RMK teatas täna, et on astunud suure sammu palju loodussõbralikuma metsamajandamise poole, vahetades oma tossavad harvesterid ja saemehed välja Elvas tegutseva inimkopra Jaanise vastu.
End ise kopraonu Jaanisena tutvustav Elva mees jäi RMK-le silma ühest Youtube-i videost, misjärel otsustatigi mees riigitööle palgata.
Kiire tähelend
Inimkobras Jaanise tähelend on olnud väga kiire. Eelmisel reedel, 8. mail tegi mehest loo kohalik ajaleht Elva Uudised (lugu loetav siit: „ELVAS TEGUTSEB POSTE NÄRIV “INIMKOBRAS”, VALLAVALITSUS PÖÖRDUS POLITSEISSE“), mille ilmumise järel võetigi Jaanisega ühendust RMK peakorterist Tallinnast ning kutsuti proovitööle.
„Vastab tõele,“ kinnitas meile ka Riigimetsa Majandamise Keskuse juhatuse esimees Aigar Kallas.
„RMK on saanud viimastel aastatel palju kriitikat kehva metsamajandamise eest ja meil oli hädasti vaja kuvandi muutust n-ö rohelisema poole,“ selgitas Kallas.
„Siis jäigi meile juhuslikult silma Elva inimkobras Jaanis ja meil oli kohe selge, et just sellesse suunda me minema peamegi,“ ütles RMK juhatuse esimees Kallas.
Inimkobras asendab tehnikat
„Kutsusime Jaanise Tallinnasse n-ö proovitööle, kus andsime talle ühe linnalähedase metsatuka järada,“ kommenteeris Aigar Kallas Jaanise proovitöö päeva.
„Ma ei jõudnud kontorisse tagasi jõudes isegi kohvi võtta kui see kobras..see tähendab Jaanis helistas ja ütles, et metsatukka enam pole. Tol hetkel mõistsin, et oleme saanud tõelise jackpoti,“ meenutab Aigar Kallas.
Youtube-i video Elvas poste närivast inimkoprast Jaanisest, mis jäi silma ka RMK juhtidele.
„Üks probleem proovipäeval siiski ka oli – nimelt oli Jaanis nahka pistnud ka metsatuka lähedal olnud mesilastarud aga mee jättis alles. Selgitasime talle, et nii ei tohi ja ta paistis aru saavat.“
„Sealt edasi läks juba kiirelt – müüsime maha kõik oma tossavad ja mitteloodussõbralikud harvesterid, saatsime saemeeste brigaadid kukele ja palkasime riigimetsa lageraiet tegema Elva inimkopra Jaanise, kes võtab metsa maha praktiliselt ilma igasuguse kaasneva kõrvalreostuseta“ ütles RMK juht.
Kallase sõnul hoiab RMK harvesteride ja saemeeste väljavahetamise pealt inimkopra vastu aastas kokku miljoneid eurosid.
„Kui nüüd ka need padurohelised rahul pole, siis minul on igatahes mõistus otsas,“ lisas RMK juht Aigar Kallas.
SEOTUD LOOD:
Lahendus puidukriisile olemas: RMK hakkab Aafrikast palme Eestisse importima
Kalevi uus šokolaad on ajanud looduskaitsjad täiesti marru
Hakka meie jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!
Kommenteeri