Vali sobiv teema:

Otsid midagi uut?

Lugejakiri sotsiaalmeedias

10 kohustuslikku jututeemat selle aasta jõululauas ehk kuidas pühad jälle rikutud saavad

Rahulikke jutukaid jõule, kallid lugejad!
jagamist

Aasta viimane täispikk töönädal on kõigil selja taga ning suuremad jõuluostudki juba tehtud. Kõik sõidavad linnast maale külla sõpradele või sugulastele, et koos rahulikult jõule tähistada. Jõululauas aga kerkivad ja kerivad üles jututeemad, mille tagajärjed võivad olla ettearvamatud.

Kui miski siin maailmas on kindel, siis see, et kui erinevate põlvkondade eestlased, olgu nad siis lähedalt või kaugelt sugulased, kokku saavad, siis on veri, kisklemised, solvumised ja pisarad kiired tulema.

Toome teieni 10 selle aasta jõululaua kohustuslikku jututeemat, mis seekord päris kindlasti teemaks tulevad ja kõigi tuju pöördumatult rikuvad.

Elekter

Olgu see siis elektrikatkestus Saaremaal, Nordpool, tuulepargid, Auvere elektrijaam või elektri hind – külmaks ei jäta see teema kedagi. Loomulikult on absoluutselt kõik vahepeal omandanud energia ja elektri alase doktorikraadi ja kui oleks ainult võimalus, siis ehitaks nõudepesumasinast ja kaelkirjakust ise parema Auvere elektrijaama valmis. Muidugi on need elektrispetsid needsamad, kes alles olid vaktsiinieksperdid, siis sõjaeksperdid, siis jalkaeksperdid ja nüüd siis on lõpuks maailma valgustama oma elektrialaste teadmistega. Põhilised vaidlejad on vanaisa, kes on lapsepõlves roninud korra elektriposti otsa ja see tütre uus hipsterist peika, kes nõuab Twitteris tasuta elektrit kõigile.

Inflatsioon

No kes meist poleks käinud poes ja jõudnud kassasse, vaatate, et korvipõhjas on tegelikult ainult pakk kiirnuudleid, liiter piima ja aegumistähtajale lähenev leib, kuid arve on kuuekohaline. Hinnad on tõusnud ja jõululauas läheb ruttu ameerika stiilis oksjoniks: üks lõugab üle laua, et tema ostis paki piima 2 euro eest ja siis hakkab peale üleüldine ülepakkumine, et kes siis ikkagi millegi eest veel rohkem on maksnud kui varem. Kuigi hinnad on laes ja käib tohutu ohkimine, et miks kõik nii kallis on, siis kuulates neid pakkumisi, ei tundu küll, et keegi midagi tegelikult ostmata oleks jätnud – vastupidi – mängu on pandud pensirahad, säästud, smslaenud jne, et oma kräppi kokku osta. Siin tekivad nüüd vaidluses kaks leeri – vanemad ja nooremad. Vanemad heietavad midagi sellest, kuidas omal ajal sai isegi traktoreid ostetud kopikate eest, noored jälle uhkustavad sellega, mis organi nad maha müüsid, et uut iPhone 14 saada.

Krdi Kaja Kallas

Isegi kui Kaja Kallas ja tema valitsus pole mõne vaidluse peateema, siis on krdi Kaja Kallas iga vaidluse lõpp – ikka on kõiges süüdi krdi Kaja Kallas ja tema juhitud valitsus. Krdi Kaja Kallas…

Sõda Ukrainas

Putin, põgenikud, propaganda, abipaketid jne, sõda Ukrainas pakub tohutuid vaidlusi ja veel paremaid ekspertarvamusi. Selleks ajaks on ära joodud juba mitu pudelit viina ja jõululaual seaprae ja süldikausi vahel isegi mitu Hersoni vabastamise lahingut taaslavastatud. Vaidluse lõpetab maani täis naabrimees, kes laseb jahipüssist endal pooled varbad otsast, sihtides nurgas seisvat Ukraina põgenikku, kellele on kätte antud kuuseoksad ja kes imiteerib jõulukuuske. Loomulikult püüdis naabrimees tegelikult demonstreerida seda, kuidas ikka tema omal ajal Afganistanis rätipeade vastu üksipäini sõdis.

Brigitte Susanne Hunt

Nüüd on aeg suguvõsa noorematel särada. Ja eelkõige nõrgemal sugupoolel. Naised ei saa B-tähte väljagi hääldada, kui mehed on juba toast kadunud, kõrvad verd tilkumas. Kuigi teema tundub pehme, siis läheb siingi tuliseks vaidluseks. Tekivad mitu leeri: Miks Brigitte ikkagi Michaelit või Kasparit ei valinud? Miks Hendrik BSH ikkagi maha jättis? Kui isegi Brigitte meest ei leia, siis kuidas veel teistel naistel minema siin elus peaks meestega? Ei lähe kaua, kui toidulaud on kaetud väljakistud juuksepikendusi ja geelküünte tükke. Teema lõpuks istub laua ümber hunnik sorakil juustega pandasilmadega naisolevusi, sest meik on laiali nutetud.

Soolapuhuja ütles midagi

Eestlased on väidetavalt üks usuleigemaid rahvaid maailmas. Väidetavalt. Kuid kui vaadata seda, kui edukad on meie põhisoolapuhujad antsrootslased, kirstitimmerid ja kurat teab, mis nõiad/voodod/väestajad/selgeltsittujad ja kurat teab, kes veel, siis tekib küll vägisi tunne, et hommikul ärgates tehakse esimesena asjana lahti horoskoop ja selle pealt siis vaadatakse, kas tasub täna üldse teki alt välja tulla või mitte. Loomulikult on igaühel oma lemmiksoolapuhuja ja igaüks võitleb tema esitatud järjekordse suva sita eest nagu emalõvi poegade eest. Vaidluse lõpus kallab pereema kõigile välja väiksed pitsid väestatud MMSi ja pidu läheb edasi.

Reality saated

2022. aasta on olnud viljakas uute mõttetute ja sisutute kuulsuste tootmise aasta. Kes on saanud kuulsaks kaamera ees oksendamisega, keppimisega või siis lihtsalt kogu rahvale näitamisega, et millised persevestid nad tegelikult on. Olgu see Villa, Armastuse Malev, Vallaline Kaunitar või Rannamaja – üks asi on täiesti kindel – noored eestlased ei oska enam eesti keelt rääkida ja kui räägivad, siis näeb lause välja selline:
“Vaata nagu, vaata, et ää, you know, vaata, nagu, (mingi suvaline estonglishi sõna), vaata, ee, ää, õõ, öö, vaata nagu.”
Aga eestlastele meie uued nn kuulsused meeldivad ja seriaale on vaadatud punnissilmi. Peamised tülid on selle põhjal, kellele mis seriaal või reality tegelane täpsemalt meeldis ja kes ei meeldinud.

Lumi

Kui varem kekati selle kala suurusega, mida kunagi kätte tegelikult ei saadud, siis nüüd käivad kalamehejutud selle üle, kes rohkem lund rookis viimase lumetormi ajal ja kui suured hanged ikkagi tegelikult olid. Kuna joodud on juba palju ja kisa lumemeenutustest suur, siis ühel hetkel otsustatakse teha võistlus, kes siis ikkagi on kõvem lumerookija. Kogu sats pakitakse tihedalt ja paksult riidesse, otsitakse välja parimad lumelabidad ja muud abivahendid ja siis minnakse kogu kambaga õue omavahel mõõtu võtma – alles õues selgub karm tõde – see valge sitt on kõik ära sulanud vahepeal.

A-gripp

Õhtu hakkab vaikselt lõppema ja ka teemades tulevad sisse kurvemad noodid. Lauale lüüakse pikad nimekirjad nendest, kellel pole koroonat, vaid uus ja vägev kõiki mahamurdev A-gripp. Kõik tunnevad kedagi, kes on just gripis olnud, näe, vanaisa köhis just välja viimase kopsutüki ja viskas rosoljekausi kõrval lusika nurka.

Lastetoetus

Õhtu lõpetab veel viimane vaidlus – ära on kukkunud vanaisa ja vanaema, ka kõige noorem põlvkond on vajunud magama, kuhu juhtub. Laua taha on jäänud ainult tugevamad ja see otsast lastud varvastega naabrimees, kes nüüd väidab, et kaotas varbad Afganistanis sõdides 80ndatel. Kuigi keegi viskas õhku küsimuse, et noh, mis siis saab nende peretoetustega, kas tema, 17 lapse isa, saab endale Hummeri liisingusse võtta või mitte, ei ole tal enam kahjuks kellegagi vaielda enam. Ainuke, kes veel ärkvele on nüüd jäänud, on nurgas seisev Ukraina põgenik, kellel paluti jõulukuuske mängida.

Rahulikke jutukaid järelejäänud jõule!

PS! Mõttetud teemad, mida neil jõuludel arutatakse väga vähe, ainult möödaminnes või siis üldse mitte:

1.Kuidas perel läheb.

2.Kuidas lapsed kasvavad.

3.Kuidas maal eluga hakkama saadakse.

4.Ilm.

5.Töö.

6.Kui ilus jõulukuusk on.

7.Kuidas tervis on.

8.Presidendi või peaministri kõne. Kedagi ei huvita.

9.Kes vahepeal ära surnud on.

10.Koroona. Peale antiväxxerite/Varro muidugi.

11.Krüpto. Mis sa nullist ikka räägid.

Jõulud hinges ja jube andmise kihk peal? Kliki siis SIIA ja toeta Eesti kõige usaldusväärsema ja tõsiseltvõetavama uudisteallika Lugejakiri.ee ilmumist!

Kommentaarid (3)

 • nojah

  25. dets. 2022 - 20:51

  Et näha siin vaimse tervise probleeme, tuleks küll luubiga kaeda.

  Vasta
 • Naljanina

  25. dets. 2022 - 22:27

  Naljakad teemad kõik. OH-OH-HOO.

  Vasta
 • gate io kimlik doğrulama

  19. mai 2023 - 09:06

  Thank you very much for sharing. Your article was very helpful for me to build a paper on gate.io. After reading your article, I think the idea is very good and the creative techniques are also very innovative. However, I have some different opinions, and I will continue to follow your reply.

  Vasta

Kommenteeri

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Nädala meem

Jälgi meid sotsiaalmeedias

Küsitlus

Kas Eestis peaks kehtestama abieluvõrdsuse aka homoabielu?

Vaata tulemusi

Laen .. ... Laen .. ...

TOETA MEID

Otsing

Uudiskiri

Liitu Lugejakiri.ee uudiskirjaga ja saa kõige tõsiseltvõetavamaid ja usaldusväärsemaid uudiseid otse allikast.

Liitudes Uudiskirjaga, nõustud meie üldtingimustega

Üles