Europarlamendi valimised võitis ülekaalukalt Isamaa omanik Parvel Pruunsild, suurim kaotaja oli Eesti200, kelle kaotust võib senise hitlerliku juhtimisstiili tõttu vabalt võrrelda Hindenburgi katastroofiga.
Anname nüüd ülevaate, kes olid käesolevate europarlamendi valimiste võitjad ja kes kaotajad.
VÕITJAD
Parvel Pruunsild
Tõestas, et raha eest saab kõike, ka valimisvõidu. Või Jüri Ratase. Aga Pruunsilla tulemus oli suurepärane – ligi 80 000 häält ja kaks kohta europarlamendis. Ja kui Parvel on nüüd ära õnnitletud, siis võib õnnitleda ka Isamaad. Vist. Sest nad tegid ka midagi.
Jüri Ratas
Jüri Ratas tõestas, et ütlus “tantsi palju tantsid, kepimees tuleb ikka nurgast” ei pruugi alati tõele vastata. Ratas on tantsinud oma telefoni ees juba kuid ja kuigi sai selle eest ka palju kriitikat, tõestas mees, et meemumaterjali tootjana on võimalik ära tuua võimas tulemus 33 607 häält.
Aivo Peterson
Kurb aga tõsi, tõsi aga kurb, see “eestimeelne” poliitik on kürb. Aga tänu Aivo Petersonile on nüüd üsna täpselt teada Eestis elavate tõsiste putinistide arv. Europarlamenti hetkel vangis istuv Peterson ei saanud ja saab nüüd kongis rahulikult edasi sitsida ja kohtuprotsessi oodata. Aga kui mõelda, et Peterson sai rohkem hääli kui kaitseminister Hanno Pevkur, siis on asi ikka halb küll. Peterson sai muide sama palju hääli kui Eesti200 ja Rohelised kokku. Piinlik.
Jaak Madison, Mihhail Kõlvart, Riho Terras, Sven Mikser ja Urmas Paet
Kui teiste puhul oli tulemus pigem oodatav ja Terras ning Madison saavad ka järgmised 5 aastat Brüsselis ööklubide turvasid neegriteks kutsuda ja nendega rüseleda, siis kõige suurem võitja sellest satsist on loomulikult Urmas Paet. Paet näitas valimisdebattide ajal iga keharakuga, kuidas talle siin Eestis matsirahva hulgas ei meeldi ja kuidas ta tahaks tagasi tsivilisatsiooni saada. Saabki.
Ja võitjaks võib vist lugeda ka Marina Kaljuranda, kes kogus nendel valimistel küll kõige rohkem hääli, 45 631, aga see ei huvita ega eruta absoluutselt mitte kedagi. Ja Sven Mikser saab samuti minna sinna, kus verbaalset teravat hukkamõistu peetakse olulisemaks kui päris tegusid.
KAOTAJAD
Eesti 200
Kui pisut enne valimisi ütles Eesti 200 üks asutajaliige, et “sellist diktatuuri nagu Eesti 200s ei ole vist Hitleri ajast nähtud”, siis on igat paslik võrrelda selle erakonna valimistulemust Hindenburgi katastroofiga. Kräshh and böörn. Siin ei olegi midagi lisada – täielik läbikukkumine.
Reformierakond
Kogu Eesti rahvas nägi, kui väga vaene Urmas Paet siin piinles ja 35 576 valijat halastas talle ja saatis paksu poisi Brüsselisse hea elu peale tagasi mitte midagi tegema. Peaasi, et poiss ei nutaks. Kuid kui me võtame nüüd reformierakonna üldtulemusest Paeti halastushääled maha, siis on tulemuseks ikka väga nadi ja seetõttu pidi sealt koju ära tulema Andrus Ansip (66 010 – 35 576= 30 434).
Aivo Peterson
Djuud, häältearv oli muidugi impressive, aga valituks sa ei osutunud, ees ootab kohtuprotsess ja lähed kinni riigireetmise eest.
Kalle Grünthal
Kurva kuju rüütel Kalle Grünthal sai lõpuks teada, kui palju on tema luuludel, vandenõuteooriatel ja muidu tühjaajamisel Eestis tegelikult fänne – 368. Sellega saime siis teada ka nende täpse oma peaga mõtlejate arvu, kes Eestis iga päev neid keemiapilvi kokku loevad. Kalle, sa võid küll asjad kokku ära pakkida ja Paidesse pensile ära minna.
Lugejakiri.ee meeldib? No siis kliki siia ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika ilmumist!
Kommenteeri