Eile võeti vastu palju poleemikat tekitanud pensionireform põhjendusega, et inimesel on vabadus otsustada ise oma raha üle. Kuid kuna riik ei saa mingit suurt kasu sellest, kes kellega abiellub, siis seda vabadust inimestele siiski usaldada ei saa.
Pensioni üle otsustamise vabakslaskmine on toonud nüüd lauale ka muud võimalikud vabadused. Kuid näiteks samasooliste abielu kohta ütleb koalitsioon, et seni, kuni sealt riigile tulu ei paista, ei tule ka mingit otsustusvabadust.
Pensionireform toob riigile miljardi
„Pensionireformiga oli asi lihtne – inimesed on edaspidi vabad oma otsustes, kuidas seda raha kasutada ja meie võtame sealt väikese komisjonitasu, noh, ainult miljard eurot paari aasta jooksul,“ kommenteeris Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid.
„Kuid mis maksukasu me saame sellest, et me anname inimestele veel mingeid vabadusi otsustada, mida nad teha võivad?“ küsis Karilaid.
Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid loodab, et peale pensionireformi ei aeta teda enam sassi strippar Farmi-Gabrieliga, vaid et teda tuntakse nüüd kui Eesti Rahva Päästjat.
„Et anda näiteks vabaks see, kui palju eestlane riigile makse maksab? No see on ju puhta hullumeelsus, mis siis, et just sai öeldud, et eestlane peaks olema oma otsustes vaba.“
„Muidugi me hõiskasime eile kõik kooris, et Eesti inimene on nüüd tõeliselt vaba ja saab ise otsustada kõige üle aga no pärast seda, kui saime seaduse vastu võetud, siis ega ju ometi ei mõtle keegi tõsiselt seda, et me päriselt laseme meile kõrge palga maksjad kuidagi päriselt vabaks?“ küsib Karilaid.
Vabadus otsustada ei too tulu
„Ma seisin eile ja seisan ka täna selle eest, et iga Eesti inimene on oma otsustes vaba seni, kuni see toob tulu riigile ja minu erakonna sponsorile,“ kommenteeris pensionireformi üks algatajatest, Isamaa erakonna juht Helir-Valdor Seeder.
„Ma olen ütlemata tänulik Riigikogule, et nad ei jätnud mind sponsori (Bigbanki omanik Parvel Pruunsild, toim.) ees häbisse nagu me jäime häbisse apteegireformi sponsori (Margus Linnamäe, toim.) ees. Nüüd, pärast nii ühemeelset hääletust, olen ma kindel, et ka apteegireform läheb täpselt nii, nagu seda teatud isikud soovivad,“ märkis Seeder.
„Aga hakata nüüd mõtlema, et eestlane võiks olla vaba ka muudes küsimustes, see on ju puhas hullumeelsus!“ sõnas Seeder.
Eestlane peaks tänulikult kummardama
„Ma arvan, et iga eestlane peaks olema meile tänulik selle eest, et nüüd on neil vähemalt mingiks ajaks olemas vaba õlleraha ja hakata nüüd siin spekuleerima mingisuguse geimaksu…vabandust..lisavabaduse üle ise valida, kellega abielluda, on lihtsalt hullumeelne – Helmed tõmbaks meid ju kõrgele puuoksa!“ arvas Seeder.
Isamaa juhil Helir-Valdor Seederil võttis eilne Riigikogu otsus pisara silmi – vähemalt üks erakonna sponsorile lubatu saab ka teoks.
Kui küsisime kommentaari järgmiste vabaduste üle, mida koalitsioon võiks nüüd eestlastele nii lahkelt veel juurde pakkuda, vastas EKRE aseesimees Martin Helme lakooniliselt:
„Me võime ju mingisuguse teie pakutud pedemaksu kehtestada aga kas sellest piisab, et meie maanteed neljarealiseks ehitada? Muidugi mitte! Seega sellist jama ka ei tule!“ kinnitas rahandusminister Martin Helme.
„Pealegi ei suudaks me seda kõike Varrole (Varro Vooglaid, EKRE variisik, toim) mitte kuidagi ära seletada isegi siis, kui sellest tuleks valitsusele tohutu rahaline kasu. Nii et meie jaoks on see igati no-go teema,“ lisas Martin Helme.
Valitsuskoalitsiooni esindajate sõnul peaks iga eestlane nüüd olema igati rahul sellega, mida valitsus tema heaks kõik ära tegi ja edaspidi näitama rohkem tänulikkust selle eest, mida tema enda poolt kinnimakstud palga eest tehakse.
Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!
Kommenteeri