Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Täna toimuvad üle Eesti liiklustalgud, kihutajate rahustamiseks jagab politsei Xanaxit ja palderjani

Ära kihuta! Rehvid kuluvad kiiremini ära!
jagamist

Täna toimuvad liiklustalgud, kus politseinikud mõõdavad kiirust ja rahustavad liiklust just neis kohtades, mida liiklejad peavad probleemseteks. Kihutajatele jagatakse laiali Xanaxi tablette ning palderjani.

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) avas märtsi lõpus veebilehe www.liiklustalgud.ee, kuhu inimesed said märkida paiku, kus kihutavad juhid seavad liiklejaid ohtu.

Politsei katsetab uut, rohkem “käed küljes, rahustav tablett suus”-lähenemist

„Möödunud aastale sarnaselt keskenduvad liiklustalgud kiiruseületajatele, sest kihutavad juhid vähendavad meie teedel kõige rohkem turvatunnet. Oleme märganud, et hoiatused ja trahvid pigem ei mõju ja sellepärast otsustasime sel aastal läheneda kihutajatele pisut teistmoodi,“ märkis Politsei- ja Piirivalveameti esindaja.

„Kui täna tabame mõne kihutaja, siis me hoiatust või trahvi enam tegema ei hakka. Seekord teeme nii, et vastavalt ületatud kiirusele, jagame juhile ka vastava rahusti. Kõik selleks, et kogukond tunneks end turvalisemalt,“ märkis ametnik.

Kes täna pedaali tallab, peab arvestama võimalusega, et tuleb ehk ka lonks nastoikat juua.

Mida suurem kiirus, seda tugevam rahusti

„Kui näiteks jääb mõni kiiruseületaja täna vahele kergema rikkumisega, noh, 10-20 km/h üle lubatud piiri, siis anname talle purgi palderjani nuusutamiseks. Kui kiiruseületamine on suurem, saab juht lutsutamiseks Xanaxi tableti,“ selgitas uut lähenemist politseiametnik.

„Kui aga keegi jääb täna vahele hullumeelse kihutamisega nagu neid ikka vahel ette tuleb, siis teeme kohapeal kange rahusti süsti ka politseibussis ära ja sealt läheb tal sõit juba mitte edasi oma teed aga kongi rahunema. Seal enam mingit vaidlemist pole.“

Kihutajaid on palju

Ööpäevaseid liiklustalguid korraldab politsei selleks, et saadud ettepanekute alusel olla just seal, kus inimesed seda kõige rohkem ootavad. 2017. ja 2018. aastal mõõtsid 24-tunnise perioodi jooksul kiirust rohkem kui 250 politseinikku, kes kontrollisid enam kui tuhandet kohta. Mullu vesteldi 1013 juhiga, kes sõitsid liiga kiiresti, 269 inimese osas alustati menetlust. 2017. aastal varem peeti tõsine jutuajamine 913 juhiga ning menetlust alustati 243 roolikeeraja suhtes.

Tänase päeva eel avaldasid politseinikud lootust, et autojuhid peavad meie kõigi turvalisuse nimel piirkiirusest kinni ka kõigil järgnevatel päevadel, mitte ainult liiklustalgute ajal.

„Kui muu ei enam ei aita, siis ehk tabletid ja palderjan ikka aitavad,“ lisas PPA esindaja lootusrikkalt.

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles