Täna toimus riigikogu sügisene avaistung, mis tähendas seda, et 101 riigikogu liikme jaoks lõppes pikk suvepuhkus, mida neil seaduse järgi ette nähtud pole.
Ametlikult oli parlament alates juunist suvises, vähese töö rütmis (loe: palk jooksis, mingit sisulist tööd tegema ei pidanud, toim).
Tänasest algas aga riigikogu uus korraliste istungjärkude aeg, mis tähendab seda, et vastavalt riigikogu seadusele peavad riigikogu liikmed septembrikuu teisest esmaspäevast detsembrikuu kolmanda neljapäevani tegema vähemalt nägu, et nad teevad mingit sisulist tööd.
Seejärel saavad riigikogu liikmed olla kuu aega olla talvises, vähese töö rütmis.
Pärast seda jätkuvad riigikogu korralised istungjärgud, mis toimuvad jaanuarikuu teisest esmaspäevast juunikuu kolmanda neljapäevani, mil tuleks taas vähemalt teeselda mingisugustki töö tegemist enne uuele suvisele, vähese töö rütmile üleminekut.
Hea lugeja! Mida arvad Sina sellest, et riigikogu liikmed saavad aastas ainult ca 3 kuud puhata töötegemise teesklemisest – kas Sinu arvates peaks seda pikendama või on seda piisavalt? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!
Hakka Lugejakiri.ee jälgijaks Facebookis (kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!
Aare Tesaar
14. sept. 2020 - 19:57Arvestades Riigikogu töö tulemuslikkust,vajavad nad vähemalt 11 kuud aastas vähese koormusega töö rütmis olesklemist.
Ehk siis suudavad nad täita need 30 päeva millegi asjalikuga.
muti
1. okt. 2020 - 09:22Delovidnost (delat vid) on oskustöö, peaaegu samane raketiteadusega ja ametisaladust tuleb hoida. Riigikogusaali saab kaubandusega tegelevale ettevõttele välja üürida (tulu ka riigile).