Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

TUDENGI ERI: 15 töötavat nippi, kuidas odavalt või lausa tasuta ülikoolis söönuks-joonuks saada

Kari vaeseid ja näljaseid tudengeid.
jagamist

Ülikool algab kohe ja tuhanded noored murravad pead, kuidas alkoholi ja narkootikumide kõrvalt ka toidukraami jaoks raha üle jääks. Ärge muretsege, kallid tudengid, siin on mitu lahendust olemas.

Toome teieni 15 head nippi, kuidas odavalt või lausa tasuta ülikoolis söönuks-joonuks saada.

1.Muuda tasuta kraanivesi tasuta mahlaks – vett saad avalikest kraanidest. Neid on igas linnas – pead lihtsalt need üles otsima. Võta kaasa oma taara, pigista sinna sisse mõnest arooniapõõsast leitud marjad ja voila – sul on tasuta mahl olemas. Ja seda niipalju kui ise soovid.

2.Tasuta leib-sai söögikohtadest. Enamik söögikohti pakub leiba-saia tasuta. Et kahtlusi mitte äratada, haagi end sappa mõnele kontorirottide bandele, kes lähevad lõunat sööma. Tee ka pähe tähtis nägu. Osades toidukohtades vedeleb see leib-sai lausa nii avalikult, et saad sinna koos teistega sisse kõndida, mitte raisata raha toidule ja toppida samal ajal taskud täis tasuta leiba ja saia, täpselt niipalju kui sul kulub.

Need tudengid teevad halva mängu juures head nägu aga tegelikult nälg nurga taga näpistab.

3.Tooda ise oma alkohol. Sel aastal on üsna vägev õuna- ja ploomisaak. Seda kraami jagatakse praktiliselt tasuta igal pool. Pressi need mahlaks, lisa pärmi ja mis kurat sinna sisse veel käib ja pane oma tudengikorteri või ühika nurka see kraam mulksuma. Juba oktoobris saad sa sealt üsna mõnusalt pea sumisema panevat jooki ja seda praktiliselt tasuta.

4.Tasuta suhkrut saad naabritelt. Eestlane ei suhtle oma naabritega just palju – ainult siis, kui kogemata koridoris kokku satutakse. Miks mitte teha aastas korra sürpriisvisiit oma naabri poole ja küsida temalt „laenuks“ suhkrut. Kui sa teed seda aastas korra, siis ei arva isegi sinu naabrid, et sa täisrott ja vaesur oled. Ja kotitäis tasuta suhkrut suudab igaüks välja rääkida oma naabrilt. Kui sa suhkrut ei söö, siis saad seda edukalt oma alkoholitegemisel ära kasutada.

5.Tee kokkulepe mõne põllumehega – tema laseb sul oma põllumaal tasuta tuhrata ja sina ei küsi temalt lolle küsimusi nagu et kumb oli enne kas muna või kana või et kes see vana lehm on kui põllumehe naine ka linnainimest kaema tuleb. Põllumehed on põlised rikkad ja nad enam ammu ei korista ära tervet saaki, mis põllult tuleb – ikka jääb maasse vedelama väärt kraami natuke. Sealt saad ilusti näiteks kartulit, kapsast, porgandit ja sibulat. Kõik väärt ja vajalik kasvavale organismile.

See tudeng on jõudnud peaaegu õigesse kohta – mets ja selle saadused on väga lähedal.

6.Mine metsa seenele ja marjule – tasuta seened ja muu kraam. Eesti sügis ja Eesti talv pole enam ammu need, mis nad olid kunagi kui juba augustis oli rinnuni lumi ja pakane paukus 45 miinuskraadi juures nagu meie vanavanemad pidevalt meile meelde tuletavad. Nüüd on detsembris ka metsaalune märg ja seenekübarad ulatuvad kohati kuuselatvadeni. Ole mees ja mine korja ainult – maitsvad seened ainult ootavad kokkukorjamist. Lisaks on veel saada mustikaid, jõhvikaid, pohli ja kurat teab, mida veel.

7.Töllerda pidevalt mööda kaubanduskeskusi – see on lihtsalt uskumatu, millist head kraami seal pidevalt tasuta näidistena jagatakse. Astu aga julgelt oma kotiga ligi, kuula ära reklaamijutt ja lükka kott head ja paremat tasuta kraami täis – sinu korisev kõht tänab sind.

8.Külasta enne linna kooli minekut vanavanemaid. Lisaks kõigele muule kraamile, mis nad sulle päris kindlasti kaasa annavad, otsi nende keldrist välja hoidised, millest osa on seal olnud ilmselt juba aastast 1985. Enamik neist on veel söögikõlbulikud, sest siis ei tehtud hoidiseid mitte üheks hooajaks, vaid arvestusega, et tuumatalv tuleb üle elada. Need peaksid seal vastu veel ka terve sinu eluaja ja maitseksid ikka paremini kui tänapäeval tehtud hoidised. Sealt saad ilusti kätte oma moosid, kõrvitsasalatid ja ploomikompotid. Kui mõni hoidis või vana mahl ongi käärima läinud, siis oled õnnega koos – see on parem kui mistahes poekärakas.

9.Käi restoranides ja väida, et sa oled kuskilt ajalehest ja sind saadeti salaja toitu proovima. Vana hea mystery shopper-nipp. Mitte keegi ei hakka sinult uurima, et mis väljaandest ja mis lugu tuleb – kõik söögikohad kardavad tänapäeval halbu arvustusi. Ütle julgelt, et sind saadeti toimetuse poolt ja kuna oled head inimene, siis tahad neile head arvustust kirjutada. Sa mitte ei saa ainult parima teeninduse osaliseks, vaid 97% tõenäosusega teeb söögikoht sulle selle söögi ka välja. Kuna söögikohti on tuhandeid, siis lõpetad sa enne ülikooli kui toidukohad otsa saavad.

10.Võta osa igast kursakate läbust aga väldi endasuguste vaeste rottide pidusid. Vali kohe välja rikkamad tudengid oma kursalt ja pane tähele, millal nad enda juures peo teevad. Saabu sinna hiljem kui kõik on juba maani täis. Võta kaasa oma kott ja lao aga julgelt rikkuri võsukese külmkapist head paremat kott täis. Sina saad söönuks ja ega see rikkuri võsuke nüüd paari kadunud vorstilati pärast vaesemaks jää.

11.Külasta kõikide korporatsioonide tutvumispidusid. Jah, seal saab tasuta süüa ja juua. Kuna korpe on samuti mitmeid, siis vähemalt septembri, oktoobri ja novembri elad küll puhtalt nende toitude ja jookide pealt ära.

See naistudeng on märganud proteiinirikka jogurti allikat ja passib nüüd soodsat võimalust peale.

12.Otsi endale tööandja, kes sind toidab. Tartu tudengid seda muidugi ei tea, mis töö on aga Tallinna omad töötavad kooli kõrvalt usinalt. Leia endale selline tööandja, kes kas siis pakub tasuta lõunat või siis nt puuvilju ja muud headparemat kontoris. Nii ei pea sina raha toidu peale raiskama. Heaks variandiks on näiteks ka mõne kiirtoidu keti töötajaks hakkamine – seal saad klientidele toitu valmistades ka ise ilusti iga päev söönuks.

13.Kasvata oma toit ise. Sul on olemas aknalaud. Sul on olemas mingi pott. Mulla saad õuest. Seemned saad vanavanematelt. Mida sa veel ootad? Kasvata oma toit endale ise aknalaual – olgu selleks siis tomat, kurk või kõrvits.

14.Tasuta liha jookseb ja lendab linnas ringi. Kuna linnastumine on juba nii pekkis, et me oleme ammu trüginud loomade elualadele, siis pole mingi uudis kui metsaloomad linnas ringi uitavad. Kellele tuvid ja nendest saadav liha tundub vastuvõetamatu, siis ole mureta – valik on isegi linnas äärmiselt suur. Kui oled nõrk ja arg, siis pane lõksud üles igale poole – metsjänesed on suured ja rasvased ja kui selle kätte saad, elad lihast veel kuid ära. Julgemad ja tugevamad tudengid võivad vabalt öösiti jahti pidada ka suurematele linna sattuvatele loomadele nagu näiteks metskitsed või lausa põdrad – ole lihtsalt ise julge ja torka teravaks ihutud joonlaud põdrale ribide vahele. Grilllihh olemas missugune. PS.  Ära ei tasu unustada ka kalu – Tartus nt on Emajõgi ja Tallinnas meri – viska õng sisse ja tõmba endale tasuta maitsev õhtusöök sealt välja.

15.(Peaaegu) tasuta õlut ehk vedelat leiba saad õlletehastest. See on kõige tähtsam soovitus! Mine aga julgelt kas siis A le Coqi või veel parem – mine väikestesse käsitöö õlletehastesse. Räägi oma kurb lugu ära ja küsi neilt underfille. Kuna enamik käsitööõllede tootjaid on käpardid, siis on 100% tõenäosus, et nad on oma käpardlikkuse tõttu seadistanud mõned oma liinid nii, et kas pudelid on pandud liiga täis või vastupidi – sinna on pandud liiga vähe õlut. Seda nad üldjuhul müüa ei taha, sest see tekitak mainekahju. Osad õlletehased jagavad neid tasuta või siis väikese tasu eest – muidu peaksid nad oma hea kraami lihtsalt maha valama.

Mõnusat kooliaasta algust, kallid tudengid!

Hea lugeja – Sul on veel mõni hea nipp tudengitele jagada? Viska aga julgelt see siia alla kommentaaridesse ja aita vaeseid tudengeid kooliaasta üle elada!

SEOTUD LOOD:

LINNAINIMESE ERI: 10 töötavat nippi, kuidas odavalt või lausa tasuta katta rikkalik jõululaud

Tanklakett Circle K pakub pühade ajal kohvitopsi törtsu tasuta viskit

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (3)

  • Lissu

    2. sept. 2019 - 22:45

    Kõige lihtsam on välja jäänud. Kuna ülikoolides toimuvad kogu aeg konverentsid, siis poeta end kohvipausil ja/või lõunal rahva sekka. Vajadusel ürita arukas nägu pähe teha ja mõne võõramaalasest osalejaga jutuotsale saada – siis on eriti lihtne oma taldrik täis kuhjata. Ning kui on näiteks toimunud ülikoolis mõni üritus päeva lõpul ja inimesed kiiresti laiali lähevad ning catering hakkab järelejäändu suupisteid ja kooke ja salateid jms. kokku panema (nad on kohustatud need ära viskama ja ise nad ei taha sageli süüa), küsi need endale. Paki karpidesse ja vii mitme päeva söök koju.
    Nii sööd paremini kui suurem osa Eesti nimestest!

    Vasta
  • tiina

    7. sept. 2020 - 08:14

    Välja on jäänud näituste avamised. Seal pakutakse lisaks peenematele suupistetele alati ka veini või isegi kangemat. Ja kuna kunst tänapäeval just ülearu populaarne pole, siis on kunstnikul iga pildile jäänud külalise üle ekstra hea meel.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles