Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Elroni piletikontrolörid saavad rattahulludega võitlemiseks naasklid

Pilt ei pruugi olla sugugi nii illustreeriv!
jagamist

Elron teatas täna, et keelab suveperioodil suurema nõudlusega Tartu, Narva ja Viljandi liinidel nädalavahetustel jalgrataste rongiga transportimise. Rikkujaid karistatakse karmilt – selleks saavad Elroni piletimüüjad oma varustusse spetsiaalsed naasklid.

Elroni esindaja rääkis, et Elroni otsus piletimüüjate naasklitega varustamiseks võeti vastu tulenevalt rongireisijate arvu kasvust, reisijate enda pöördumistest ning ka selleks, et rongi mahuksid mugavamini need reisijad, kel on vaja reisida ratastooli või lapsevankriga.

Ratturid on rongides juba sõimusõna

“Saame järjest enam klientidelt tagasisidet, et rattaid on rongis liiga palju ja need takistavad liikumist. Kõik on kõvad ratturid aga mingil põhjusel sõidavad rattad pidevalt ainult rongis,“ märkis esindaja.

„Rattaid on rongis vahel lausa niipalju, et teised reisijad ei pääse rattarohkuse tõttu näiteks WC-sse või on määrinud oma riided. Mitmed reisijad on tülitanud meie piletikontrolöre ja püüdnud neile raha maksta, sest nad on arvanud, et on sattunud Hawaii Expressi rattapoodi. Selline ekslik mulje võib tõesti reisijatele jääda,” tõdes Elroni esindaja.

“Jalgratas võtab mitme inimese ruumi, samas ei ole ratta rongi võtmise puhul enamasti tegemist hädavajadusega. Oleme mõelnud ka sellise lahenduse peale nagu autodel, et paneme katusele vastavad raamid aga sellega oleks janti väga palju. Näiteks käis vahepeal läbi ka mõte, et paneme hunniku köisi rongile järele lohisema ja nii saavad julgemad ratturid odavama pileti eest rongil järel lohiseda aga ilmselgelt pole see just kõige turvalisem lahendus,“ märkis Elroni inimene.

Nädalavahetustel hakkavad naasklid välkuma

Nii võttiski Elron vastu karmi otsuse – nädalavahetustel rattaid ongi ei lubata. Rikkujaid karistatakse karmilt – selleks saavad Elroni piletimüüjad oma varustusse spetsiaalised naasklid ja loa torgata kummid läbi.

Elroni esindaja tõdes, et otsus toob tõenäoliselt kaasa ratturite meelehärmi.

„Otsus on karm aga usume, et ka teiste suhtes õiglane. Me paneme nii rongidele kui ka oma kodulehele üles ka vastavad märked, et millistel rongidel on meie piletikontrolörid varustatud naasklitega ja millistel mitte. Nii saab iga rattur ette ka hoiatatud,“ lisas esindaja.

Rattur, jälgi silte!

Kõikidel reisidel, kus rattaga sisenemine on keelatud ja kus piletitädidel on big-ass naaskel varustuses, lisandub Elroni veebis sõiduplaaniotsingusse konkreetse reisi juurde vastav info – vastavalt siis must naaskel või punase jalgrattaratta märkega.

Näide on toodud kuvatõmmistel:

Kui rattad on rongis lubatud ja naaskleid rongis pole, siis märgitakse see konkreetse väljumise “Teavitused” all rohelisega.

Hea lugeja! Mida arvad Sina Elroni uuest karmist rattapoliitikast? Kas naasklist tõesti piisab või peaksid piletikontrolörid saama mingid veel karmimad vahendid ratturitega võitlemiseks? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides!

 

SEOTUD LOOD: FOTO: Helsingi-Tallinna rongi pole veel olemaski aga juba soditi seda grafiti ja vulgaarsustega

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommentaarid (6)

  • Aare Tesaar

    3. juuni 2019 - 16:44

    Järjekordne näide,et riik on halb peremees. Oleks Elron eraomanduses, siis näeks asi välja nii, et reklaamitakse rongi kui mugavat liiklusvahendit ka jalgrattaga sõitjale. peale kolmandat peatust antakse rongis teada, et ruumipuuduse tõttu konfiskeeritakse jalgrattad . Erastatud jalgrattad pannakse kohe uuesti müüki hinnaga noh nii 3000 eurikut ratta eest, seega 6000 ühe komplektse jalgratta eest. Niimoodi teenitud raha eest oleks võimalik juba suve lõpus osta juurde 10 uut rongi…

    Vasta
    • lugejakiri

      4. juuni 2019 - 11:32

      Igati mõistlik idee, mis ei vääri isegi arutamist, vaid kohe töösse võtmist! Kiidame heaks!

      Vasta
    • Veikko

      6. juuni 2019 - 08:35

      Aare arvad et nii sama lihtsalt lubatakse rattad konfiskeerida. Siis samas oleks minult kriminaalsüüdistus nii isiklikult selle inimise vastu kes ratta konfiskeeris kui ka rongi opereerija vastu. Nendel pole isegi õigust tõrgata ratta rehve puruks

      Siviliseeritus riigis rongi lubatakse nii palju rattaid kui inimistel on vaja. Siviliseeritus riigis inimised saavad sellest are ja seega avestavad teine teisega, nii ratturid kui ka ned kes ei ole liikvel rattaga

      Vasta
  • Maria

    5. juuni 2019 - 16:05

    Väga ebaproffesionaalne Elron.
    Lisaks milleks sellised rongid, mis midagi ei mahuta, isegi inimesi. Hakkame inimesi lõpuks vanuse järgi ka kategoriseerima, kes rongi võivad nv tulla.

    Vasta
  • Kadri

    21. veebr. 2020 - 18:22

    peab tagavara rehve kaasas kandma hakkama selliseljuhul.suht pekkis kui rattaga lähed kuhugi kaugemale kodust ja siis lõhutakse rehvid lihtsalt ära..ratast kasutada ei saagi täiega ajuvaba.

    Vasta
  • Kadri

    21. veebr. 2020 - 19:03

    Vanad rongid oli vaja ära kaotada,praegused pole rongi nimegi väärt.parajad trammid,midagi ei mahuta.
    minusugusel pikal inimesel peab jalad kaelataha väänama et ära mahuks kui keegi vastas pingil istub.tûûtu

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles