Harju maakohus otsustas täna 136 km/h sõidukiirusega naise sünnitusele kihutanud pereisa trahvi tühistada. Politseil on juhtunu pärast kahju ja pakub kompensatsiooniks igakülgset abi järgmise lapse tegemisel.
ETV saade “Hommik Anuga” kajastas pühapäeval, kuidas noor naine sünnitas jaanuaris lapse kodus, abiks vaid kümneaastane poeg. Naine heitis ette, et perepea jõudnuks sünnitusele enne kiirabi, kui politsei poleks mehele vahepeal trahvi teinud. Politsei vabandab ja pakub perele kompensatsiooni.
Politsei eksis
Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefekt Kristian Jaani möönis, et politsei võinuks olukorras kiiruseületajale rohkem toeks olla, mistõttu politsei pooldas kohtus trahvi tühistamist.
„Saades teada, et mees kiirustab koju sünnitava naise juurde, saanuks politseinikud teda aidata ja leida viisi, kuidas mees võimalikult ruttu koju saaks,“ märkis prefekt Jaani.
„Kahjuks seda ei tehtud ja me kõik õpime vigadest. Meil on kahju ja kindlasti me selle ka heastame.“
Kohtunik nõudis kompensatsiooni
Täna kohtus olnud asja arutlusel uuris kohtunik, et kuidas politsei saaks nüüd peale trahvi tühistamist veel perele kasulik olla.
„Trahv on meie poolt tühistatud ja ega meil palju muud pakkuda polegi,“ sõnas PPA esindaja.
Kohtunik vastusega rahule ei jäänud ning palus PPA esindajal võtta vaheaeg ja tulla uue pakkumisega lagedale. Pärast vaheaega tuligi politsei lagedale uue kompensatsiooni pakkumisega.
„Mingit rahalist kompensatsiooni me kahjuks riigi esindajana anda ei saa. Samuti ei ole meie võimuses anda välja mingeid veksleid, et me tulevikus pereisa ei puutu, kui mingit taolist liiklusrikkumist märkame,“ ütles PPA esindaja kohtus.
Abi järgmise lapse tegemisel
„Küll aga on Eesti politsei valmis pakkuma igakülgset abi antud pererahva järgmise lapse tegemise juures, olgu selleks siis kohapealne perimeetri valvamine või naabrite rahustamine võimaliku lapsetegemise lärmi korral,“ ütles PPA esindaja.
“Ka võib meie mõni rütmiteadlikum politseinik lüüa lapsetegemiseks vajalikku rütmi, et kõik sujuks.”
Kohtunik pöördus seepeale kannatanud pereisa poole, kes noogutas ning võttis Politsei-ja Piirivalveameti pakkumise vastu.
Hetkel pole veel teada, millal uueks lapsetegemiseks läheb, kuid nii pereisa kui ka politsei esindaja kinnitasid, et antud lahendus on kõige mõistlikum.
Hakka Lugejakiri.ee jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!
vaaletska
14. veebr. 2020 - 12:59mis siin naerda on , …muud pole teha politseil või!!