Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

LÕBUS KLÕPS! Kanal 2 reporter pidi pildile kippuvat ministrit lausa hanguga kaamerast eemal hoidma

Kanal 2 reporter Imre Kaas näitas sotsiaalminister Tanel Kiigele, milline on normaalne vahemaa kahe inimese vahel. (foto: Imre Kaas, Kanal 2)
jagamist

Täna leidis aset lustakas vahejuhtum, kus Kanal 2 reporter Imre Kaas pidi sotsiaalminister Tanel Kiigele tegema hanguga selgeks, milline on sobiv vahemaa intervjuu andmiseks.

Kanal 2 reporteri Imre Kaasi sõnul on hang täpselt 2 meetrit pikk ehk vastab kõigile rahvusvahelistele sotsiaalse distantsi hoidmise nõuetele.

Ootamatult tõhus vahend

Hang ehk hark ehk vigla ehk vigel on tööriist, millel, tuleb välja, on tänases situatsioonis lausa mitu efektiivset kasutusvõimalust.

Hangud jagunevad heina-, sõnniku-, kartuli- ja aiahangudeks. Hangud on kolme- ja neljaharulised.

Neljaharulised on rohkem sõnniku tõstmiseks, kolmeharulised rohkem heina ja põhu tõstmiseks. Kui teist võtta ei ole, siis võib neljaharulise hanguga ka heina ja põhku hanguda, aga kolmeharuline on kergem. Kolmeharulise hangu peale jääb jällegi sõnnik halvemini pidama. Vanasti oli ka kahe haruga hangusid linakubude tõstmiseks. Kartulihangudel on palju harusid ja igaühe otsas on nupp, et haru kartuli sisse ei läheks.

Varem valmistati hang sobivalt kasvanud harulisest puust. Tänapäevased hangud on metallist, hanguvars puidust või metallist. Puidust vars on märksa kergem, aga vähem vastupidav.

Harilik hang. (foto: julussugla)

Hiljem saab kasutada peenramaal

Heinahang on heinatööriist. Sellel on kolm-neli hanguhaara ehk hangupiid: kaks-kolm alumist ja üks peal keskel. Haarad moodustavad endi vahel tühemiku. Vahel on heinahangul all ka kolm haara. Heinahangu vars on pikk ja sirge. Vahel kasutati heinakuhjade tegemisel ka vahetatavaid pikki hanguvarsi.

Eriti just viimase, heinahangu, peetakse hinnaliseks tööriistaks tänases eriolukorras, kus näiteks tänaval või poejärjekorras ligitikkuvatele inimestele selgeks teha, milline on normaalne vahemaa kahe inimese vahel.

Lisaks aitavad hangu teravad harud vajadusel teha liiga lähedale tulnule sisse mõned lisaaugud – ikka selleks, et ta järgmine kord enam nii lähedale ei kipuks.

Ja kui eriolukord lõpuks läbi saab, leiab teie hang/vigel kindlasti kasutust kevadisel peenramaal.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles