Läti parlamendis, kus arutati korraga samal ajal nii Covid-19 leviku piiramise meetmeid, kui ka perekonna mõiste määratlemist põhiseaduses, segunesid kaks teemat ja kogemata võeti vastu põhiseaduse punkt, mis määratleb 2+2 perekonna, mis tähendab, et perekond on nüüd kahe naise ja kahe mehe vaheline liit.
Asja teeb hullemaks veel see, et otsusega tühistati seega kõik senised abielud, mis olid sõlmitud mehe ja naise vahel.
Šokk seimis
Rahvusliku Liidu seimile esitatud seaduseelnõus sätestatati, et riik kaitseb ja toetab abielu – mehe ja naise liitu, perekonda, mis põhineb abielul ning mille moodustavad ema (naine) ja isa (mees). Nüüd aga on kaardipakk lootusetult sassis.
„Me ei saa siiani aru, mis juhtus,“ kommenteeris Rahvuslaste parlamendiliige Janis Iesalnieks.
„Hetkel tundub, et osa parlamendist arvas, et hääletatakse Covid-19 piirangute üle ja osale tundus, et hääletatakse perekonna ja abielu mõiste üle, kuid kuidas see nii läks, on mõistatus,“ on Iesalnieks nõutu.
Väljapääs keeruline
Nüüd mõeldakse seimis, kuidas seda tagasi pöörata, sest kogemata võeti vastu ka otsus, et seda põhiseaduse punkti saab muuta vaid Eestis toimuva referendumiga, aga Covid-19 vastu võitlemise meetmed raskendavad oluliselt Läti kodanike Eestisse sõitmist.
Alternatiivina otsitakse hetkel võimalust põhiseaduse punkti tõlgendada nii, et 2+2 võiks tähendada ka kahe lapse ja nende ema-isa liitu.
„Ilmselt peavad lapsed sel juhul siiski olema erinevast soost,“ hindab Iesalnieks.
Küsimuse lahendamiseks on kokku kutsutud parlamendi komisjon ja teadlaste nõukogu, kuid esialgse info kohaselt pole lahendust tekkinud olukorrale näha veel niipea.
Kas Sina polegi veel toetanud Eesti kõige usaldusväärsema uudisteportaali Lugejakiri.ee ilmumist? Kliki siia ja pane õlg alla!
Sõnajalad
21. jaan. 2021 - 12:55Kõlab nagu Sõnajalgade perekond 🙂
Alma
22. jaan. 2021 - 23:05Igal korralikult naismeeskonnal peab reservi ka olema..