Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Uuring: suremine on endiselt parim viis saada poliitikul kiidusõnu ja tunnustust

Ainuke viis, kuidas poliitik tunnustust võib saada kõigilt, on endiselt teise ilma minek.
jagamist

Värske Tallinna Ülikooli sotsiopaate uuriva osakonna läbiviidud uuring näitab, et kõige lihtsam viis, kuidas poliitik võiks saada rahva toetust ja isegi kiidusõnu, on teise ilma minek. 

Uuringu läbi viinud endine sotsiopaat ja praegune doktorant Elvis Saarepuu nentis, et uuringu tulemus ei pruugi meeldida eelkõige poliitikuile endile.

Teispoolsust austatakse

“Küsitlesime üle 3000 inimese ja peaaegu kõik leidsid, et jagaksid meelsasti kiidusõnu neile poliitikuile, kes on juba ammu surnud või äsja surnud,” märkis Saarepuu.

“Osad küsitletud märkisid, et järgivad vana kommet, kus teise ilma läinutest halba ei räägita ning seetõttu meenutatakse hea sõnaga nii naaber Heinot, kellega ei räägitud 40 aastat kestnud vimma tõttu kordagi kui ka poliitikut, kelle peale seni karjuti kui teda televiisoris nähti,” märkis uurimisrühma juht.

Mõnda poliitikut ei pruugi päästa isegi haud.

“Küsitletutest ainuke, ametilt poliitik, leidis, et tema kiidaks teist poliitikut siis, kui see ei läheks vastuollu tema enda maailmavaate ja väärtustega,” lisas ta.

On siiski veel üks viis

Doktorant Saarepuu tõi välja, et uuringust selgus siiski veel üks viis, kuidas poliitikud võiksid rahvalt kiidusõnu saada ja seda juba oma eluajal.

“Enamik vastajatest ütles, et nad kiidaksid poliitikut ka siis, kui viimane oma eluajal teeks midagi reaalselt rahva heaks ära,” tõi Saarepuu välja huvitava aspekti.

“Kuid kuna seni pole seda küsitletute hinnangul veel juhtunud, siis pole olnud ka erilist põhjust neid kiita olnud,” lisas Saarepuu.

Hea lugeja! Mida arvad Sina uuringu tulemustest? Kas Sina kiidaksid poliitikut siis, kui ta veel meie hulgas on või pigem siiski mitte? Anna oma arvamusest teada loo all kommentaarides!

Hakka Lugejakirja jälgijaks Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles