Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

10 aastat transrasvaskandaalist: Kalev annab juubeli puhul välja eritoote „Kirju Evka“

Juba järgmisest nädalast tuleb müügile Kalevi kommivabriku Suurele Kommisõja 10.aastapäevale pühendatud eriseeria "Kirju Evka"
jagamist

Tänavu täitub 10 aastat kurikuulsast transrasvaskandaalist, kus endine presidendiproua nimetas Kalevi komme kräpiks. Kommisõja 10.aastapäeva puhul toob Kalevi kommivabrik vanad head transrasvad tagasi.

„See on kummaliste inimeste toodetud kräpp. Kui sa selle võtad, viid oma raha neile. Kas sa tahad, et keegi, kes teeb mürgikokteile, saab rikkaks? Ei taha? Siis ära võta seda.“ Just selline oli 2009.aastal Evelin Ilvese kodune võõrutustaktika magusast, mis olid tema sõnul täis topitud kahjulikke aineid.

Kommisõda oligi alanud

Toona tõusis sellest suur skandaal, mida ajalugu jääb mäletama ka kui kommisõda. Evelin Ilvese võitluse eesmärk oli tema enda sõnul lapsevanemaid harida, et maiustustes leidub kahjulikke aineid.

Meedial oli toona pidupäev – kirjutati kümneid teemat kajastavaid lugusid ning Priit Pulleritsu artikkel võitis isegi Aasta Olemusloo auhinna.

Aasta pärast sõja algust leppisid osapooled siiski ära

Käesoleva aasta alguses kommenteeris Evelin Ilves Vahur Kersna saates taas skandaali Kalevi kommide ümber, nimetades seda soodsaimaks tervisekampaaniaks Eestis.

Kommivabrik ja presidendiproua leppisid ära – Evelin käis inspekteerimas uusi komme, milles enam transrasvu polnud. (foto: Toomas Tuul)

2010.aastal külastas Evelin Ilves Kalev Chocolate Factory kutsel šokolaadivabrikut ning avaldas siis heameelt, et Kalev on kräpitootmise lõpetanud ning kasutab oma toodetes nüüd hüdrogeenimata taimseid rasvu.

Suur Kommisõda oligi saanud läbi.

Värske mälestusseeria toob vanad head transrasvad korraks tagasi

AS Kalev juhatuse esimees Kaido Kaare sõnul võttis Kalevi kommivabrik toona õppust ja viis oma toodetest transrasvad välja.

Uued kommid ei pruugi üldse kräpp olla – nostalgialaks magusaarmastajatele!

„Kõikides meie toodetes hakati peale kommisõda kasutama ainult uue põlvkonna toidurasvasid. Kuid paljud meie fännid ütlesid, et kommid pole pärast seda maitsnud enam nii nagu kunagi maitsesid. Niisiis otsustasimegi, et kuna 10 aastat on nüüd möödunud, toome üheks mälestusseeriaks vanad head transrasvad ikkagi tagasi,“ selgitas vabriku juht.

„Usume, et see saab olema mõnus nostalgialaks paljudele meie kommifännidele – vanad teavad, kui hea see oli aga noorem põlvkond on kasvanud juba ilma nendeta ja kes teab, võib-olla maitseb see neilegi.“

Tasub teada ehk ajaloominutid rasvadest

Mis on transrasvad?

Transrasvad tekivad tahkeks muudetud taimsetes rasvades. Tahkestamise ehk hüdro-geenimise käigus kaotavad ka tervislikud taimerasvad oma head omadused. Sellised tahkestatud rasvad võivad sisaldada kuni 40 protsenti transrasvhappeid, mis on tervisele ohtlikumad kui searasv või muud loomsed rasvad – need mõjutavad vere kolesteroolitaset ning võivad viia südame- ja veresoonkonnahaiguste tekkeni.

Transrasvade positiivne pool? Nad maitsesid kuradi hästi.

Mmmm…transrasvad!

Kommid jõuavad lettidele juba varsti

Kalevi kommivabriku sõnul jõuavad Kommisõja 10.aastapäevale pühendatud „Kirju Evka“ kommid lettidele juba järgmisel nädalal. Komme saab osta kõigist hästivarustatud kaubanduskettidest ning loomulikult Kalevi enda kommipoodidest.

Minge ja nõudke oma pakk välja!

Hea lugeja! Mida arvad Sina Kalevi kommivabriku värskest tootest? Kas lähed kasvõi nostalgia pärast neid ostma ja proovima? Anna meile oma arvamusest loo all kommentaarides märku!

1 kommentaar

  • Anne

    9. veebr. 2019 - 17:30

    Kuna mul on ka järgmine nädal sünnipäev, siis lähen kindlasti Baltijaama turu Kalevi poodi kommi ostma!

    Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Koalitsiooniläbirääkimised on kestnud juba nädalaid - millal uus valitsus paika saab?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles