Maaeluminister Arvo Aller (EKRE) nimetas töökäte puuduse peamiseks põhjuseks vähest järelkasvu põllumajanduses. Nüüd on riigil küpsenud ka kiire lahendus probleemile: põllumeeste kloonimine.
Alleri sõnul teeb Maaeluministeerium kõik selleks, et tuua põllumajandusse juurde värsket verd.
Normaalne paljunemine võtab liiga kaua aega
“Järelkasv põllumajanduses on järgmine oluline teema, millega peame riigina edasi liikuma,“ sõnas minister Aller.
„Sellest ongi tekkinud praegune olukord, kus meil endal töökäsi põllumajandusse ei tule. Olgem ausad – meie põllumajanduse maine on tänu valitsuse liikmete sõnavõttudele ka madalpunktis,“ nentis minister.
„Meie kutseõppeasutused annavad väga head praktilist ja teoreetilist õpet. Tudengid saavad ülikoolidest head akadeemilised teadmised. Aga kõik see võtab ju tohutult palju aega ja praegu pole valitsusel ka kahjuks seaduslikku alust panna meie tublimad põllumehed normaalsel teel paljunema,“ selgitas minister. „Lisaks on nad ka pärast pikka tööpäeva põllul selleks lihtsalt liiga väsinud.“
„Seetõttu ongi nüüd küpsenud plaan, et riik hakkab häid ja kvaliteetseid ning valitsusele lojaalseid põllumehi ise paljundama,“ kommenteeris Aller.
Lugu jätkub peale ahvatlevaid pakkumisi.
Lammas klooniti, saab ka põllumehi
„Ma olen oma ministeeriumis suhelnud spetsialistidega ja põllumeeste kloonimise peamise probleemina pole toodud välja asja tehnilist, vaid eetilist poolt,“ märkis Aller.
„Aga kuna põllumehed on niikuinii ületanud oma nõudmiste ja kriitikaga igasuguse eetilisuse piiri, siis usume, et ka see pole takistuseks.“
„Klooniti kunagi lammas Dolly, saame meiegi varsti kloonitud põllumees Volli,“ lubab maaeluminister Arvo Aller.
„Kui saame selle projekti nüüd kiiresti käima ja põllumehed kloonitud, siis kaob ära ka igasugune vajadus odava võõrtööjõu järgi ja ei pea põllule minema ka hipsterdisainer reklaamiagentuurist.“
Maailma esimene kloonitud lammas Dolly, kes on nüüd eeskujuks ja Eesti valitsuse plaanile kloonida põllumehi.
Maasikakasvatajaid ei kloonita
Alleri sõnul valitakse kloonimiseks välja ainult parimatest parimad – eelkõige need, kes valitsust ei kritiseeri.
Ainukesed põllumehed, kes maaeluministri sõnul kloonimisplaanist välja jäävad, on maasikakasvatajad.
„Maasikad pole elutähtis toiduaine Eesti riigi jaoks ja lisaks tunduvad maasikakasvatajate geneetikas olevat sees olulised vead, sest ei ole normaalne, et nad valitsust, kes teeb ometi head tööd, nii aktiivselt kritiseerivad,“ märkis Aller.
„Seetõttu nad ka kloonimise valimist välja ka jäävad,“ lisas minister.
SEOTUD LOOD:
FOTOUUDIS! Siseminister Mart Helme kääris käised üles ja läks maale põllumeestele appi
Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!
Kommenteeri