Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

REKTORIVAHETUS: Eesti suurimat ülikooli, Eluülikooli, hakkab juhtima Raix Olen

Vasakul eluülikooli logo ja põhilised infoallikad; paremal Eluülikooli piibel.
jagamist

Värske rektorihärra Raix Oleni senised sõnavõtud viitavad ka suurtele suunamuutusele Eluülikoolis – uus rektor tüürib internetipõhise õppe- ja teadusasutuse vaktsiiniteemadelt tagasi oma lätete juurde ning kavatseb panna taas rohkem rõhku homo- ja rassiteemadele.

Uue rektori sõnul võetakse taas päevakorda ka mitmed n-ö äravajunud vandenõuteooriad, nagu näiteks parvlaev Estonia uppumine.

Amet jääb perekonda

Kuulsusrikas Olenite suguvõsa on Eluülikooli juhtinud juba aastaid. Raix Olen võtab rektori raske töökoorma üle oma õelt Mellu Olenilt, kes naaseb täiskohaga emme ametipostile.

Facebooki andmetel töötab Raix Olen Laksu- ja molliametis ning elab ühteaegu nii Võrus kui ka Espoos.

Kahjuks ei õnnestunud Lugejakiri.ee-l härra Oleniga intervjuud kokku leppida, sest vastselt rektoriks valitud mees pidas meie reporterit inimeseks, kellele ta on võlgu, ning blokeeris meid suhtlusvõrgustikus ära. Siiski suutis meie uuriva ajakirjanduse toimetus leida Facebookist piisavalt postitusi, mis kinnitavad uue rektori suurt huvi homoseksuaalsuse ning mustanahaliste vastu.

Nimelt näitavad Lugejakiri.ee toimetuse uuringuandmed, et härra Oleni kinnisidee on võimalikult paljusid inimesi sotsiaalmeedias klassifitseerida homoseksuaalideks ning samuti jagab lahkelt soovitusi mustanahalistele inimestele, kuhu neil oleks kõige parem minna.

Vaktsiinivastased ja lamemaalased mures

Eluülikooli eelmise rektori Mellu Oleni juhtimise ajal viidi läbi suur struktuurireform ning Eluülikooli teadlased hakkasid viimastel aastatel massiliselt koguma infot alternatiivmeditsiini, planeedi Maa kuju ning vaktsiinide teemadel.

Eluülikooli laborites loodi ka kõikide tervisehädade vastu aitav imerohi MMS ning teaduspublikatsioonide arv sotsiaalmeedias kasvas koroonakriisi ajal sajakordselt.

Kahjuks ei ole Eluülikooli värske rektori Raix Oleni Facebooki kontol ühtegi pilti temast endast, sest ta kardab, et valitsus jälgib teda. Selle asemel ilutseb Raixi kontol pilt tema unistuste autost, nagu ta ise pildi all kirjutab. (foto: Raix Oleni Facebooki konto)

Eluülikooli lameda maa teaduskonna dotsent kurtis Lugejakiri.ee-le, et Eluülikooli teadlaste viimaste aastate murrangulised avastused jäävad nüüd ajaloo annaalidesse kopitama. Meie allikas oma nime avaldada ei soovi, sest kardab, et uus rektor teda kättemaksuks üsna agressiivsel moel homoseksuaaliks või mis veel hullem, oma peaga mittemõtlevaks lambaks klassifitseerib.

„Nii meie kui ka antimaskoloogia ning antivaktsinoloogia instituudid kardavad oma tuleviku pärast,“ kurtis anonüümne dotsent.

„Me võime ju peldikupotil istudes telefonis oma teadustööd teha, aga kes meie teadustöid siis enam Facebookist loeb? Kellele me hakkame soovitama oma peaga mõtlemist? Kogu Eluülikool pöördub tagasi sinna, kus ta oli kooseluseaduse vastuvõtmise ning rändekriisi aegadel. Ainult üks homode ja neegrite tagaajamine,“ ohkas ta.

Kas süüdi on BLM?

Olukorda on pingsalt jälginud ka Tartu Ülikooli sotsiaalteadlased, kelle hinnangul on muutunud olukord tingitud ülemaailmsetest trendidest. TÜ ühiskonnateaduste instituudi juhataja Margit Kelleri sõnul on mitmed USA ja Briti ülikoolid juba aastaid tegelenud üha rohkem LGBTQ+ problemaatika ning rassiteemadega.

„Võib oletada, et Eluülikool hakkab seksuaalvähemuste ja rassismi teemadel võtma ühiskonnas palju laiemalt sõna ja tahavad olla nende arutelude nö oivakeskus,“ analüüsis Keller. „Pärast möödunud suvel toimunud Black Lives Matter proteste on need teemad jäänud püsivalt päevakorda,“ lisas ta

Tartu teadlased palusid meil ka kindlasti kirja panna, et Eluülikooli suunamuutusega kaasnevast tähelepanust kannatab kõige enam Tallinna Ülikool, kes on tartlaste arvates Eluülikoolile olnud juba aastaid intellektuaalse taseme poolest tugevaim konkurent.

Härra Raix Oleni avaldus

Loetud minutid enne käesoleva artikli avaldamist saatis Eluülikooli uus rektor Raix Olen meile mitu sõnumit, millest meie toimetus ei osanud põhjapanevaid järeldusi teha.

Avaldame härra Oleni sõnumid muutmata kujul ja laseme lugejal nende sõnumite sisu üle oma peaga mõelda, nagu Eluülikooli vaktsiiniuurijad on seni soovitanud meditsiiniteemadel teha:

Kell 11.35

mentid olete we?voi lihsalt peded

Kell 11:36

kui peded hakavad mule ligi ajama,sis tra ataon yks haaval 2ra

Kell 11:45

mentid on kukked

Soovime oma toimetuse poolt Eluülikooli värskele rektorile härra Raix Olenile tugevat 5G/vaktsiini vaba tervist ning pikka ametiiga.

Eluülikooli uue rektorivalimise tagamaid uuris Lugejakiri.ee püstolreporter Mati Saar.

Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles