Alates tulevast suvest ei saa Tallinna baarides, ööklubides ja pubides öösel enam alkoholi osta. Selle asemel suunab linn inimesed edasi jooma kasiinodesse ja hotellidesse.
Tallinna linnavalitsus kiidab homme, kolmapäeval heaks 1. juunist 2020 kehtima hakkavad alkoholimüügipiirangud baarides, ööklubides, pubides jt meelelahutusasutustes, mis tähendab seda, et tulevast suvest ei saa öösel ajavahemikus 2.00 – 7.00 enam öölokaalides alkoholi osta.
Erandiks jäävad hotellid ja kasiinod
„Väikese erandi peame siiski tegema, sest hotellid ja kasiinod tegid väga head lobbytööd,“ märkis Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.
„Nad käisid meie jutul ja selgitasid veenvalt meile ära, miks ei tohiks öise alkoholimüügi piirangud neile kehtida.“
„Näiteks hotelliketid ütlesid, et nemad ei soovi öösel oma ruumidesse tagasi kaineid inimesi, kes saavad kohe aru, millisesse urkasse nad tegelikult sattunud on. Seega oli igati mõistlik otsus jätta nemad puutumata – kui inimene tuleb öösel kuskilt peolt, siis on tal võimalik veel hotelli baaris nosu täis tõmmata ja suurema kriitikata ka magama kobida,“ sõnas Kõlvart.
See mees poles ealeski mänginud kasiinos maha oma kodu, suvilat, autot, kahte kassi ning kolme last kui poleks olnud võimalust saada tasuta napsu kasiino poolt.
Veel paremini läheb kasiinodel
„Kasiinode inimesed ütlesid meile kohe, et kui neil alkoholi öösel ära keelame, siis peavad nad oma uksed ka kinni panema, sest kainetel on raskem nahka üle kõrvade tõmmata,“ kommenteeris Kõlvart.
„On ilmselge, et kasiinodes peavad inimesed ka edaspidi purju jääma, sest kaine inimene võib hakata aru saama, et maja võidab alati ja enam ta oma viimast söögiraha ta sinna siis ei too,“ selgitas linnapea.
„Ükski täie ja kaine mõistuse juures inimene ei lähe ju vabatahtlikult oma isiklikku raha kellegile niisama ära andma, midagi vastu saamata.“
„Seega peavad seal inimesed endiselt maani täis jääma,“ lisas linnapea.
Uued piirangud hakkavad Tallinna linnas kehtima 1.juunist 2020.
SEOTUD LOOD:
FOTOUUDIS: Urve Palo kinkis supiköögi vaestele kasiinoautomaadi
Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!
Aare Tesaar
7. nov. 2019 - 21:56Kilulinna valitsus jättis märkimata riigi, mis koorib kõikidelt viimasegi naha,lubamata isegi juua…
Ints
8. nov. 2019 - 09:45Seni kuni ei hakata piirama vedeliku tarbimist teatud ajavahemikus, ei jää ka joomata! …. Tegelikult on ikka täielik lasteaed millega seal “linnavalitsuse lasteaias” ikka tegeletakse!