Justiitsminister Lea Danilson-Järgi kritiseeriti eile meedias selle eest, et punamonumentide eemaldamine käib salaja. “Hakkame nüüd avalikult arutama, kas monumendikomisjon peaks olema salajane või täiesti kinnine,” lubab minister.
Eile tuli avalikuks, et Riigikantselei töörühm on salaja kaardistanud 322 okupatsioonivõimu mälestusmärki ja hauatähist ning andnud neile oma hinnangu ja soovitused. Viis kuud tegutsenud salastatud koosseisuga monumendikomisjon sai aga kriitika osaliseks, miks ei aeta neid asju avalikult.
Lubab avalikku arutelu
“Ma mõistan täielikult meedia ja avalikkuse kriitikat niivõrd delikaatsel ja õrnal teemal,” kommenteeris justiitsminister Lea Danilson-Järg.
“Loomulikult peab riigi igasugune asjaajamine mitte ainult olema läbipaistev ja avalik, vaid ka paistma läbipaistev ja avalik,” ütles Danilson-Järg.
“Seetõttu võtan omaks kriitika, et senine asjaajamine on olnud ilma avaliku aruteluta ja muudan nüüd seda,” lubab justiitsminister.
“Seetõttu teengi Riigikantseleile täna ettepaneku panna avalikule arutelule teema, kas nn monumendikomisjon peaks olema salajane või täiesti kinnine,” ütles justiitsminister Lea Danilson-Järg.
Kliki SIIA ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!
Teadja
18. nov. 2022 - 12:20Paistab, et Järg ei soovinud traktoripõlengule järge.
Naljanina
18. nov. 2022 - 12:30Avalikustada tuleb kõik. Kes soovitas, kes otsustas, kes teostas ja muidugi kõigi kasutatud riistade loeteluga koos nende hoiukohtadega.
Agent
18. nov. 2022 - 14:50Selge see, et kui meil on olemas avalikud majad, siis peavad olema ka avalikud komisjonid.