Noored perekonnad nõuavad uusarendustelt üha rohkem nö täislahendust, kuhu saaks lillegi liigutamata kohe sisse kolida. Uueks tõusvaks trendiks on ka korterisse sisse ehitatud kõlarid, mida kasutatakse peamiselt naabritele puurimishelide mängimiseks.
Pühapäeva hommik kortermajas. Kell on 7 hommikul. Keerad unes just magusasti teist külge kui järsku kuuled, kuidas kuskilt läbi seinte kostub kõrvulukustav puurimine. Surud pea sügavamale patja ja teise padja veel pea peale. Ikka kostub läbi. Lõpuks loobud ja oled sunnitud üles ärkama, sest naaber on alustanud oma iganädalase „remondiga“.
Tavaline situatsioon kortermajades
Kas eespool kirjeldatud situatsioon tuleb tuttav ette? Paljudele tuleb.
Kalamajas uut kortermaja arendav ehitusettevõtte projektijuht Tarmo Saare (45) sõnul on mitmed noored pered, kes on tundnud huvi tema ehitatavasse majja korteri ostmisest, tulnud küsima ka seda, kas korterisse saaks kõlarid sisse ehitada.
„Alguses ma imestasin, et miks taolist asja üldse vaja on. Aga kui küsisin neilt noortelt, sain kõigilt enamvähem sarnase vastuse – nad on liiga laisad, et ise pühapäeva varahommikul seinu puurima hakata aga kuna nende peres on taoline traditsioon antud edasi põlvest põlve, siis tahaksid nad seda jätkata,“ selgitas Saar.
„Pisut veider see soov on aga kui tahame kliente ligi meelitada, peame neile pakkuma seda, mida nad soovivad.“
Pühapäevahommikune remont kui peretraditsioon
„Niipalju kui ma mäletan, on minu isa alati nädalavahetustel auke seina puurinud. See toimus siis, kui ma olin 5-aastane ja isa puuris auke pühapäeviti ka siis, kui ma 19-aastasena välja kolisin. Miks ta puuris või mida ta puuris, seda ma ei saanudki kunagi teada aga ma ei kujuta oma nädalavahetusi ilma selleta ettegi,“ rääkis oma esimest korterit osta sooviv turundusspetsialist Kevin-Jaak Kask (23).
https://www.youtube.com/watch?v=fc7XA4bo4bc
Sellelt videolingilt leiab 10 tunnise puurimisvideo, mida oma naabritele kõlaritest lasta.
„Kuna mul endal pole aega selliste asjadega tegeleda nädalavahetustel aga austan oma esivanemate traditsioone, siis otsingi praegu sellist korterit, kus oleksid kõlarid seinas. Siis saan oma iPhone-ist panna puurimishelid peale ja ise minna õue oma hobidega tegelema,“ selgitas noormees.
Kui naaber ei puuri, võib ta surnud olla
Lasnamäel elav Mati (63) oli ka ise kunagi kõva seinapuurija aga viimastel aastatel on tagasi tõmmanud, sest selg ei kannata enam. „Nüüd ma puurin hulga vähem kui nooruses aga eks ikka aegajalt võtan drelli kätte ja lasen vanade aegade mälestuseks mõne augu seina,“ sõnas ta.
„Nüüd, kui ma vähem puurin, on mul kõrvalt naaber hakanud hulga rohkem minu käekäigu vastu huvi tundma. Käib ikka aegajalt pühapäeva hommikuti ukse taga uurimas, et kuna ta pole puurimist kuulnud, siis arvab, et minuga on midagi juhtunud,“ naerab Mati.
„Loomulikult ei meeldinud talle see aga eks aastatega harjus ära ja nüüd kui enam neid helisid nii tihti pole, on tal vastupidine mure – äkki on minuga midagi hullu juhtunud,“ räägib Mati.
Ehitusettevõtte projektijuht Tarmo Saare sõnul küsib sisseehitatud kõlareid juba iga kolmas noorpaarike. „Kui hakkame oma järgmist maja arendama, siis olen juba paika pannud, et igasse korterisse tulevad need kõlarid kohe sisse. Kes tahab, see kasutab, kes ei taha, las need siis olla. Hiljem neid lisada on juba oluliselt keerulisem,“ lisas mees.
Hea lugeja! Mitu auku Sina nädalavahetuse seina lasid? Anna oma puurimisseiklustest meile teada loo all kommentaarides!
Erkki
8. apr. 2019 - 19:24Hea video, vaatasin läbi.