Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

KOHUSTUSLIK! Täna peavad eestlased vahetama sügismasenduse talvemasenduse vastu

Mustad jõulud aitavad igati kaasa masenduste vahetusel.
jagamist

Seoses talvise pööripäeva saabumisega peavad eestlased hiljemalt täna vahetama sügismasenduse talvemasenduse vastu. Üleminek ühelt masenduselt teisele on kohustuslik kõigile.

Seekordne talvine pööripäev on taas ilma lumeta ning lumeta jäävad ka jõulud. See aitab inimestel ka kergemini ühelt masenduselt teisele üle minna.

Lumi oleks toonud ootamatu rõõmu

Tuntud psühholoogi Voldemar Kolga hinnangul oleks lume mahatulek pakkunud paljudele inimestele rõõmu ja oleks võinud hakata segama ka masenduste üleminekut.

„On üsna selge, et valged jõulud oleksid toonud rõõmu paljudesse Eestimaa peredesse ja see omakorda oleks tähendanud seda, et paljud inimesed oleksid ühelt masenduselt teisele üleminekut kas siis edasi lükanud või selle lausa ära unustanud,“ arvas psühholoog Kolga.

„Seega on hea, et loodus ise on meile appi tulnud ning pakub ideaalselt keskkonda masenduste vahetusel,“ märkis mees.

Jumal tänatud, et lund pole maha tulnud – taoline vaatepilt võiks rõõmustada paljusid ja see rikuks sujuva ülemineku ühelt masenduselt teisele.

Talvemasendusele aitavad kaasa mitmed tegurid

„Lisaks sellele, et lund pole, on veel mitmed tegurid, mis aitavad inimestel lihtsamalt talvemasendusele üle minna,“ selgitas Kolga.

„Näiteks kogu pühadetrall – tahad minna kaubanduskeskusesse aga ei leia parkimiskohta. Ja hea ongi, sest kohe tuleb masendus peale. Siis hakkad kinke otsima – esiteks sa ei leia neid ja tuleb masendus peale. Teiseks näed sa arvet ja tuleb masendus peale,“ märkis mees.

„Siis kogu see maale sugulastele küllasõit – autodesse pakkimine on paras peavalu ja kui see tehtud, siis pühadeaegne liiklus pakub korralikku närvikulu, mis kõik aitavad talvemasendusele üleminekul,“ sõnas Kolga.

„Lõpuks jõutakse siis külla ja hakkab tohutu söömine – korraks viib see veresuhkru küll üles aga kui järgmisel hommikul kaalu peale astud, siis on masendus jälle tagasi. Kui me paneme siia juurde veel jõululauas räägitavad teemad alustades isiklikest tegematajäämistest ja lõpetades poliitika ning vanade tülide ülestõmbamisega, siis peaksid isegi lapsed ja koduloomad masenduses olema,” arvas Kolga.

„Eestlased ei ole kade rahvas – kui ikka endal jääb masendusest puudu, siis küll tulevad lähedased appi ja nii saab ehk terve rahvas ka edukalt ja sujuvalt sügismasenduselt talvemasendusele üle mindud,“ loodab psühholoog Voldemar Kolga.

Hea lugeja! Kas Sina oled juba sügismasenduse vahetanud talvemasenduse vastu? Kui ei ole, siis mida kuradit sa veel ootad? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

1 kommentaar

  • mutt

    1. veebr. 2020 - 06:27

    Kahjuks jäi talvemasendus seekord vahele, kevadmasendus jõudis ette.

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles