Eestis on sarnaselt Venemaaga E-valimisi mõjutatud ja valimistulemusi sageli isegi võltsitud, see on fakt. Nii ei tea kohalik E-valija pahatihti, kas valitud E on ikka kvaliteetne või mitte.
Eelpool väljatoodud väidete tõestuseks piisab võtta välja ainult Maksu-ja Tolliameti või politsei statistika, mis näitavad selgelt, et turul liigub palju sellist kraami, mis teevad E-valimise äärmiselt keeruliseks ja kohati ka ohtlikuks.
Puudub kvaliteedikontroll
Probleem ongi selles, et nii Eesti kui ka Venemaa E-valimistel puudub järjepidev, usaldusväärne rahvusvaheline kontroll.
Selle tagajärjeks on see, et E-valimistel osalenu ei tea mitte kunagi, mille ta täpselt valib ja mille ta täpselt saab. Kust on kandidaat E-valimistele tulnud, milline on tema sisu, millist helget tulevikku ta E-valijale lubab? Kõik need küsimused on täna vastuseta, aga vajaksid vastuseid.
Seega – rohkem kvaliteedikontrolli E-valimistele, et valija saaks olla kindel, et tema valitud E on puhas, turvaline ja usaldusväärne!
SA EI TEA, MIDA TEHA OMA VÄLJAVÕETUD PENSIRAHAGA? MEIE TEAME: toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist! Kliki siia!
Kommenteeri