Välismaalt on hakanud tulema mitmeid signaale, kus sealsed kriminaalid kurdavad, et Eestis on raske internetipettusi läbi viia, sest keel on liiga keeruline ja Google tõlkefunktsioon ebatäpne.
Vaatamata rohketele kirjavigadele ja arusaamatule lause ehitusele langevad ikkagi tuhanded eestlased petturite ohvriks.
Kriminaalid pettunud
„Eestlased naeravad meie üle,“ kurdab Bulgaarias asuva ning internetipettustega tegeleva kuritegeliku jõugu juht Krasimir (47). „Ja meie kultuuris pole see kuidagi aktsepteeritav!“
„Näevad Facebookis meie kinnimakstud reklaame ja naeravad. Naeravad ja näitavad näpuga,“ on Krasimir eestlastes pettunud.
„Jah, me oleme eestlastelt petnud välja juba sadu tuhandeid eurosid ka nende äärmiselt kehvade reklaamidega aga me teeniks ju kordades rohkem kui saaksime kuulutustes keele korda,“ ütleb Krasimir.
“No see ei ole ju normaalne eesti keel – kuidas keegi üldse selle pettuse võrku langeda saab kui selline jama kokku keeratud on?” kurdab Bulgaaria pätibande ninamees Krasimir oma petureklaamide kehva keelekvaliteedi üle.
Raputavad ka endale tuhka pähe
Krasimiri sõnul tegeleb tema kuritegelikus organisatsioonis Balti riikides läbiviidavate pettustega tema õemees Radomir (21).
„See on ju puhta idioot! Kohe kui eestikeelsete reklaamidega tegelema hakkas, nii kohe midagi käänete rohkuse üle hädaldama kukkus. Noortel pole ikka üldse mingit töökultuuri, ma ütlen,“ põrutab Krasimir.
„Alles eelmisel nädalal tuli ta minu juurde ja küsis, et kuidas on eesti keeles, et Erki Nool läks vangi aga pääses seal tänu sellele imele. No püha püss, kuidas mina seda teadma peaks? Käskisin siis tal Eesti Keele Instituuti helistada ja sealt järgi uurida. Kõike peab nende eest ära tegema!“ on Krasimir on organisatsiooni kaadrivalikus pettunud.
„Häbi on lihtsalt ja olen siin juba hakanud mõtteid mõlgutama, et skeemitamine üldse Eestis ära lõpetada. Liiga raske on lihtsalt ja meie üle naermine teeb asja veel hullemaks,“ lisab Krasimir.
Krasimiri juhitud ning üles ehitatud ettevõte tegeleb peamiselt Euroopa riikides erinevate finants- ning internetipettuste läbiviimisega. Ettevõtmise eelmise aasta käive ulatus lausa 80 miljoni euroni.
Hea lugeja! Kas eesti keel on tõesti nii raske keel, et isegi kriminaalid ei suuda sellega hakkama saada? Anna oma arvamusest märku loo all kommentaarides.
Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!
Angus
11. nov. 2019 - 16:06Ei anna, muidu saate teada minu suure saladuse, kuidas ma nii rikas olen!