Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

Valitsus asutab kommunikatsiooniohvrite memoriaali

Memoriaal kommunikatsiooniohvritele tuleb, kinnitavad valitsuse liikmed ühest suust.
jagamist

Eriolukorra juht Jüri Ratas andis täna välja korralduse nr 37, millega riik asutab kommunikatsiooniohvrite memoriaali, mis pühendatud igale Eesti inimesele, kes ühel või teisel viisil tänase infovälja ohvrid on.

„Tahan meie kommunikatsiooni südamest tänada, kuid samas pean tunnistama, et seal on kõvasti arenguruumi,“ ütles peaminister ja eriolukorra juht Jüri Ratas.

Memoriaal tuleb pompöösne

„Oma süü on kommunikatsioonil nii COVID-19 viiruse tekkel kui ka levimisel. Lükkan kategooriliselt ümber, et küsimus saanuks olla ametkondade ja valitsuse otsustamatuses, venitamises või keskendumises pisiasjadele,“ lisas ta.

„On selge, et memoriaali on vaja, sest kui koroonaviiruse haavad paranevad ruttu, siis praeguses infoväljas olemine jätab haavad hinge väga pikaks ajaks,“ nentis peaminister.

Ratase mõtet toetab välisminister Urmas Reinsalu.

„Minu ettepanek, pange nüüd tähele, on osta tagasi Patarei vangla ja luua sinna pompöösne, rõhutan, pompöösne memoriaal, kus põleb igavene tuli ja kuldsete tähtetega on müürile graveeritud kõigi kommunikatsiooniohvrite ehk kogu Eesti elanike nimed,“ ütles Reinsalu.

„Tunnistan, et memoriaalile tuleb kindlasti ka minu nimi, võib-olla isegi etteotsa. Kuid see on vaid üks tagasihoidlik nimi kõikide Eesti taasiseseisvumise järgsete ministrite, omavalitsuspoliitikute ja riigikogulaste seas. Olen rääkinud sellest juba Donald Trumpi, Boriss Johnsoni ja Tuvalu peaminister Kausea Natanoga, kes kõik toetavad minu ettepanekut,“ sõnas Reinsalu.

Üksmeelt veel pole

Rahvastikuminister Riina Solman lisas, et memoriaal on vajalik, aga mälestada tuleks ikkagi neid, kes seda väärivad. „Minu ettepanek on raiuda rahva südamesse need nimed, kes on kommunikatsiooni tõttu kannatanud ja sündinud heteroseksuaalsesse kristlikku perekonda,“ rääkis minister, tuues näiteks enda.

Siseminister Mart Helme sõnul ei tohiks mälestada neid, kes on Eestis ajutise tööloaga ja samuti tuleks tulevane memoriaal sulgeda kõikidele võõramaalastele.

„Ütlen selgelt välja: igasugu huulepulgavalitsuse, lilla kuningriigi või Sorose poliitika alamad sinna ei pääse. Punkt. Eraldi istungil plaanime arutada Toomas Hendrik Ilvese välistamise küsimust,“ arvas Helme.

Abi töötutele

Rahandusminister Martin Helme sõnul näeb valitsus memoriaali ehitamist majandus- ja sotsiaalmeetmena, kus saavad tööd koondatud ja vallandatud.

„Loll oleks jätta laenuraha maha vedelema. Tekkinud olukorras on selge, et tuleb tähtsustada investeeringuid objektidesse nagu 4-realised teed ja memoriaal, mida rahvas, poliitikud ja tippjuhid saavad pikka aega kasutada,“ märkis Helme.

Lähiajal annab eriolukorra juht Jüri Ratas välja ka korralduse nr 38, millega viiakse sisse kommunikatsiooniohvrite mälestuspäev iga aasta 1.märtsil.

Memoriaali ehitus läheb esialgsetel hinnangutel maksma 10 miljonit eurot ja selle ehitamiseks palgatakse kuni 1000 töötut.

Hakka meid jälgima Facebookis(kliki siia!) ja sa ei maga enam kunagi ühtegi head lugu maha!

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Mis alljärgnevatest juhtub Sinu hinnangul 2024. aastal kõige TÕENÄOLISEMALT?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles