Lugejakiri.ee, New York Times ja Eesti Väiklusseltsi koostöös ilmuvas Faktikontrolli sarjas kontrollitakse seekord, kas paika peab endiselt see, kus valitsuses üks pool ütleb midagi sisutult provokatiivset ja teine pool valitsusest kas vabandab või selgitab ja endiselt ei muutu mitte midagi.
TSITAAT
Mart Helme õnnitles teisipäeval Briti peaministriks saanud Boris Johnsonit ja lisas, et tänu oma kogemustele on ta valmis andma nõu suveräänsuse taastamise teemal. Peale seda kirjutas Martin Helme Facebookis: “Pole mitte midagi skandaalset selles, kui võrreldakse Nõukogude Liitu ja Euroopa Liitu – mõlemas kehtib ainult üks “õige” (selgelt vasakapoolne) ideoloogia ja selle ideoloogia vastaseid peetakse vaenlasteks, keda tuleb represseerida; mõlemast liidust lahkumine on kuulutatud mõeldamatuks”
KONTROLL
Pärast Helmede sõnavõttu läks kihama, sõna võtsid nii peaminister Jüri Ratas Facebookis:
…kui ka sotsiaalminister Tanel Kiik Twitteris:
See on ka kõik – ühed midagi ütlesid, teised arvasid, et asi ikka nii pole ja edasi minnakse “sõpradena” või kuidas iganes nad seal end kutsuvad.
Isamaa sats on muidugi vait nagu nad alati sellistes asjades on.
OTSUS
Jep, mitte sittagi pole muutunud.
PROJEKTIST
Lugejakiri.ee, New York Times ja Eesti Väiklusselts käivitasid 24.juuli õhtul 2019 FAKTIKONTROLLI projekti, mille käigus jälgitakse, kuidas poliitikud faktidega ringi käivad.
Väiklusseltsi juures tegutsevad faktikontrolörid jälgivad igapäevaselt poliitikute meedias väljaöeldavat ning kontrollivad erinevaid esmapilgul kahtlust äratavaid või küsimusi tekitavaid väiteid. Kontrolli tulemused ilmuvad Lugejakiri.ee arvamusveebis ning seal antakse poliitikute väidetele hinne skaalal: täielik pullikaka, mis-kurat-see-nüüd-oli, korralik jura, oh jummel küll, taevaski ei saa appi tulla või kui on must näita ust.
Hea lugeja! Kui ka sinule jääb silma mõni valekahtlusega väide, saada see julgelt aadressile lugejakiri@lugejakiri.ee
Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha.
Kommenteeri