PIKK PINK: riigikogu 11 komisjoni valis eile uue valitsuse ametisse asumise tõttu endale uued esimehed ja aseesimehed. Näiteks riigieelarve kontrolli erikomisjoni juhiks saanud Mölder lubab riigieelarve duubeldada.
Eile jagasid Reformierakond, Isamaa ja sotsid omavahel ära riigikogu 11 komisjoni juhtide ja asejuhtide kohad. Vaatame siis värvikamatele valikutele korraks peale.
Seni Reformierakonna juhitud Euroopa Liidu asjade komisjoni esimeheks valiti Raivo Tamm (Isamaa) ja aseesimeheks Anti Poolamets (EKRE).
HINNANG: Raivo Tamm on rahva mällu sööbinud kui Joppenpuhh, aga poliitiliselt on tegemist ümmarguse nulliga. Raivo Tamm on nagu see üks paariliselt plätu – midagi justkui on, aga tegelikult täiesti kasutu töll, kes ei oma mingit isiklikku arvamust ega julge seda ka väljendada, isegi kui see tal oleks. Anti Poolamets on hea valik Euroopa Liidu asjade komisjoni, sest väikse riigina peame me enda eest seisma ja kes teeks seda paremini, kui Poolamets, kellele meeldib lambist inimesi rünnata ja tõugata.
Keskkonnakomisjoni juhi koht kuulus varem samuti Reformierakonnale, nüüd asuvad juhtima Andres Metsoja (Isamaa) ja Merry Aart (EKRE) ning varem Keskerakonna juhitud maaelukomisjoni Sven Sester (Isamaa) ja Tarmo Tamm (Keskerakond).
HINNANG: ainukesena jääb siin meie toimetusele silma Sven Sester, kes on kindlasti õige mees õige koha peal – sest kes teaks maaelust ja seal toodetavatest väga rammusatest asjadest paremini kui neid tooteid korralikult konsumeeriv Sven Sester.
Majanduskomisjon valis esimeheks tagasi Kristen Michali (Reformierakond) ja komisjoni aseesimeheks sai Rene Kokk (EKRE). Põhiseaduskomisjoni esimeheks valiti Eduard Odinets (SDE) ja aseesimeheks Jaak Valge (EKRE).
HINNANG: Loomulikult jääb siit silma Kristen Michal, kes on samuti mees õigel kohal. Sest teatavasti paneb raha rattad majanduses käima ja kes teaks paremini, kus kilekotis ja kus kapis rahad asuvad, kui Michal.
Sotsiaalkomisjoni esimeheks valiti Helmen Kütt (SDE) ja aseesimeheks Siret Kotka (Keskerakond).
HINNANG: ei olegi midagi öelda, igav.
Väliskomisjoni esimehena jätkab Marko Mihkelson (Reformierakond), komisjoni aseesimeheks valiti Enn Eesmaa (Keskerakond).
HINNANG: ei olegi midagi öelda.
Riigikogu julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni hakkavad juhtima Toomas Kivimägi (Reformierakond) ja Kert Kingo (EKRE), korruptsioonivastast erikomisjoni Mart Helme (EKRE) ja Kalle Laanet (Reformierakond) ning riigieelarve kontrolli erikomisjoni Tõnis Mölder (Keskerakond) ja Jaak Juske (SDE).
HINNANG: Nüüd läks asi muidugi huvitavaks. Esiteks jääb silma muidugi see, et julgeolekuasutuste järelevalve erikomisjoni aseesimeheks valiti Kert Kingo, kes ise on KAPO uurimise all.
Teiseks loomulikult riigieelarve kontrolli erikomisjoni uus juht Tõnis Mölder, kes astus ministriametist tagasi oma kasiinosõltuvuse pärast. Aga pole halba ilma heata, sest Tõnis Mölder lubas, et ta teab head kohta, kus riigieelarve duubeldada. Jääme siis tulemusi ootama.
Uued juhid sai ka eesti keele õppe arengu probleemkomisjon, mille esimeheks valiti Jürgen Ligi (Reformierakond) ja aseesimeheks Mihhail Stalnuhhin (Keskerakond).
HINNANG: Pole kahtlustki, et eesti keele õppe arengu probleemkomisjon on saanud kogu sellest nimekirjast parimad juhid. Jürgen Ligi on teadatuntud värvika eestikeelse räuskajana ja Stalnuhhin ei oska sõnagi eesti keelt. Nii et super valik ja tööd on mõlemal mehel üksteise kallal kindlasti palju. Kas nende mõlema panus ka päriselt eesti keelele kasuks tuleb – väga kahtlane.
Ülejäänud komisjonid olid küll väga tähtsad, aga nende uued juhid – määäh.
Kliki SIIA ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!
Agent
26. juuli 2022 - 22:16Kohad on ju jagatud huvialadest sõltuvalt.
Muki
26. juuli 2022 - 22:17Täielik käbarajura.
Böö
28. juuli 2022 - 00:08Vähemalt Kert Ämmapets leidis jälle rakendust.