Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Läti Kapo pidas kinni Venemaa spiooni, kes huvitus kaitseväe kõrgtehnoloogilisest aluspesust

Lekkinud pildid Läti kaitseväe arenduses olevast kõrgtehnoloogilisest aluspükste prototüübist "GudrasTrussiks"
jagamist

Möödunud aasta viimasel päeval ehk 31.detsembril pidas Läti Kapo kinni Venemaa Föderatsiooni kasuks spioneerinud pensionäri, keda huvitasid lisaks tavapärastele sõjaväe objektide paiknemise infole näiteks ka alles arendamisjärgus olev sõdurite kõrgtehnoloogiline aluspesu.

Mees on olnud vahi all alates arreteerimisest eelmisel nädalal. Kaitsepolitsei ei ole informatsiooni ametlikult veel kommenteerinud.

Läti meediale on siiski teada mitmed faktid juhtunu kohta – lisaks sellele, et tegemist on pensionieas mehega, kes elas Riias asuvate kasarmute läheduses, teatakse ka seda, et meest huvitasid Läti kaitseväe mobiilsete sidesüsteemide asukohad.

Eriti huvitas meest salajane lahingaluspesu

Kurioosseks teeb kogu loo fakt, et mehe juurest leiti mitmeid pilte ning märkmikke ülestähendustega Läti kaitseväe salajase arenduse „GudrasTrussiks“, osas, mis eesti keelde tõlgituna tähendab „NutiTrussikuid“.

Tegemist on meie naabrite sõjatööstuse au ja uhkusega – targad aluspüksid, mis aitavad sõduril pikemalt lahinguväljal vastu pidada, sest näiteks ühe funktsioonina toodavad nad uriinist uuesti joodavat vett. Lisaks on nutitrussikud pidevalt ühenduses sotsiaalmeediaga, kuhu postitatakse vanemate rahustuseks aegajalt infot nende võsukeste tervise hetkeolukorra kohta.

Hetkel uut infot ei ole uurimise osas

Ei Läti kaitsevägi ega kapo pole siiani soovinud kommenteerida, kuidas on sattunud sõjaväega mitte seotud pensionieas isiku kätte taoline informatsioonihulk ning hulga pilte ja ülestähendusi, mis kuidagi ei tohiks olla tsiviilisiku valduses.

Läti kaitsepolitsei on viimastel aastatel alustanud kaht juurdlust Venemaa heaks informatsiooni kogunud arvatavate spioonide suhtes:  sel aastal määrati Läti kodanikule Juris Stilvele Venemaa kasuks spioneerimise eest tingimisi vanglakaristus. Teises juhtumis määrati raudteetöötajale Aleksandrs Krasnopjorovsile Venemaa heaks sõjalise teabe kogumise eest aasta ja kuue kuu pikkune vanglakaristus.

Kommentaarid (2)

  • yöran

    8. jaan. 2019 - 14:02

    Kuidagi poolik töö – antenni ei paista kuskilt.

    Vasta
  • tagalamees

    8. jaan. 2019 - 14:52

    Antenn ripub tagant välja. Lühike, kuid tõhus, lahendus

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles