalne käitumine üha vastuvõetavamaks ja aktsepteeritavamaks,“ kinnitas 5 aasta pikkust karistust kandev mees.

„Võib-olla hakatakse üsna varsti ka meisse suhtuma kui inimestesse, mitte kui puuriloomadesse. Kõik märgid selleks on igatahes valitsuse liikmete tänase tegevuse juures olemas,“ loodab kinnipeetav.

Valitsus sai täna paika ainult strateegia tüübi

Täna kogunes Vabariigi Valitsus Vihula mõisa, et arutada kaks päeva riigieelarve strateegia üle. Kuigi sisuni täna veel ei jõutud, pandi paika strateegia tüüp, milleks valiti ühehäälselt „Vaatame hoo pealt, mis juhtub!“-strateegia.

Peaminister Jüri Ratas ütles, et strateegia kokku panemisel tuleb tõdeda, et eelarvereeglit täites tuleb teha tõsiseid muudatusi.

„Ilmselt peame võtma palju laenu, kuskil isegi 2 miljardit eurot. Aga positiivne on see, et laenu võtame kümneks aastaks ja püsib lootuskiir, et laenuandja unustab selle ehk niivõrd pika aja peale üldse ära,“ selgitas Ratas.

Ratase sõnul tuldi täna Vihula mõisas toimunud valitsuse istungil ka laenu mittetagasimaksmise lisagarantii peale. „Keegi pakkus välja väga hea idee – öeldakse ju, et võlg on võõra oma aga mis oleks kui saaksime meile laenuandjaga sõbraks?“ pakkus peaminister välja idee.

“Eks maikuu lõpuks peab koalitsioon selle strateegia ka sisuliselt veel kokku saama ja ära esitama. Tänane raske töö on tehtud ja nüüd puhkame kaunis Lääne-Virumaa looduses,” lisas Ratas.

 

LOE KA NEID LUGUSID:

Uue Tallinna Vangla avamise puhul said värsked vanglaasukad kätte tutikad nutitelefonid

Viru Vangla vabastas vangi, kes oli liiga pehmo

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Milline ilm tuleb sel Jaanipäeval?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles